İBB’den itfaiye alımı başvuru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul İtfaiyesi’nde görevlendirilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 541 itfaiyeci alımı için ilan açtı.

Başvuru yapacak olan adayların Belediye İtfaiye Yönetmeliğine göre hazırlanacak sınava girecek. Alınacak olan itfaiye erleri, Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre belirtilen münhal kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.

İtfaiye işe alım şartları

Lise ve üniversite mezunu adayların; belirtilen unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşıması gerekiyor. Sınava girmek isteyen adaylar, 25/5/2021–1/6/2021 tarihleri arasında E-devlet İBB iş başvuru adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu doldurmalıdır.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, 07/06/2021 tarihinde İBB Web Sitesi üzerinden ilan edilecek. Adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecek. Sınavı kazanan adaylardan atama için istenecek belgeler de aynı web sitesi üzerinden duyurulacak.