Osman Cenk Akın kimdir?

Osman Cenk Akın, BELTUR Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Osman Cenk Akın ile ilgili bilmek istediğiniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İBB’nin kafelerini yöneten BELTUR şirketinin başında Osman Cenk Akın görev yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki BELTUR’da genel müdür olarak Osman Cenk Akın atandı.

Osman Cenk Akın kimdir?

Osman Cenk Akın, 1967’de doğdu. Lisans eğitimini 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olarak tamamladı. 1991’de San Francisco Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı.

İş yaşamında 29 yıl boyunca sırasıyla Vakko’da Dış Atölye Üretim Müdürü, Boyner Grup Şirketlerinden LOM’da İş Geliştirme Müdürü, Shaya’da Operasyon Ülke Müdürü olarak görev aldı. 2003 yılı sonunda Boyner’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Akın, 2009 yılında C&A’da Türkiye Operasyonlarının başına geçti. 2011 yılından itibaren 9 yıl boyunca İstanbul Doors Grup D-ream’de, Eataly’de ve son olarak da BigChefs’de Genel Müdürlük görevini üstlendi.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Etik Kurul Üyesi olan Akın, Olağan Dışı Olaylar Koordinasyon Ekibi ve Gönüllü İtfaiye STK’larının kurucu üyeleri arasında yer aldı. Evli ve iki çocuk babası olan Osman Cenk Akın, iyi derece de İngilizce bilmektedir.