İETT 21G Gülensu ve 21C Esenkent hatları kaldırıldı mı?

İETT tarafından Maltepe Gülensu Mahallesi ile Kadıköy arasında çalışan 21G Gülensu Mahallesi – Kadıköy hattı ile Maltepe Esenkent Mahallesi ile Kadıköy arasında çalışan 21C Esenkent – Kadıköy hattı kaldırıldı.

İETT’den yapılan açıklamada, 8 Mart 2021’den itibaren kaldırılan hatların yerine metroya entegre hatların devreye alındığı kaydedildi.

Gülensu Mahallesi’nden kalkan 21G hattı ile Esenkent Mahallesi’nden kalkan 21C hattı, Huzurevi Metro durağına gelene kadar kendi güzergahlarına sahipti. Huzurevi Metro’dan itibaren her iki hattın güzergahı da aynıydı.

21G ve 21C kaldırıldı

Güzergahları; Maltepe Köprüsü, Altayçeşme, Küçükyalı Metro, Kadir Has Anadolu Lisesi, Bostancı Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kozyatağı Metro, Yenisahra, Göztepe Köprüsü, Uzunçayır Metrobüs, Acıbadem Metro, Koşuyolu Köprüsü, Haydarpaşa Numune Hastanesi duraklarına sahipti. Bu durakların çoğuna metro ile ulaşmak mümkün.

21G hattının yerine KM47 Gülensu Mahallesi – Huzurevi Metro hattı, 21C Esenkent – Huzurevi Metro hattı yerine KM48 hattı devreye alındı. Her iki metro entegre hat, kapatılan hatların kendi güzergahlarına sahip, ancak son durakları Huzurevi Metro olarak düzenlenmiş durumda.

Bu otobüslere kart basan yolcular, Huzurevi’nde metroya ücretsiz olarak aktarma yapabilecek. Aynı zamanda Huzurevi’nde metrodan inen yolcular, bu hatlara ücretsiz olarak geçebilecek.