İstanbul’da en iyi 10 AVM

İstanbul’un en iyi alışveriş merkezlerinden birinde paranız bitene kadar alışveriş yapın. Ucuz markalı mağazalardan lüks butiklere kadar alışveriş yapmak için favori mekanlarımızı seçtik. Yanınıza sadece cüzdanınızı almayı ve rahat ayakkabılar giymeyi unutmayın.

İstanbul’daki hemen hemen her ilçede alışveriş merkezleri var. Her çeşit giyim, lüks ayakkabı, enfes parfüm, çikolata ve farklı ev eşyası satan mağazalar bulabilirsiniz. Bilemeyeceğiniz şey, İstanbul’un her yerine serpiştirilmiş, başlı başına muhteşem olan son derece büyük alışveriş merkezlerinin de olduğudur. İstanbul’a Mall of Istanbul, Akasya AVM ve Palladium’u ziyaret etmek için bir gezi planlamayı düşünebilirsiniz. Bu çeşitli alışveriş merkezlerinin sundukları hakkında daha iyi bir fikir edinmek için aşağıdaki özellikleri okuyarak daha fazla bilgi edinin.

1. Aqua Florya

Aqua Florya
Fotoğraf lisansı: Aqua Florya

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Florya’da bulunan Aqua Florya, Gratis, H&M, Lacoste ve Nike dahil olmak üzere 100’ün üzerinde mağazaya sahip olan, Bakırköy Sahili’nde popüler bir alışveriş merkezidir. Tematik bir park olan İstanbul Akvaryum’a ev sahipliği yapmaktadır.

Adres: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 34153 Florya, İstanbul

2. İstinyePark

IstinyePark
Fotoğraf lisansı: İstinyePark / Facebook

İstinyePark, İstanbul’un Avrupa Yakası Sarıyer’in en kazançlı alışveriş merkezidir. İstanbul’un kuzeyindeki en büyük alışveriş merkezidir. AVM’nin 87.000 m2 mağaza alanı ve 3600 araçlık otoparkı bulunuyor. İstinyePark’ta Adidas, Divarese, Benetton, Gucci, Calvin Klein, Columbia, Tommy Hilfiger ve Puma gibi dünyaca ünlü mağazalar yer alıyor.

Adres: Pınar Mahallesi, Katar Caddesi, No:73, 34460 Sarıyer, İstanbul

3. Akasya AVM

akasya avm

2014 yılında açılan Akasya AVM, İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar’da yer almaktadır. Akasya Alışveriş Merkezi’nde alışveriş deneyiminizi unutulmaz kılmak için 150’ye yakın perakende mağaza ve restorandan oluşan etkileyici bir dizi bulacaksınız.

Adres: Acıbadem Mahallesi, Çeçen Sokak, No:25, 34660 Üsküdar, İstanbul

4. Kanyon

kanyon

2006 yılında açılan Kanyon AVM, İstanbul Avrupa Yakası Şişli’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Dört katlı alışveriş merkezinde 150’den fazla perakende mağazası, 9 restoran bulunmaktadır. Tha Kanyon Mall, rahat, enerjik ve canlı bir ortamda eğlence dolu bir gün geçirmek isteyen herkes için mükemmel bir alışveriş noktasıdır.

Adres: Levent Mahallesi, Büyükdere Caddesi, No:185, 34394 Şişli, İstanbul

5. Mall of İstanbul

mall of istanbul
Fotoğraf lisansı: Mall of İstanbul

İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir’de bulunan Mall of İstanbul, İstanbul’un en büyük ve en çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinden biridir. 350 mağazası, 40 restoranı ve aralarında çocuk eğlence merkezi Moi Park’ın da bulunduğu ilgi çekici yerleri, 16 salon ve 3050 kişilik sinema salonuyla Mall of İstanbul’da seçenekler sınırsız.

Adres: Ziya Gökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı, No:7, 34490 Başakşehir, İstanbul

6. Palladium

palladium

İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir’de bulunan Palladium Mall, en büyük perakende alışveriş ve eğlence destinasyonudur. Alışveriş merkezinde Watsons, Us Polo Assn, Samsonite, Marks & Spencer ve Samsung gibi en seçkin satış noktalarından bazılarına sahip 200’den fazla mağaza bulunmaktadır.

Adres: Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No:8, 34746 Ataşehir, İstanbul

7. City’s Nişantaşı

city nisantasi

City’s Nişantaşı, Şişli ilçesinin önde gelen alışveriş merkezidir. 100’ü aşkın özel mağazasıyla City’s Nişantaşı ile evinize asla eli boş dönmeyeceksiniz.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Teşvikiye Caddesi, No:12, 34365 Şişli, İstanbul

8. Zorlu Center

zorlu center

Zorlu Center, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Beşiktaş’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. 200’den fazla özel mağaza ile benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor. Dünyaca ünlü perakende satışlarından bazıları Adidas, Calvin Klein, Michael Kors, Lacoste, Apple Store, Levi’s, H&M, New Balance ve daha fazlasını içerir.

Adres: Levazım Mahallesi, Koru Sokağı, No:2, 34340 Beşiktaş, İstanbul

9. Akbatı

akbati

Esenyurt’ta yer alan Akbatı AVM, bölgenin en büyük alışveriş merkezidir. 200’e yakın mağaza ve restoran ile Akbati, en iyi alışveriş merkezleri ve seçkin mağazalar koleksiyonunu sunmaktadır.

Adres: Sanayi Mahallesi, 1655 Sokak, No:6, 34538 Esenyurt, İstanbul

10. Viaport

viaport

İstanbul’un doğusundaki Pendik’te bulunan Viaport, bölgenin en büyük ve en çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinden biridir. 200 mağaza, 20 restoran ile Viaport’ta seçenekler sınırsız.

Adres: Yenişehir Mahallesi, Dedepaşa Caddesi, No:19, 34912 Pendik, İstanbul