En iyi mekanik klavye 2024

Mekanik klavyelerin aktif oyuncular tarafından yoğun olarak kullanıldığı doğru olsa da, mekanik klavyeleri çekici bulanlar sadece onlar değil. Bir programcı, çevirmen veya ekşisözlük gibi web sitelerinde sık sık gönderi paylaşan bir kişi olun, mekanik bir klavye yazma hızını büyük ölçüde artırabilir. Ayrıca uzun yazma seansları nedeniyle sıkça ortaya çıkan bilek ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Mekanik klavyelerin çoğu bilek dayamalarına sahiptir; böylelikle zonklayan bilek ağrılarına elveda diyebilirsiniz.

Burada sıralanan en iyi mekanik klavyeler, size en iyi yazma deneyimini sağlayacaktır. Listemiz, klavyelerin geri kalanından açıkça öne çıkan bu kadar farklı ve benzersiz mekanik klavyeleri içerir. Bu klavyeler inanılmaz derecede ergonomiktir ve düşmeye dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, söz konusu klavyelerde bulunan tuşlar hızlı yazmayı destekler ve karanlıkta bile yazmanıza olanak tanıyan LED arkadan aydınlatma içerir. Listemizde adı geçen bir klavye satın alırsanız, tüm yazma ihtiyaçlarınızı karşılayacağından ve hayal kırıklığına uğramayacağınızdan emin olabilirsiniz.

1. Razer BlackWidow

Razer, yıllar boyunca birçok ödüle sahip olan bilgisayar klavyeleri üretiyor ve bu alanda en önde geliyor. Bu özellikle dayanıklılığı ve arkadan aydınlatmalı tuşlara sahip Razer Chroma teknolojisi ile tanınır.

Ayrıca tuşlar için dokunsal çarpma ve duyulabilir tıklama özellikleri nedeniyle hız için üretilmiştir. Ayrıca fazladan beş makro anahtarına sahip olmanın yararı da var.

2. Logitech Orion

logitech orion

RGB aydınlatmayla yazmak için en hızlı mekanik klavyeyi mi arıyorsunuz? İyi bir rakip Logitech’in Orion’udur. Bu klavye, yüzde 25 daha hızlı çalıştırma sağlayacak şekilde üretilmiştir.

Bunun ötesinde, bu klavyeye diğer klavyeler ile aynı türden Logitech işlemi uygulanmıştır. Sesi kontrol etmek, sessize almak, duraklatmak ve oynatmak için kolayca erişilebilen düğmelere ve 9 programlanabilir G Tuşuna sahiptir.

3. Redragon K552

Redragon K552

Redragon, daha hızlı yazmak için klavyeler tasarlar ve bunları sağlayan büyük şirketlerden biridir. Bu nedenle, kaliteli klavyeler sağlama konusunda büyük bir üne sahiptirler.

K552’nin temel özelliklerinden bazıları klavyenin LED arkadan aydınlatması ve ergonomik tasarımlardır. Sonuç olarak, bu klavye bileğiniz için rahattır ve ne kadar karanlık olursa olsun tuşları kolaylıkla görebilirsiniz.

4. Razer Ornata

İşlemciniz için bir diğer önemli Razer klavye Ornata’dır. Mekanik tuşa basmanın dokunsal geri bildirimini sağlayan yüksek performanslı mekanik membran anahtarlarla birlikte gelir. Ayrıca, uzun süre yazı yazarken ellerinizi rahat tutmak için bilek desteği vardır.

Sonuç olarak, daha hızlı yazmayı öğrenmek istiyorsanız, rahat bir klavyeye ihtiyacınız var ve bu, bunu sağlayacak en iyi mekanik klavyelerden biridir.

5. Razer Cynosa

Razer Ornata rahatlık için harika olsa da, Razer’ın Cynosa klavyesini tercih etmek de harika bir karar. En çok satanlar olduğu düşünüldüğünde, en iyi mekanik klavyelerden biri olarak derecelendirilmiştir.

Aynı zamanda sağlam, 80 milyondan fazla düğmeyi destekleyebilen ve 2 yıllık garantiye sahip.

6. Redragon K556

Redragon K556

Kompakt bir formatta mekanik klavye için bir başka iyi rakip Redragon’un K556’sıdır. Diğer Redragon klavyelere benzer şekilde, bu arkadan aydınlatmalı modlara, kahverengi anahtarlara ve ergonomik tasarıma sahiptir.

Bu klavyenin ekstra avantajı, klavye tuş tasarımıdır. Bu tasarım klavye ile birlikte gelir ve eylemleri daha hızlı kaydetmeyi amaçlamaktadır, belki Logitech’inki gibi yüzde 25 değil, ancak bu listedeki diğerlerinden daha hızlı olacaktır.

7. NPET Floating Keyboard

NPET Floating Keyboard

Bütçe seçeneği arayanlar için NPET’in USB kablolu klavyesine bakmanızı öneririz. Kelimenin tam anlamıyla havada süzülmez, bunun yerine klavyenin altında yüksekliği sizin için ayarlamak üzere iki bacağı vardır.

Bunun ötesinde, 4 benzersiz moda değiştirilebilen LED arka aydınlatma ve UV kaplı tuş başlıkları sunar.

8. Klim Chroma

Klim Chroma

Kablolar sizi rahatsız etmesin istiyorsanız, kablosuz bir mekanik klavyeye yatırım yapın. Klim, gördüklerimiz arasında yüksek kaliteli bir klavye sunuyor.

Kablosuz olması sayesinde kompakt bir mekanik oyun klavyesi görevi görebilir. Oyun oynamanın yanı sıra, klavyenin kullanım ömrü 10 milyar tuş vuruşu olduğu için evde çalışanlar için de harika olabilir. Diğer bir deyişle, önümüzdeki on yıla kadar kullanılabilir.

9. Pictek Mechanical Keyboard

Pictek

Klim’in klavyesinin yapabildiklerinden etkilenirseniz, bakılması gereken bir başka benzer klavye de Pictek’inkidir. Benzer şekilde, 10 milyar tuş vuruşu testine sahiptir. Ayrıca Windows ve Mac ile uyumludur.

Bunun ötesinde mavi anahtarlar var. Daha hızlı ve daha yaylı yanıtlar sunarlar. Ayrıca, tuş başlıklarını temizlemek için bir tuş kapağı çıkarıcı ile birlikte gelirler.

10. SteelSeries Apex Hybrid

Göz önünde bulundurulması gereken en iyi mekanik klavyelerin sonuncusu SteelSeries Apex 5 Hybrid’dir. Bu klavyenin en büyük cazibe noktası, onu oluşturmak için kullanılan malzemelerdir.

Çerçeve için uçak sınıfı alüminyum alaşım kullanır ve bu onu oldukça dayanıklı kılar. Ayrıca avuç içi desteği ve rahatlığı için birinci sınıf manyetik bilek dayanağına sahiptir.