Patrona aşık olmayı içeren 15 Kore dizisi

K-dizileri, dinamik hikâyeleriyle izleyicileri kendine çekmenin bir yolunu buluyor ve bu 'patrona aşık olma' formülü harika örneklere sahip.

K-dizilerinin bir izleyicinin aradığı her şey için uygun bir teması vardır. Suç, dramalar, gerilim filmleri ve oldukça popüler aşk hikayeleri var. Bazıları bunu kabul etmek istemeyebilir, ancak patrona aşık olmayı içeren aşk hikayeleri ayrı bir zevktir. Her K-drama hayranının gerilim ve doğaüstü olaylardan benzersiz aşklara kadar keyif alabileceği bir hikaye vardır.

Bazen yakışıklı ve zengin CEO’nun dikkatini çeken utangaç yeni kızı içerir. Bazı durumlarda, güç oyunu tersine çevrilir. Her şeye rağmen, K-dizilerinin dinamik hikayeleriyle izleyicileri kendine çekmenin bir cazibesi var. İzlenmesi gerekenler listenize eklemek için yeni K-dizileri arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok. İşte başlamanız için bir liste. K-dramaları, hikaye temasına yabancı değildir ve oldukça popülerdir. Hayranların gerçek hayatta olmasını dilediği bir peri masalı hikayesi sunar.

Oh My Ghost

Oh-My-Ghost

“Oh My Ghost” en tanınmış doğaüstü dramalardan biridir. Üç ana karakter üzerine kurulu olup, merkezinde genç bir kadın ile ünlü şef olan patronu arasındaki aşk hikayesi yer alır. Na Bong-Sun (Park Bo-Young) utangaç, çekingen ve patronuna aşık bir karakterdir.

Bir gün, öbür dünyaya geçişin tek yolunun bekaretini kaybetmek olduğuna inanan genç ve şehvetli bir kadın ruhu tarafından ele geçirilir. Hayaletin etkisi altına giren Bong-Sun, birdenbire patronunun ilgisini çeken, çekici ve kendine güvenen bir kadına dönüşür.

My Private Life

My-Private-Life

Park Min-Young, My Private Life’da Sun Deok-Mi olarak geri döndü. Gösteri, popüler bir Kore webtoon’una dayanıyor. Deok-Mi, bir sır saklayan yetenekli ve saygın bir sanat küratörüdür. O takıntılı bir fangirl. Sırrı müzedeki kariyerini mahvedebilir. Beğenilen ancak emekli bir sanatçı olan Ryan Gold (Kim Jae-Wook) müzenin yeni patronu olur.

Bazı söylentilerin yayılmasının ardından Gold ve Doek-Mi, en sevdiği idol ve yeni müze müşterisine yönelik incelemeyi durdurmak için çıkmış gibi davranmalıdır. Sahte flört yakında gerçek aşka dönüşmeye başlar. Deok-Mi, gizli hayran sayfasını ve takıntısını bırakmaya çalışmalıdır.

My Shy Boss

My-Shy-Boss

Bazen zıtlıklar mümkün olan en tuhaf şekilde birbirini çeker. My Shy Boss, bir CEO ile yeni çalışanı arasındaki çalkantılı ilişkiyi takip eder. Bir halkla ilişkiler firmasının CEO’su, beklenenin tam tersidir.

Oldukça içe dönük, utangaç, hassas ve soğuk gelebilir. Öte yandan, şirket dışa dönük, gürültülü ve fikrini konuşmaktan korkmayan yeni bir çalışanı işe alıyor. CEO ile ilgileniyor ve gerçekte kim olduğunu ortaya çıkarmak istiyor.

Level Up

Level-Up

Level Up, birçok tipik patron-çalışan hikayesinin ayrıntılarını takip eder. Bu CEO, başarısız şirketlerin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Oyunla ilgili önceki çocukluk travmasına rağmen Joybuster adlı bir şirkete girer.

Şirketin yeni CEO’su olarak kısa süre sonra baş tasarımcısıyla tanışır. Tutkulu ve tatlı bir genç kadın, soğuk ve titiz bir patronla çatışır. Farklılıklarını bir kenara bırakıp yeni oyunlarını tamamlayacaklar ve belki de aşık olacaklar.

Strong Woman Bong-Soon

Strong-Woman-Bong-Soon

Strong Woman Bong-Soon oldukça popüler bir K-dramasıdır ve bir çalışanın patronuna aşık olmasıyla aynı özelliklere sahiptir. Genç bir kız, açıklanamayan insanüstü bir güçle doğar. Daha çok bir aile özelliği. Bu, ilgi çekici bir hikayeye yol açar.

Bazı kabadayıları dövdükten sonra, bir oyun şirketinin zengin bir CEO’su tarafından işe alınır. Arkadaşına aşık olurken, gerçekte kime karşı hisleri olduğunu anlamaya başlar.

Master’s Sun

masters-sun

Master’s Sun, doğaüstü temeli olan başka bir K-dramasıdır. Tae Kong-Shil (Gong Hyo-Jin), tuhaf bir kazanın ardından hayaletleri görme yeteneği kazanır. Yetenekleri, sağlam bir iş tutmasını engelliyor. Kong-Shil, bir holding şirketi olan Kingdom’s alışveriş merkezinde temizlikçi olarak çalışıyor.

Kısa süre sonra şirketin soğuk ve uzak CEO’su Joo Joong-Won (So Ji-Sub) ile tanışır. Long-Shil, Joong-Won’a her dokunduğunda, bir dizi olay ile hayaletler ortadan kaybolur. Biraz yalvardıktan sonra, Joong-Won, ondan çalınan bir şeyi kurtarmasına yardım etmesi karşılığında onun yanında kalır.

My Secret Romance

My-Secret-Romance

Üç yıl sonra tek gecelik ilişkinizle karşılaşırsanız ne olur? Daha da kötüsü o sizin yeni patronuz olursa. Lee Yoo-Mi (Song Ji-Eun) kendine güvensizdir ancak annesinin düğünlerine katılmak zorundadır. Cha Jin-Wook (Sung Hoon) ile tanışır. Birbirlerine karşı samimi değiller ama kısa süre sonra bir çekim hissetmeye ve geceyi beraber geçirmeye başlarlar.

Yoo-mi gerçekte kim olduğunun farkında değildir ve ertesi sabah kaçar. Yıllar sonra beslenme uzmanı olarak işe alındı. Jin-Wook o geceden sonra yolunu değiştirdi ve babasının şirketini devraldı ve Yoo-mi’yi asla unutmadı. Onunla romantizm kurmaya ve ona olan duygularını kabul etmeye çalışıyor.

Hotel Del Luna

Hotel-Del-Luna

Hotel Del Luna, K-dizileri arasında hayranların favorisi. Doğaüstü ile bazı dramatik romantizmi karıştırır. Jang Man-Wol (Lee Ji-Eun), son binlerce yıldır Hotel Del Luna’yı işletmek zorunda kaldığı için karamsar ve huysuzdur. Kararsızlıklarını telafi etmeli ve tavrını değiştirmelidir.

Otel sadece yılın özel zamanlarında ruhlar, hayaletler ve insanlar tarafından görülebilir. Otel, babasının imzaladığı bir sözleşme nedeniyle yeni bir genel müdür gelince işler kızışır. Gu Chan-sung (Yeo Jin-goo), hayalet korkusuyla yüzleşmek zorunda olan metanet sahibi bir MBA mezunu. Kısa süre sonra tavrını değiştirir ve Man-Wol’un kalbini eritip onu güvende tutmasına yardımcı olur.

Lucky Romance

Lucky-Romance

İzleyiciler, kendine özgü tuhaflıkları ile bu K-dramayla kesinlikle iyi bir kahkaha atacaklar. Lucky Romance’da 26 yaşındaki çekici bir kadın, şanssız doğduğuna inanarak son derece batıl inançlara sahiptir. Mümkün olan her önlemi uygular ve kız kardeşi hakkında bir şamana danışır. Onu kurtarmanın tek yolu? Kaplan yılında doğan bir adamla yatmak zorunda.

Yakında bir CEO ve dahi oyun geliştiricisiyle tanışır. Kriterlerine uyan biri. Kişilikleri çatışır, ancak Shim Bo-Nui (Hwang Jung-Eum) patronunu etkilemek anlamına gelse bile kız kardeşini kurtarmaya kararlıdır.

Protect The Boss

protect-the-boss

Bu K-draması, diğer dizilerde görülen tipik patron özelliklerine sahip değil. DN Group’ta çocukça bir yönetici yaklaşımları olan Cha Ji-Heon (Ji Sung) çevresindeki konuları ele alıyor. Kısa süre sonra yeni sekreteri Noh Eun-Seol (Choi Kang-Hee) ile tanışır.

Eun-Seol, ilk profesyonel işini kaybetmemeye kararlıdır ve ona her şeyi verir. Nazik ve cesur tavrı Ji-Heon’u çekmeye başlar. Hepsi bu kadar değil, dizide Ji-Heon ile rakibi ve kuzeni Cha MuWwon (Kim Jae-Joong) arasında bir aşk üçgeni var.

Jugglers

jugglers

2017, birden fazla patron-çalışan ilişkisi K-dramalarını peş peşe izlemek için iyi bir yıldı. Bu dizi bir sekreterin ve onun buz gibi patronun soğukluğunun etrafında döndü. Jwa Yoon-Yi (Baek Jin-Hee), patronunun karısı onu kocasıyla ilişkisi olmakla suçladığında beklemeye alınan sadık ve gayretli bir sekreterdir.

Öte yandan, Nam Chi-Won (Daniel Choi), Yoon-Yi’nin şirketinde genel müdür olarak atanır. Yoon-Yi sekreteri olur. Chi-Won çocukluk travmasından muzdariptir ve sosyalleşmeye kayıtsızdır. Yoon-Yi bir akşam yemeğinde sarhoş olduktan sonra Chi-Won, onu evine götürür ve travmasının çıktığı yerde yaşadığını fark eder. Kapısındaki ‘kiracı aranıyor’ yazısını görünce, geçmişini yenmek için komşusu olur.

She Was Pretty

She-Was-Pretty

She Was Pretty, izleyen herkes için eğlenceli bir yolculuk. Parasite hayranları bu dizinin başrol oyuncusunu hatırlayacak. İki çocukluk arkadaşı, hem başarı hem de görünüm için yelpazenin zıt uçlarında büyür. Kim Hye-jin (Hwang Jung-Eum) babasının kırmızı yanaklarına ve kıvırcık saçlarına sahip olurken, Ji Sung-Joon (Park Seo-Joon) çarpıcı derecede yakışıklı bir adam olur.

Yeniden bağlantı kurmaya karar verirler ama Hye-jin ne kadar değiştiklerini görünce geri adım atar. Sung-Joon daha sonra gerçekte kim olduğundan habersiz dergi şirketinde patronu olur. Sung-Joon ilk aşkını tanıyacak ve sırılsıklam peşine düşecek mi? Yoksa iş arkadaşı onu uzaklaştıracak mı?

Radiant Office

Radiant-Office

2017 yılında yayınlanan Radiant Office draması, onu eğlenceli bir patron-çalışan hikayesi yapan birçok unsura sahiptir. Eun Ho-Won (Go Ah-Sung) iş bulma umudunu kaybeder ve intihara teşebbüs eder. Hastanede ölümcül hastalandığını öğrenir, ancak bir işe girmeyi başarır.

Hayatta yeni bir amacı olan Ho-Won, yeni işine tüm gücüyle sarılır. Amiri ve patronu Seo Woo-Jin (Ha Seok-Jin), onun büyük bir sorun olduğunu ve sık sık kendisi ile tartıştığını düşünüyor. Garip ilişkileri daha fazlasına dönüşebilir.

Rich Man

Rich-Man

Rich Man aynı zamanda orijinal Japon televizyon drama versiyonu “Rich Man, Poor Woman” ile de tanınıyor olabilir. K-drama, televizyonda iyi sonuç veren bir 2018 versiyonuydu. Dizi, ana erkek karakterle ilginç bir rota izliyor. Popüler bir BT şirketinin CEO’su yüz tanıma engeline sahip.

Bu nedenle ilk aşkını tanıyamaz. Bir çalışan işe alım toplantısında, fotojenik hafızası olan belirli bir kızı seçer. Şirket için çalışmaya ve CEO’ya yardım etmeye başlar.

What’s Wrong With Secretary Kim

Whats-Wrong-With-Secretary-Kim

What’s Wrong With Secretary Kim ve çalışan-patron dinamiği söz konusu olduğunda en iyi romantik K-dizilerinden biri olarak görülüyor. Kim Mi-so (Park Min-young), Lee Young-Joon’un (Park Seo-Joon) sekreteri olarak yıllardır sağ kolu olmuştur. İstifa açıklaması, soğuk ve profesyonel patronu için pek de uygun değil.

Daha sonra onu profesyonelin ötesinde farklı bir ışıkta görmeye başlar. Dramasında kıskançlık, romantik jestler ve kalp kırıklığı var. Bazı öpüşme sahneleri olduğundan bahsetmiyorum bile. Young-Joon, Mi-so’yu hayatında tutmak için elinden geleni yapacaktır.