Dying Light 2 çıkış tarihi ve en son ayrıntılar

Dying Light 2 çıkış tarihi ne zaman? Techland, E3 2018’de Dying Light 2’yi duyurdu ve burada yaklaşık olarak bir Dying Light 2 çıkış tarihi de dahil olmak üzere en son fragmanlara ve oyunla ilgili ortaya çıkan ayrıntılara bakıyoruz. Dying Light 2, Microsoft’un E3 2018 basın toplantısında duyuruldu ve 2019 E3 fragmanından oynanıştan, ortamdan ve hikayeden neler bekleyebileceğimiz hakkında daha fazla ayrıntı gördük. Techland, Dying Light 2’nin parkur hareketini büyük ölçüde genişletiyor.

Dying Light 2, rakip grupların ortasında kendini bir arada tutmaya çalışan çürüyen bir şehirde geçiyor, bu yüzden ölümsüz canavarlardan daha çok uğraşacaksınız. Verdiğiniz kararlar ve takım oluşturduğunuz gruplar, çevrenizdeki dünyayı şekillendirecek ve sonuçları sindirebiliyorsanız sonraki ödülleri almanıza olanak tanıyacaktır. Dying Light 2 çıkış tarihi ve en son fragmanlar da dahil olmak üzere Dying Light 2 hakkındaki en son ayrıntılar burada.

DYING LIGHT 2 ÇIKIŞ TARİHİ

Dying Light 2, 7 Aralık 2021’de çıkacak. Oyun 28 Mayıs itibariyle Steam’de ön siparişe açılmıştır.

Dying Light 2, Techland’ın son derece beklenen devam oyununun süresiz olarak ertelendiğini açıklamasından önce, daha önce 2020 baharında bir yayın penceresine sahipti. Ancak Techland, Dying Light 2’nin hala geliştirme cehenneminde olduğunu söyleyerek oyunu geri çekti. Techland, hem E3 2018 hem de E3 2019’da etkileyici bir şekilde parlatılmış bir demo gösterdi, bu nedenle Dying Light 2’nin üretim öncesi aşamayı çok geride bıraktığı anlaşılıyor. Oyun nihayet ön siparişe açıldı.

DYING LIGHT 2 TRAILER

Biraz daha fazla oynanış sergileyen, oyunun hikayesine ilişkin bazı bilgiler sağlayan ve bize kaba bir yayın penceresi sunan son Dying Light 2 E3 2019 fragmanı ile başlayacağız. Yukarıdan izleyebilirsiniz.

Bu, bize oyun dünyasına giriş ve gün ışığında karşılaşacağımız bazı insan düşmanlarına ilk bakışımızı veriyor. Diğer Dying Light 2 fragmanları ise bir oyun demosu ve bize oynanışa doğru bir bakış ve kararlarımızın bu çürüyen metropolü nasıl etkilediğine dair bir fikir veriyor. Yakın dövüşle birlikte parkur hareketlerini zincirleme gibi dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var, şehirde yaşayan enfekte olmayan insan sayısından bahsetmiyorum bile.

dying-light-2 ekran goruntusu 1

DYING LIGHT 2 NEREDE GEÇİYOR?

İlk Dying Light, Türkiye’nin kurgusal şehri Harran’da gerçekleşti, ancak Dying Light 2 için batıya doğru hareket edeceğiz. Daha da önemlisi, Smektala, Dying Light 2’nin harita boyutunun ilk oyunun tümünün toplamından “dört kat daha büyük” olduğunu söylüyor. Buna Gecekondular, Eski Şehir ve 2015 Sonraki genişletme dahildir.

Gördüğümüz oyun görüntülerinden Arc de Triomphe ve Brandenburg Kapısı gibi Batı hissini güçlendiren anıtları görebileceğimizi düşünüyoruz. Smektala’ya göre, “bir zamanlar müreffeh olan kurgusal bir Avrupa metropolü, ama şimdi muhtemelen hayatta kalmaya çalışan son insan yerleşimi.”

dying-light-2 ekran goruntusu 2

Dying Light 2 ayrıca koşmamız ve atlamamız için yedi farklı bölgeye sahiptir. Bununla birlikte, sahneden sahneye göreceğimiz en büyük değişikliklerden biri, farklı parkur hareket tarzlarıdır. Örneğin bir alan, ağırlığınızın altına girecek olan cılız ve ufalanan binalarla doludur, bu da daha hassas olmanız gerektiği anlamına gelir.

DYING LIGHT 2 ÇOK OYUNCULU

Dying Light 2’nin çok oyunculu modu, oyunu serinin ilk oyununa göre farklı şekilde ilerletiyor. Dört oyunculu kooperatif geri dönüyor ancak bu sefer, karar temelli anlatı nedeniyle üç oyuncunun bir sunucu oyununa katılması gerekiyor.

dying-light-2 ekran goruntusu 3

Dying Light 2’nin hikayesinin merkezinde, çevrenizdeki dünya için önemli olan seçimler vardır. Taraf olduğunuz gruplar baskın hale gelebilir, kasabayı kırmızıya boyayabilir (veya seçtikleri renge) ve size yeni parkur rotaları ve ticaret fırsatları sunabilir. Bu, Dying Light 2 dünyanızın size özel olacağı ve bunun kooperatifte pratikliklerinin hala sonuçlandırılacağı anlamına gelir.

DYING LIGHT 2 OYNANIŞ

Techland, yaklaşan zombi devam oyununda hikaye ve seçim olanaklarını genişletiyor ve Dying Light 2’nin temel oyun kurgusu da kapsamlı değişiklikler görecek. Microsoft’un E3 brifinginin ardından YouTube Gaming’in gösteri sonrası akışında baş tasarımcı Tymon Smektala’ya göre, Dying Light 2’nin parkur hareketlerinin sayısı orijinalin iki katı olacak.

Dying Light: The Following kadar olmasa da oyunda araçlar da yer alacak. Techland, oyun güncellendiğinde araçların daha ilginç hale geleceğini vaat ediyor. Bir E3 2019 demosu sırasında, ana karakter Aidan Caldwell’in parkurdan uzaklaştığını ve bir homurtuyu onu bir sonraki hedefine götürmeye zorladığını görüyoruz.

dying-light-2 ekran goruntusu 4

Ayrıca, savaş söz konusu olduğunda daha dikkatli bir yaklaşım benimsemelisiniz. Smektala, birinci şahıs dövüşünün daha taktiksel olacağını ve düşmanlarınızın saldırılarına cevap vermesi için sürekli hareket etmenizi ve gözlemlemenizi gerektirdiğini ekliyor.

DYING LIGHT 2 HİKAYESİ

İkinci oyun fragmanı, seçimin Dying Light 2 hikayesini nasıl etkilediğine dair bize bir fikir veriyor. Görünüşe göre en küçük kararlar bile çevrenizdeki yok edilmiş dünyayı büyük ölçüde değiştirebilir. Fragman, Dying Light 2’nin ayarını “yaptığınız şeylere birden çok düzeyde tepki veren işleyen bir ekosistem” olarak açıklıyor.

Dying Light 2 fragmanı bize bir örnek veriyor. Barış Muhafızları, önemli bir su kaynağını kontrol eden bazı adamlarla bir anlaşma yapmanızı istiyor. Bu, Barış Muhafızlarına bölücü kurallarını uygulama özgürlüğü verir. Aynı şekilde, istifçilerle ekip kurabilir ve suyu karaborsada satabilirsiniz. Bu, ticaret yoluyla özel eşyalara erişmenizi sağlar, ancak çeteler bulunduğunuz yerde birleşmeye başlar.