Trabzonspor Kartal arazisi: Trabzonspor Kartal projesi

Trabzonspor’un Kartal Orhantepe sahilindeki dev arazisine rezidanslar ve 5 yıldızlı otel inşa edilmesi planlanıyor. Trabzonspor’un ekonomik olarak rahatlatmak için planlanan projeye göre, Trabzonspor’un Milli Emlak’tan satın aldığı arazide lüks rezidanslar ve 5 yıldızlı otel inşa edilecek.

Milli Emlak’tan 2023 yılına kadar kiralanan arazi, bu yılın başlarında satın alınarak Trabzonspor’un oldu. Arazi üzerinde devasa bir proje geliştirmeye hazırlanan Trabzonspor, Emlak Konut ile anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. Daha önce Yunus sahilinde DAP Yapı ile çok yüksek katlı bloklardan oluşan İstMarina’yı yapan Emlak Konut’un Trabzonspor projesinde de ilçeye yeni bir çekim alanı kazandırması bekleniyor.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, Kartal arazisi ile ilgili son durumu paylaştı. Doğan, Emlak Konut GYO ya da TOKİ’den bir tanesi ile anlaşarak, kulübün borçlarını ödenebilir bir hale getireceklerini söyledi. Trabzonspor Kartal arazisi üzerinde inşa edilecek Trabzonspor Kartal projesinin ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Öte yandan, arazide yer alan otoparkların AFAD tarafından toplanma alanı olarak işaretlenmiş olması ise kafaları karıştırdı.

Trabzonspor Kartal projesi hakkında bilgiler

Trabzonspor’da yönetim, kulübü ekonomik olarak rahatlatmak için projeler hazırlamaya devam ediyor. İstanbul Kartal’da yer alan Trabzonspor’a ait araziyi aktif olarak kullanmayı planlayan yönetim, kulübün buradan önemli bir gelir elde etmesini bekliyor.

Trabzonspor’un Kartal’daki arazisi, 15 bin 500 metrekare ve Milli Emlak’tan 2023 yılına kadar kiralanmış durumda. Arazi bu yılın başlarında Trabzonspor tarafından satın alındı. Projenin içerisinde 5 yıldızlı otel, rezidans, eğlence ve alışveriş merkezleri, ayrıca sosyal alanların da yer alacağı bir yaşam merkezini olduğu öğrenildi.

Kartal’da Trabzonspor’un arazisinde yapılacak 5 yıldızlı otel, rezidans, eğlence ve alışveriş merkezleri ile Trabzonspor’a yaklaşık 100 milyon dolar gelir hedefleniyor.

Trabzonspor Kartal arazisi nerede?

Trabzonspor’un Kartal’daki arazisi, 15 bin 500 metrekare ve Trabzonspor kamu yararına bir dernek olduğu için araziyi ihalesiz satın alma hakkına sahipti. 2023 yılına kadar kiralanmış olan arazi bu yılın başlarında Trabzonspor tarafından satın alındı.

Arazi Kartal’ın Orhantepe Mahallesi sahilinde, ordu evi yanında bulunuyor. Arazi içinde Karayemiş Tesisleri, yüzme havuzu, OPET benzin istasyonu, market ve çeşitli ticari işletmeler bulunuyor.

trabzonspor kartal arazisi harita

Kartal’da Milli Emlak’tan satın alınması planlanan arazide yapılacak 5 yıldızlı otel, rezidans, eğlence ve alışveriş merkezleri ile Trabzonspor’a yaklaşık 100 milyon dolar gelir hedefleniyor.

Trabzon’da yayın yapan yerel bir gazeteye konuşan Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener, “Günümüz şartlarında ekonomik sorunları arazi ve gayrimenkul gibi varlıklarla çözmek doğru bir görüş. Trabzonspor yönetimi inşallah bu projeyi hayata geçirir, ben de çok mutlu olurum. Çünkü o arazi ve orada yapılacak proje büyük para eder. Orası kulübün bütün borcunu da ödeyebilir” dedi.