İBB itfaiye alımı 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul İtfaiyesi’nde görevlendirilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere yılın belirli dönemlerinde itfaiyeci alımı için ilan açıyor. İBB’nin 2024 yılı itfaiye alım başvuruları başladı mı? Burada İBB’nin itfaiye alımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

İBB’nin İstanbul İtfaiyesi’nde çalışmak üzere itfaiye alımı için öncelikle başvuru yapılması gerekiyor. Başvuru yapacak olan adayların Belediye İtfaiye Yönetmeliğine göre hazırlanacak sınava girecek. Alınacak olan itfaiye erleri, Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre belirtilen münhal kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.

İBB İtfaiye işe alım şartları

İBB’nin itfaiye alımı için belirlediği bazı işe alım şartları bulunuyor. Bu şartlar, İBB bünyesinde memur olarak görev yapacak ve İstanbul İtfaiyesinde çalışacak olan itfaiye personelini kapayan çeşitli şartlardan oluşuyor.

Lise ve üniversite mezunu adayların; belirtilen unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşıması gerekiyor.

İBB İtfaiye işe alımı başvuru

İBB’nin itfaiye alım ilanları genellikle Mayıs ayında veriliyor. Bu nedenle yeni ilan için en azından Mayıs ayına kadar beklemeniz gerekebilir. İlan verildikten sonra aşağıda belirtilen işlemleri yapmalısınız.

Sınava girmek isteyen adaylar, E-devlet İBB iş başvuru adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu doldurmalıdır.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, İBB Web Sitesi üzerinden ilan edilecek. Adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecek. Sınavı kazanan adaylardan atama için istenecek belgeler de aynı web sitesi üzerinden duyurulacak.