Ümraniye’de AVM kütüphanesi açıldı

Ümraniye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilçede bulunan AVM’lerde kütüphaneler açılıyor. Bu kütüphane serisinin dördüncüsü Akyaka Park AVM’de açıldı. Açılış törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 2020 yılı sonuna kadar AVM kütüphanesi sayılarını 8’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Akyaka Park AVM’de açılan kütüphane için açılış töreni düzenlendi. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal katıldı.

AVM kütüphaneleri

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, törende yaptığı konuşmada, bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ersoy, “Türkiye’de kütüphane hizmetleri 20 milyondan fazla kitapla 57’si gezici toplam bin 264 kütüphanede gerçekleştirilmektedir. 2020’de bu kütüphanemizle birlikte 26 tane yeni kütüphaneyi açtık.” dedi.

Konuşmasının devamında okuma alışkanlığı ile ilgili öğütler veren Ersoy, okuma alışkanlığının gün içerisinde 10 ya da 20 sayfa bile olsa zaman ayırılması gereken bir rutin haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Ümraniye Akyaka Park AVM kütüphane

Ankara’da iki, Eskişehir’de de bir adet AVM kütüphanesine sahip olduklarını söyleyen Ersoy, dördürüncüsü Ümraniye’de açılan kütüphanenin ardından yıl sonuna kadar AVM kütüphane sayısını 8’e çıkarmak istediklerini belirtti.

Ümraniye Akyaka Park AVM’de toplam 252 metrekare alanda hizmet verecek olan kütüphanede 5 bin eser, kitapseverleri bekliyor. Akyaka Park AVM, İnkilap Mahallesi Küçüksu Caddesi üzerinde Şile Otoyolu ve Çevre Yolu bağlantı noktasında yer alıyor. En yakın metro istasyonu, Yamanevler Metro İstasyonudur. Ayrıca önünden 11D, 11H, 14DK, 15TY, 20 nolu İETT otobüsleri geçer.