En iyi yaka mikrofonu hangisi

Piyasada son zamanlarda çok sayıda yaka mikrofonu bulunuyor. Bu makalede, en iyi yaka mikrofonlarını listeleyerek yeteneklerine derinlemesine bir bakış için yaka mikrofonlarının dünyasına atlıyoruz.

21. yüzyıl hayatı büyük ölçüde sosyal medya etrafında dönüyor ve çoğumuz kamera anlatımlarımızı yakalamak için mikrofon seçenekleri arıyoruz. Kompakt yapıları ve masaya getirdikleri daha fazla hareket özgürlüğünün yanı sıra, diğer birçok önemli avantaja sahiptirler ve pek çok sıra dışı performans için akıllıca bir seçim olabilirler.

Bazılarının diğerlerinden daha fazla arzu edilen özellikleri vardır, bu nedenle bugün ilk on seçeneğimizi gözden geçiriyoruz ve yaka mikrofonları bazıları için tamamen yeni bir alan olabileceğinden, kılavuzumuzda iyi bir anlatım yazmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

1. PowerDeWise Grade Lavalier Lapel

PowerDeWise Grade Lavalier Lapel

PowerDeWise’ın bu cazip fiyatlı yaka seçeneği ile ilk on listesini açıyoruz. Modern hayatımızın taleplerini karşılayan oldukça profesyonel düzeyde bir çözüm sağlayan, çok iyi tasarlanmış küçük bir yaka mikrofonu.

Mikrofonun kendisi çok iyi inşa edilmiştir ve kullanıcılara biraz daha fazla yerleştirme özgürlüğü sağlayan çok yönlü bir alma düzenine sahiptir. Pick-up modeli ayrıca, doğal ses veren konuşma sesi için pastoral özellikler kazandırır ve podcast’ler, röportajlar, konferanslar ve genel dikte için mükemmel hale getirir. İyi bir hassasiyete sahiptir ve sinyal-gürültü oranı net bir iletim sağlar.

Güçlü ve destekleyici bir klipsli sisteme sahip olup, dönel ve kullanımı çok kolaydır, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde hazırlanmasını sağlar.

Ne yazık ki modern akıllı telefonlar için bir bağlantı adaptörü gerektirecek olsa da, standart bir 3,5 mm jak bağlantısına sahip olması, onu geniş bir ürün yelpazesiyle tam uyumlu hale getirir.

Ekstra çok yönlülük için 2 metrelik ücretsiz bir sürtünme önleyici uzatma kablosu ve dışarıda kullanım sırasında bir rüzgar susturucu ile birlikte gelir.

2. PoP voice Omni-directional Lavalier Lapel

pop voice omni-directional lavalier lapel

İkinci tercihimiz, yukarıdakiyle aynı mobil mikrofon özelliklerini sunan ve fiyatı neredeyse yarı yarıya düşürmeyi başaran başka bir çok yönlü tak ve çalıştır mikrofonudur. Şimdi söylendiğine göre, PowerDeWise, izole edilmiş sinyal işleme özelliğine sahiptir, ancak ucuz ve neşeli bir çözüme ihtiyacınız varsa, PoP voice size yardımcı olacaktır.

Klipsin kendisi de çıkarılabilir olmasına rağmen işlevsellik açısından biraz daha fazla esneklik sunmasına rağmen, sağlam bir şekilde bağlı kalmasına yardımcı olan güçlendirilmiş birinci sınıf bir metal klipsle oldukça iyi bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Kablo 2 metre ile yukarıdaki ile eşleşir ve genel sinyal/gürültü oranı kötü değildir. Görüşme, YouTubing, ağ oluşturma ve sesli-video kullanımları için kullanılabilir. Bir dizüstü bilgisayar adaptörü ile birlikte gelir.

3. Fifine 20-Channel UHF

fifine 20-channel uhf

Bu sonraki yaka mikrofonu, daha çok geleneksel bir yaka mikrofonuna uygundur ve kendi alıcısı ile uygun fiyatlı olarak sunulan kablosuz bir mikrofon seçeneğidir.

İletiminiz için net bir radyo sinyali bulmak üzere seçim yapabileceğiniz 20’den fazla kanala sahip ultra yüksek frekanslı bir radyo mikrofonudur.

Tek yönlü bir kardioid mikrofondur; bu, toplama modelinin istenmeyen arka plan gürültüsünü doğal olarak reddettiği anlamına gelir.

Izgara tasarımı ve ön cam, patlayıcı sesleri sönümlemeye yardımcı olur ve şiddetli nefes alıp verme ile başa çıkan rüzgar parazitini önler ve ayrıca dış mekanda kullanıma uygun olmasını sağlar. Kullanıcıya takmak için basit bir klipsi vardır ve iyi izole edilmiş bir sinyal sağlayan minyatür bir XLR konektörüyle vücut paketine bağlanır.

Verici, 15 metreye kadar bir mesafede çalışabilen sabit bir sinyal sağlar, kullanımı kolaydır ve frekansları ve pil ömrünü takip etmenize yardımcı olan arkadan aydınlatmalı bir LCD ekran sağlar.

4. AUFGELD Small Mini Lavalier

AUFGELD Small Mini Lavalier

Bugünkü incelemelerde şimdiye kadarki en ucuz giriş ve bir dizi mobil cihazla kullanım için ideal olan başka bir doğrudan mini jaka çıkış seçeneği sunuyor.

Bir kez daha anında podcast’ler, konferanslar ve dikteler için mükemmel olan gerekli kardioid toplama modeline sahiptir. Mikrofon oldukça hassastır, sinyal iyi izole edilmiştir ve paraziti önlemek ve dış mekanda kullanıma uygun hale getirmek için küçük bir köpük tarzı ön cam (2x) ile birlikte gelir.

Mikrofonun 1.5 metrelik geniş bir kablosu vardır ve 2 adet dayanıklı yaka klipsi ile birlikte gelir. Ayrıca, geniş çapta uyumlu hale getirmek için bir adaptör içerirler, 4 Pin – 3 Pin, mikrofonun PC’ler ve dizüstü bilgisayarlarla çalışmasını sağlar.

Apple, Google ve Blackberry cihazlarıyla kullanmak için bir kez daha bir adaptörüne ihtiyaç duyacak, kulaklık izleme ve çift girişli kullanım için bir ayırıcıyla birlikte kullanılabilir. Güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamak için küçük bir neopren taşıma çantasıyla birlikte gelir.

5. Purple Panda Lavalier Lapel

Purple Panda Lavalier Lapel

Onu sınırsız kullanım için tüm temel unsurlarla donatan çok daha kapsamlı bir aksesuar yelpazesi sunan bir seçeneğimiz var.

Purple Panda yaka kiti, konuşmacının sesini ortamdan büyük ölçüde izole eden ve sesi elektronik veri olarak doğru bir şekilde yakalayan iyi tasarlanmış bir kardiyot mikrofon etrafında toplanır. İyi kalibre edilmiştir ve çok iyi tepki vererek otantik bir doğal sondaj üretimi sağlar.

İyi tasarlanmış ve üretilmiştir ve sağlam bir metal kapsül tasarımına sahiptir. Timsah klipsleri sağlamdır ve hızlı gövde kurulumuna izin verir.

Mikrofon, 3 metrelik uzatma kablosu, mini USB adaptörü, 2 halkalı TRS adaptörü ve ekstra klips ve ücretsiz, sıkı oturan bir ön cam ile uygun şekilde mor bir çantada saklandı. Kordonlar son derece incedir ve sağduyulu kullanıma izin verir ancak yine de güçlendirilmiş giriş/çıkış noktaları ile oldukça dayanıklıdır.

Bu tatlı küçük yaka paketinin bir başka hoş yanı da, şirketin okuması kolay bilgilendirici ipuçlarıyla dolu “Yeni Başlayanlar İçin Film Yönetmenliği” başlıklı ücretsiz bir E-kitap için bir bağlantı içermesidir.

6. Rode smartLav+ Omni-directional

Rode smartLav+ Omni-directional

Şimdi gerçekten profesyonel düzeyde bir çözüme hizmet eden bir şey için hazırız. SmartLav+, standartlaştırılmış film, televizyon ve stüdyo yayın mikrofonları ile aynı seviyede birinci sınıf sinyal çözünürlüğü sağlamak için son derece iyi tasarlanmış bir başka giyilebilir mikrofon tasarımıdır.

Mobil cihazlarla çalışmak için uygun, yüksek kaliteli bir mikrofon sağlamak üzere tasarlanmıştır. Güçlü bir klips kullanarak çok az çabayla monte edilir ve 3 halka 3,5 mm TRRS (mini jak) ile bağlanır.

Apple iOS cihazları için RØDEs RØDE Rec uygulaması ile eşleşecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların her biri farklı kayıt durumlarına uygun önceden belirlenmiş bir dizi EQ ayarına, ayrıca kolay gezinilebilen düzenleme işlevlerine ve SoundCloud ve Dropbox’a doğrudan yayınlamaya erişmelerini sağlar, ancak yaka mikrofonu hemen hemen tüm diğer ses uygulamaları aracılığıyla kaydeder.

Mikrofonun kendisi, tam kapsamlı yanıt veren, güzel bir şekilde oluşturulmuş hassas bir kondansatör kapsüldür. Rüzgar gürültüsünü ve patlayıcı seslendirmeleri azaltmak için bir köpük kalkanı ile birlikte gelir.

Kablosu Kevlar ile güçlendirilmiştir ve incelemiş olduğumuz düşük kaliteli seçeneklere göre üstün bir kullanım ömrü sağlar.

7. FIFINE Wireless Lavalier Microphone System

FIFINE Wireless Lavalier Microphone System

Bir kez daha oldukça etkileyici, düşük maliyetli bir kablosuz yaka mikrofonu çözümü sağlar. Selefi gibi 20 farklı kanalda iyi kalitede statik serbest stabilite sunmak için iyi tasarlanmış ve üretilmiştir. Mikrofon, konuşma sesine uygun aynı uygun kardiyoit, çok yönlü alma düzenine sahip benzer bir katı metal kapsül yapısına sahiptir.

Ek sinyal bütünlüğü için bir mini XLR bağlantısı aracılığıyla vücut paketi tarzı klipsli vericisine bir kez daha bağlanır.

Bu paket, daha fazla çok yönlülük sağlayan ek bir adaptörle birlikte gelir ve ayrıca bir kulaklık izleme seçeneği sağlayan bir kulaklık montajı ile birlikte gelir. Konuşmalar ve konferanslar, toplantılar, tartışmalar ve öğretimsel öğretim için ideal bir yaka mikrofonu.

8. MAONO AU100 Lavalier Mic

MAONO AU100 Lavalier Mic

İncelediğimiz düşük kaliteli modellerin ortasında hangisinin uygun fiyatlı olduğunu düşünmek için bir başka harika 3,5 mm tak ve çalıştır seçeneği de bu MAONO yaka mikrofonudur.

Daha hafif bir fiyat etiketi için üretilmiş iyi bir kaliteyi sergileyen başka bir örnektir. Otantik vokal sesini net ve doğal olarak dengelemek için ayrıntılı bir elektrik sinyali sağlayan mükemmel bir şekilde ayarlanmış yanıta sahip mükemmel bir çok yönlü mikrofona sahiptir.

Güçlü bir klipsi ve kablo yönetimini biraz daha kolay tutmaya yardımcı olan bir Velcro şeridi olan makul bir kablo uzunluğuna sahiptir.

9. FIFINE 20-Channel UHF Wireless USB

fifine 20-channel uhf wireless usb

İlk on listemizi yapmak için üçüncü ve son FIFINE girişimiz, kalite, yapı ve işlevsellik açısından çok az farklılık gösterdiği için oldukça kısa ve tatlı incelememizi sürdürdüğümüz bu alternatif 20 kanallı UHF yaka mikrofonu ile devam ediyoruz.

Sorunsuz bir sinyal iletimi sağlar ve listemizde 7 numaraya yerleştirdiğimiz FIFINE ile aynı kulaklık seçeneği tasarım konseptine sahiptir. Mikrofon, diğerleriyle aynı kardioid kutup düzenine ve geniş frekans tepkisine sahiptir, bu da onu vlog ve akıştan canlı işlevlerde şahsen konuşmaya kadar her şey için ideal kılar.

Bağlantı bir kez daha minyatür bir XLR’dir ve verici hafif bir gövde paketi tarzı tasarımdır ve kemere veya bel bandına klipslenir ve tüm gerekli bilgileri yerleşik ekranında görüntüler.

Bu KO31B modeli, esasen sadece daha geniş bir uygulama yelpazesine uygunluk sağlayan PC uyumluluğunu sağlar. Basit bir tak ve çalıştır cihaz seçeneğidir

10. YouMic Lavalier Lapel Microphone for iPhone

YouMic Lavalier Lapel Microphone for iPhone

Bu, ürüne dahil olan masa montaj kelepçesi kullanılarak kolayca masaya sabitlenebilen çok kullanışlı bir masa montajlı mikrofon standıdır. Hemen hemen tüm kullanımlar için uygundur. Siyah makaslı kol kolayca ayarlanabilir, böylece rahat edeceğiniz bir konuma ayarlayabilirsiniz. Birçok mikrofonla sorunsuz çalışacaktır ancak Blue Yeti USB Mic için uygun değildir. Sadece kullanımı kolay değil, aynı zamanda katlanır kol sayesinde taşınması da çok kolay.