Kartal’da polisin ölümüyle ilgili öğretmen arkadaşı tutuklandı

Kartal Aydos ormanında geçtiğimiz hafta ölü bulunan polis memuru Osman Yalınkaya’nın katilinin çocukluk arkadaşı ve ortağı, öğretmen Mahmut S. olduğu belirlendi. Her iki memurun ortaklaşa iki anaokulunu işlettikleri ortaya çıktı. Tutuklanan öğretmen Mahmut S. suçlamayı ret etti, Yalınkaya’nın kendi kendini vurarak öldüğünü söyledi.

12 Ocak Salı günü öğleden sonra Aydos’ta devriye gezen polis ekipleri tarafından kanlar içinde bulunan polis Mahmut S. ağır yaralı olarak kaldırıldığı Pendik Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Yalınkaya’nın yanında şok içinde bulunan öğretmen Mahmut S. ise gözaltına alındı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında öğretmen Mahmut S. önceki gün tutuklandı.

İş anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığındaki sorgusunda Osman Yalınkaya’nın çocukluk arkadaşı olduğunu ve beraber iki anaokulu işlettiklerini söyleyen Mahmut S., kardeş gibi olduklarını ve memur oldukları için anaokullarını eşlerinin üzerine açtıklarını söyledi. Anaokullarındaki sorunlar nedeniyle zaman zaman tartıştıklarını söyleyen Mahmut S. Yakacık’taki anaokulunun önünde buluştuklarını, konuşmak için ormana doğru yürüdüklerini, okulun sorunları nedeniyle tartıştıklarını, daha sonra silahı ile kendisini vurduğunu söyledi. Yalınkaya’nın kendisini vurduğu sırada kafasından kan fışkırdığını gördüğünü söyleyen Mahmut S. yolda devriye gezen polisleri durdurarak olayı onlara anlattığını söyledi.

Mahmut S. sorgusunun sonunda cinayet suçlamasını ret ederek, polis memurunun ölümüne neden olmadığını, aralarında boğuşma çıkmadığını, polisin kendini vurmadan önce ve vurduktan sonra polise fiziki temasta bulunmadığını söyledi. Mahmut S. sorgunun ardından sevk edildiği İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından, “Kasten öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis memurunun intihar edip etmediği yapılacak detaylı soruşturmalar sonucu belli olacak.