Roblox hesabı nasıl silinir?

Bir çok Roblox kullanıcısı, Roblox hesabını nasıl sileceğini bilmiyor. Çoğu kişi resmi destek sitesine gider ve şu anda hesabınızı silmenize izin veren bir özellik bulunmadığına dair bir mesaj alır. Oynamak istemiyorsanız, oynamayı bırakmanız yeterlidir. Roblox, esasen, siz tekrar oynamak isteyene kadar hesabınızı sistemde tutma hakkına sahiptir.

Devam etmeye niyetiniz olmasa bile, Roblox kullanarak oluşturduğunuz her şey veya sahip olduğunuz herhangi bir oynama süresi korunur. Ancak bu, hesabınızı silemeyeceğiniz anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır. Hesabınızı nasıl silebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

Aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıyla Roblox’ta her zaman yapacak bir şeyler vardır. Ama ya bir gün hesabınızı silmek isterseniz? Bir Roblox hesabının nasıl silineceği veya hesabı devre dışı bırakmak için gerekenler hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Roblox Hesabını Silme

Üç yöntem var ve hangisini isterseniz onu seçebilirsiniz. Hepsi eşit derecede uygulanabilir. İnternette bulacağınız başka hiçbir yöntem işe yaramaz, bu nedenle Roblox hesabını kalıcı olarak silmenize yardımcı olmak için bize güvenebilirsiniz.

E-posta

Roblox hesabınıza giriş yapın ve sağ üstten bize ulaşın menüsünü bulun. Bölgeniz için resmi e-postayı aldıktan sonra aşağıdakileri yapın. Bu adres genellikle info@roblox.com email adresidir.

  1. E-posta hesabınıza giriş yapın.
  2. Müşteri hizmetleri personeline hesabınızı neden silmek istediğinize dair bir açıklama sunun.
  3. Kimlik doğrulaması için ad, e-posta ve adres gibi kişisel bilgilerinizi ekleyin.
  4. Resmi e-postaya hesap silme talebinizi mail gönderin.

Telefon

Hesap silme talebinde bulunmak için +1 888 858 2569‘u arayabilirsiniz (müşteri temsilcisi İngilizce konuşur). Kimliğinizi doğrulamanız gerekeceğinden bu adım biraz zaman alabilir. Bilgileriniz dışında herhangi bir kimlik belgesi isterlerse, devlet onaylı bir kimlik kartı gönderebilirsiniz.

Hiçbir şey yapmayın

Son yöntem kesinlikle hiçbir şey yapmamaktır. Bir yıl boyunca dokunulmayan hesaplar otomatik olarak silinir. Roblox hesabınızı artık umursamıyorsanız hesabınızı silmenin en iyi yolu budur. Hesabınız silindikten sonra kişisel bilgileriniz silinecektir. Roblox hesabınızı bir yıl boyunca kullanmaktan kaçının ve Roblox bunu etkin olmayan bir hesap olarak tanımlar ve sizin için siler. Yavaş bir çözümdür, ancak çalışması garantilidir.

Hüküm ve Koşulları İhlal Edin

Bu yöntemi önermiyoruz, ancak hesabınızı üç kez yasaklatırsanız, hesabınız sonunda Roblox tarafından silinir. Bu, hesabı silmenin kolay bir yolu değildir, ancak diğer tüm seçenekler başarısız olursa, bu bir seçenektir.

GDPR

Kişisel bilgilerinizin Roblox tarafından tutulması konusunda özellikle endişeleniyorsanız, tercih edebileceğiniz alternatif bir yöntem var. Ancak bu, yalnızca Avrupa Birliği’nin bir parçası olan bir ülkeden iseniz işe yarar. Bir GDPR dosyası talep edebilir ve Roblox’un sizin hakkınızda sahip olduğu tüm kişisel verileri alabilirsiniz.

Bilmeniz gerekenleri öğrendikten sonra, belirli verilerin silinmesini talep edebilirsiniz. Bunun uzun bir süreç olduğunu ve yalnızca kişisel verileriniz konusunda endişeleriniz varsa tavsiye edildiğini unutmayın.

Silinen Bir Roblox Hesabını Geri Açma

Sildiğiniz bir hesapla ilgili fikrinizi değiştirdiyseniz, hesabınızı geri açtırabilmenin tek bir seçeneğiniz vardır.

  1. appeals@roblox.com adresine e-posta gönderin ve durumu açıklayın.
  2. Eski hesabınız hakkında mümkün olduğunca fazla ayrıntı sağlayın ve neden geri yüklenmesini istediğinizi açıklayın.
  3. En iyisi için umut! Verilerinizin hala kullanılabilir olduğuna dair bir garanti yok, ancak her ihtimale karşı sormaya değer.