Kartal’da polis memuru intihar etti

Kartal’da polis memuru intihar etti. Şoke eden olay Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurunun intihar etmesi ile ilgili haberler gündeme bomba gibi düşerken, polis memurunun intihar ile soruşturma başlatıldı. Bu sayfada intihar eden polis memuru ile ilgili tüm bilgiler yer almaktadır.

Kartal’da 12 Ocak 2021’de bir polis memuru Aydos ormanında başından vurulmuş halde bulundu. Polis memuru Osman Yalınkaya’nın intihar ettiği iddia edildi. Ancak olayla ilgili bir öğretmen tutuklandı. Tutuklanan öğretmen ise ifadesinde polis memurunun kendi kendi vurduğunu, yani intihar ettiğini söyledi. Gerçek, soruşturma sonucu ortaya çıkacak.

Kartal’da son polis intiharları

Polis memurlarının intiharları Kartal’da geçmişte de yaşanan elim olaylar olarak kayda geçmiştir. Aşağıda daha önce gerçekleşen polis intiharlarını sıraladık.

Adliyede görevli polis memuru intihar etti

FETÖ ile ilgili irtibatı olduğu iddiasıyla açığa alınan Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda görevli polis memuru Sadullah K., 8 Ocak 2017’de adliyenin içindeki polis merkezinde intihar etti. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün polis memuru olan Sadullah K., adliyede görev yapıyordu. Hakkında yürütülen idari soruşturma nedeniyle açığa alındığını öğrenen polis memuru, zimmetindeki tabanca ile kafasına bir el ateş ederek intihar etti.

Alkollü yakalanan polis memuru intihar etti

Pendik sahil yolunda 28 Aralık 2012’de gece alkol uygulamasında 130 promil alkollü olarak yakalanan polis memuru Özgür Akdoğan’ın ehliyetine el konulması sonucu sivil görünümlü resmi otomobili de bağlanınca dayanamayarak aracının götürüldüğü otopark önünde intihar etti. Akdoğan’ın ehliyetine el konulurken kullandığı ekip arabası da bağlanarak Kartal sahilindeki trafik otoparkına çekildi. Arkadaşıyla birlikte olay yerinden ayrılan Akdoğan, bir süre sonra aracın çekildiği otoparka gitti. Akdoğan’ın, çalıştığı Oto Hırsızlık Büro Amirliği’ne ait aracın kendisine geri verilmesini isteğine görevlilerce karşılık verilmedi. Bunun üzerine sinirlenen Akdoğan, kendi tabancasıyla kafasına doğru ateş ederek intihar etti.

Kartal’da görevli polis memuru, intihar etti.

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan 15 yıllık polis memuru Cengiz Demirci, 23 Ekim 2012’de gece saatlerinde Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’nde yer alan polis lojmanlarındaki evinde beylik tabancasıyla başına bir el ateş etti. Demirci, olay yerinde hayatını kaybetti. Silah sesini duyan komşuların durumu bildirmesi üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemenin ardından Demirci’nin cesedi, ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.