En iyi 10 PDF düzenleyici

PDF (diğer adıyla Taşınabilir Belge Biçimi), özellikle profesyonel bir iş ortamında önemli bir tür dosya biçimi haline geldi. Ve haklı olarak, sadece uyumlu değil, aynı zamanda diğer dosya formatlarından daha güvenli olduğu için. PDF’de eksik olan tek şey, belgeyi düzenleme yeteneğidir. Bu, diğer dosya türlerini düzenlemek, açıklama eklemek ve hatta PDF’lere dönüştürmek için bir PDF düzenleme uygulamasına sahip olma ihtiyacını yaratan şeydir.

Pazar PDF editörleriyle dolu olsa da, hepsi güvenli değildir ve yalnızca bir elin parmağını geçmeyecek kadarı atanan görevleri istenen verimlilikle gerçekleştirir. Profesyonel veya kişisel talebiniz için doğru olanı bulmanıza yardımcı olmak için, işi en iyi şekilde bitiren en iyi PDF düzenleyicilerinden bazılarını sıraladık. Öyleyse, özeti inceleyelim ve hemen şimdi eksiksiz bir PDF çözümü seçelim!

Hangi PDF Düzenleyiciyi Seçmelisiniz?

İlk önce büyük fili yoldan çekelim! PDF düzenleyicinizin seçimi iki önemli noktaya indirgenir: Profesyonel ve Kişisel ihtiyaçlar. Yeterlilik, kullanım kolaylığı ve satın alınabilir olması gibi diğer temel faktörlerin de oynayacağı önemli roller vardır. Verimlilik ve birinci sınıf araçlar çok önemliyse ve gelişmiş düzenleme özelliklerinden en iyi şekilde yararlanacak kadar yetenekliyseniz, tam teşekküllü bir PDF düzenleyiciye yönelin. Bu, göründüğü kadar basit.

Ancak, mavi ayda yalnızca bir kez PDF’lerle uğraşmanız gerektiğinde, ücretsiz olarak sunulan hafif veya çevrimiçi PDF düzenleyicilerini seçin. Çoğu, PDF dosyalarını kolaylıkla dönüştürmenize ve açıklama eklemenize olanak tanıyan tüm temel araçlarla birlikte gelir. Her iki gereksinimi de göz önünde bulundurarak hem ücretli hem de ücretsiz PDF düzenleme uygulamalarını / yazılımlarını seçtik. Artık konuşma bittiğine göre, başlamak için doğru zaman.

En İyi PDF Editörleri

Bir PDF editörü seçmeniz gerekiyorsa, çok seçici olmalısınız. Bu nedenle, önceden biraz beyin fırtınası yapmanın şart olduğunu düşünüyorum.

1. Foxit PhantomPDF

foxit phantompdf

Çok yönlülük öncelik listenizin başında gelirse, Foxit PhantomPDF ihtiyaçlarınız için doğru cevap olacaktır. Güçlü bir PDF editörü olmasına rağmen, PhantomPDF’nin manevra yapması oldukça kolaydır ve istediğiniz zaman belgeler oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Ayrıca, karışıklık olmaması için tüm PDF’lerinizi düzenli tutmanıza izin veren birkaç kullanışlı araçla birlikte gelir. Diğer bir dikkate değer özellik ise, mizanpajı bozmadan dokümanları PDF’lere dönüştürmenize olanak tanıyan PDF dönüştürücüdür; bu, kaliteden ödün vermek istemiyorsanız çok önemlidir.

Özellikle profesyonel ortamlarda PDF’lerle daha sık uğraşmak zorunda olan biri olarak, her zaman kusursuz bir işbirliği özelliği ararım. Ve yaşadıklarıma göre PhantomPDF, tüm ekibin bir proje üzerinde birlikte çalışabilmesi için sezgisel bir işbirliği sağlayacak kadar iyi görünüyor. Dahası, işletmeler için oldukça yararlı olabilecek ECM’ler ve bulut depolama ile kolay paylaşım ve entegrasyona da izin verir. Her şey düşünüldü; PhantomPDF, piyasadaki en iyi PDF editörlerinden biri olma iddiasını üstlenecek özelliklere sahip.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz, Standart sürüm için 79$ ve İşletmeler için 99$
 • Platformlar: Windows ve macOS
 • Siteyi ziyaret et

2. Nuance Power PDF

nuance-power-pdf

Nuance, uzun zamandır panoda en iyi PDF editörlerinden biri olmuştur. Bu nedenle, bu uygulamanın bu dizide üst sıralarda yer almasını birçoğunuzun şaşırtacağını sanmıyorum. Bu yazılımın en önemli özelliği her zaman PDF düzenleme üzerinde daha iyi kontrol sağlayan bir dizi güçlü araç olmuştur. İster PDF dosyalarına açıklama eklemek, ister belgeleri PDF’ye dönüştürmek, ister basılı belgeleri ve görüntüleri düzenlenebilir PDF’lere dönüştürmek olsun, uygulama tüm temel yönleri kapsamıştır.

Power PDF editörü ayrıca PDF’leri birleştirme ve bölmede oldukça iyi çalışıyor. Büyük bir proje veya etkileyici bir sunum oluşturduğunuz zamanlarda, birden çok PDF’yi ve Word, Excel, PowerPoint gibi diğer belge koleksiyonlarını tek bir aranabilir PDF’de birleştirme yeteneği çok kullanışlı hale gelir. Entegre yazım denetleyici, formları doldururken belgenizin yazım hatalarından arınmış kalmasını sağlamada hayati bir rol oynar.

Sadece bu değil, uygulama aynı zamanda PDF’lerin dosya boyutunu azaltmanın etkili bir yolunu sunar, böylece bunları web’e yükleyebilir veya kolaylıkla e-posta ile gönderebilirsiniz. Hepsinden önemlisi, verilerinize gerekli kalkanı sunmak için dosyalarınızı 40-bit ve 128-bit şifreleme kullanarak şifreleyebilir ve belgenin görüntülenip görüntülenemeyeceği, yazdırılabileceği, düzenlenebileceği, kopyalanabileceği veya ek açıklama eklenebileceği konusunda gerekli kontrole sahip olabilirsiniz.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme, 129-179 dolar
 • Platformlar: Windows ve macOS
 • Siteyi ziyaret et

3. Wondershare PDFelement

wondershare pdfelement

Hem profesyonellerin hem de normal kullanıcıların taleplerini karşılayabilecek hepsi bir arada bir PDF editörü seçersem, Wondershare PDFelement’e yönelirim. Bu yazılıma diğer birçok muadiline göre bir avantaj sağlayan şey, esnekliktir. Hepsi üst düzey araçlarla dolu olduğundan, diğer rakiplerin çoğunun aksine kapsamlı bir öğrenme eğrisi gerektirmez. PDF dosyalarını düzenleme açısından, yazılım her şeyi basit tutar. Ayrıca, taramaları 25’ten fazla dilde tamamen düzenlenebilir belgelere kolayca dönüştüren muhtemelen en gelişmiş OCR teknolojisine sahiptir.

Onu iyi bir araç yapan bir başka özellik de PDF’leri Microsoft Word, Excel, PowerPoint, HTML, görüntü ve daha fazlası gibi diğer birçok dosya türüne dönüştürme yeteneğidir. PDF dosyalarını hızlı bir şekilde dönüştürmenin yanı sıra, düzenlerinin de bozulmadan kalmasını sağlar. Dosyalarınızı meraklı gözlerden korumak istemeniz durumunda, belgelerinizi paylaşmadan önce şifrelemek için şifre koruma özelliğini kullanmayı seçebilirsiniz. Kısacası, hem esneklik hem de kullanım kolaylığı için arıyorsanız, Wondershare PDF elementine bir şans verin.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme, 69 $ / 79 $
 • Platformlar: Windows ve macOS
 • Siteyi ziyaret et

4. Adobe Acrobat Reader DC

adobe acrobat reader dc

Görünüşte kalabalık olan PDF editörleri pazarında, “Adobe Acrobat Reader” benim için her zaman öne çıktı. Kabul edilirse, diğer birçok premium tekliften çok daha pahalıdır ve aynı zamanda normal kullanıcıları hemen geri itecek zorlu bir öğrenme eğrisi garanti eder. Ancak, profesyonel düzeyde PDF düzenleme peşinde olduğunuz şeyse, Acrobat Reader’ı gözden kaçırmak doğru yol değildir. Uygulama, kaliteden ödün vermeden PDF’yi görüntüleme, yazdırma ve yorumlama konusunda oldukça iyidir.

Çok yönlülük açısından Acrobat, çeşitli dosya formatları desteği sayesinde eğrinin önünde yer alıyor. Dolayısıyla, formları veya multimedyayı kullanmak isteyip istemediğiniz önemli değil, işi halledebilir. Dahası, bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilmeniz için Adobe Document Cloud’a bağlıdır. Güvenli senkronizasyon uygulandığında, verileriniz yetkisiz erişime karşı korunmuş durumda kalır.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme, 12.99 $ / 14.99 $ / aylık
 • Platformlar: Windows ve macOS
 • Siteyi ziyaret et

5. PDF Expert

PDF-Expert

Pazarda PDF Expert kadar zarif olan çok fazla PDF editörü olduğunu düşünmüyorum. PDF’leri okuma, dosyalara istenen hassasiyette açıklama ekleme veya çeşitli modern araçlar kullanarak düzenleme sürecini basitleştirmek isteyip istemediğinizi, ihtiyaçlarınıza uygun ürünlere sahiptir. Uygulama, okuma dosyalarını hoş bir deneyim haline getirmek için gündüz, gece ve sepya gibi birden fazla tema sunar. Hızlı arama dizini oluşturma özelliği, aradığınız şeyleri bulmak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmamasını sağlar.

Ancak PDF Expert’te gözüme çarpan şey, sayısız ek açıklama aracıdır. Dolayısıyla, bir iPad’iniz varsa ve not almak veya resim çizmek için Apple Pencil gibi dijital bir kalem kullanmaktan hoşlanıyorsanız, tüm çoklu görev hareketleri desteği sayesinde PDF’lere açıklama eklemeyi çok istersiniz. Ayrıca, çalışmanızı hızlandırmak için yaygın olarak kullanılan bazı araçlara hızla erişebilmeniz için Dokunmatik çubuk desteği ile birlikte gelir. Ayrıca, sertifikalı ve profesyonel görünebilmeleri için belgeleri imzalamanıza da olanak tanır.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz, 79 $ (3 Mac için 1 lisans)
 • Platformlar: macOS, iOS ve iPadOS
 • Siteyi ziyaret et

6. PDF Architect 7

pdf-architect-7

Adobe’nin teklifine birden fazla şekilde rakip olabilecek bir PDF editörü varsa, bunun PDF Architect olması gerekir. İlk ve en önemlisi, yazılım, birkaç dosyayı PDF’ye dönüştürmenize olanak tanıyan süper kullanışlı bir toplu iş oluşturma özelliğiyle birlikte gelir. Sık sık PDF dosyalarıyla uğraşmanız gerekiyorsa ve oldukça hızlı bir dönüştürücüye ihtiyacınız varsa, bu sizin işiniz olabilir. Ayrıca, belgelerinizi doğrudan PDF’ye taramanıza yardımcı olacak tarayıcı entegrasyonuna da sahiptir. OCR teknolojisinin yardımıyla metin arayabilir ve düzenlenebilir belgeye dönüştürebilirsiniz.

PDF Architect’teki en sevdiğim özelliklerden biri, belgeleri kolaylıkla imzalama becerisidir. Diğer pek çok PDF editörü belge imzalama özellikleri sunsa da, imzaların özelleştirilmesi açısından daha fazla esneklik sağladığını düşünüyorum. Ayrıca uygulama, ekip çalışması için çok faydalı olan işbirliği cephesinde de yetkin görünüyordu. Sadece bu değil, aynı zamanda belgeleri incelemek için biraz uygun bir yol sağlar. Tüm bu dikkate değer özellikleri göz önünde bulunduran PDF Architect, profesyonel ve kişisel gereksinimler için güvenilir bir PDF çözümüne sahip olmak için değerli bir seçimdir.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz, 49 $ / yıl (standart) 69 $ / yıl (profesyonel) 89 $ / yıl (Pro + OCR)
 • Platformlar: Windows
 • Siteyi ziyaret et

7. Seyda

sejda

Bunu, banka hesabınızı kırmaya gerek kalmadan yararlı bir PDF editörü arayışında olan insanlar için sakladım. Evet, doğru duydunuz! Sejda, web tabanlı bir uygulamadır ve temel PDF düzenleme için gayet iyi çalışır. Çevrimiçi bir PDF düzenleyici olmasına rağmen, üstünü çizmenize, altını çizmenize, vurgulamanıza ve hatta çizmenize olanak tanıyan gerçekten yararlı bazı ek açıklama araçlarına sahiptir. Ayrıca, dijital imzanızı ekleyebilir ve belgenize etkileyici bir görünüm kazandırmak için şekiller kullanabilirsiniz. Hızlı geri al butonu ile istenmeyen değişikliklerden acı çekmeden kurtulmanızı sağlar.

8. Icecream PDF Split & Merge

Icecream PDF Split & Merge

PDF dosyalarını kolaylıkla bölmenize ve birleştirmenize olanak tanıyan hafif bir PDF düzenleyiciye sahip olmak istiyorsanız, Icecream PDF’yi kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Yazılım söylediği şeyi yapar ve belgeleri bölme ve herhangi bir sınırlama olmaksızın oldukça basit bir şekilde birleştirme görevini yapar. Ayrıca, parola korumalı PDF’lerle çalışmak üzere tasarlanmıştır, böylece dosyaları işlemeden önce şifresini çözme zahmetine katlanmak zorunda kalmazsınız. Ve kullanışlı bir PDF okuyucunun dahil edilmesiyle, tüm PDF dosyalarınızı tercih ettiğiniz bir düzende yakalayabilirsiniz.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz, Pro sürümü için 19,95 ABD doları
 • Platformlar: Windows ve macOS
 • Siteyi ziyaret et

9. easy PDF

easy-pdf

İşinizi herhangi bir karmaşıklık olmadan halledebilecek tamamen ücretsiz bir PDF düzenleyici mi arıyorsunuz? Cevabınız evet ise, easy PDF’yi denemenizi öneririm. Bu çevrimiçi PDF düzenleyici, PDF dosyalarını kolaylıkla işlemenizi sağlamak için PDF’den Word’e dönüştürücü, PDF sıkıştırma, PDF’den GIF’e ve daha fazlası gibi bir dizi araçla birlikte gelir. Ayrıca, çevrimiçi PDF düzenleyici, kağıt belgeleri ve resimleri düzenlenebilir PDF’lere dönüştürmenize izin veren oldukça kullanışlı bir OCR (Optik Karakter Tanıma) aracına da sahiptir. Pek çok PDF uygulamasının bu kullanışlı özelliğe sahip olmadığı düşünüldüğünde, not almaya değer. Verimlilik açısından bile kolay PDF, kaliteden ödün vermeden belgeleri dönüştürme yeteneği sayesinde diğer birçok sayaçtan daha iyidir.

10. PDFescape

PDFescape

Yine dikkatimi çeken başka bir web tabanlı PDF düzenleme programı. Ve PDFescape’in sunduğu şeylerden etkilendiğimi söylemeliyim. PDF düzenleme, form doldurma, sayfa düzenleme, yazdırma, kaydetme ve form yayınlama gibi çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Freemium sürümü reklam destekli ve temel özelliklerle birlikte gelirken, premium varyant (2.99 $ / ay) reklamsızdır ve ayrıca yüksek kaliteli araçlar sunar. Tanıdık gelen basit düzenini seviyorum. Ayrıca, herhangi bir gecikme olmaksızın dokümanları PDF’lere dönüştürür. Ek açıklama açısından, PDFescape, yapışkan bir not, ekleme, çarpma, vb. gibi özelliklerle kaleyi tutabilir.

 • Fiyatlandırma: Ücretsiz, pro sürüm 2.99 $ / ay için mevcuttur
 • Siteyi ziyaret et

İşte bunlar sizin için sıralanmış en iyi PDF editörleridir. Çeşitli seçeneklerle, umarız ihtiyaçlarınıza doğru cevabı bulmuşsunuzdur. Ancak dikkatinizi diğer hikayelere çevirmeden önce, size daha umut verici görünen uygulamalar hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın. Ayrıca, dizilişte eksik olabilecek önemli programları da bize bildirin.