Yılmaz Öztürk kimdir?

İBB Genel Sekreter Yardımcısı, eski Deniz Kuvvetleri subayı Yılmaz Öztürk hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler burada yer almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına atanan Yılmaz Öztürk, özel sektörde daha önce birçok şirkette insan kaynakları yöneticiliği yapmış, ABD ve İngiltere’de yönetim alanında eğitimler almıştır.

YILMAZ ÖZTÜRK KİMDİR?

Yılmaz Öztürk, 1987 yılında Deniz Harp Okulu Yöneylem Araştırması / Yönetim bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme ve İktisadi Enstitüsü’nde İnsan Kaynakları Uzmanlık programını bitirdi. Deniz Kuvvetlerinde subay olarak 8 yıl çeşitli görevlerde bulundu. Özel sektörde çalışmaya 1995 yılında Toprak Holding’de İnsan Kaynakları Şefi olarak başladı.

Daha sonra 10 yıl PepsiCo’da Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü ve İK Direktörü, Doğu Akdeniz Bölge İK Direktörü, 7 yıl Danone’de Türkiye İK Direktörü ve Kurumsal İtibar Liderliği, Orta Avrupa Bölge İK Direktörü ve 4 yıl Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İK Direktörü olarak çalıştı. Son olarak Akkök Grubuna bağlı AkKim Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş‘de Direktör olarak çalıştı.

Profesyonel Koçluk-Mentörlük alanında çalışmalar yapan Öztürk, PERYÖN Etik Kurul Üyesi olarak görev yapmaktadır. Insead, Michigan Üniversitesi ve London Business School’da Liderlik, Değişim Yönetimi, Strateji ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında eğitimler almıştır. İleri derecede İngilizce bilen Yılmaz Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır.