AirTag benzeri cihazlar

Apple AirTag çok kısa bir süredir piyasada, ancak şimdiden popüler olmuş durumda. Yanlış yerleştirilmiş öğeleri bulmanızı ve izlemenizi sağladığı kolaylık, popülaritesine katkıda bulunur. İzleyiciyi NFC tabanlı bir Android telefonla okuyabilseniz de, Android telefonunuzda AirTag ile öğeleri izleyemezsiniz. İşte o zaman Android kullanıcıları için AirTag alternatifleri devreye giriyor.

Bu takip cihazlarının çoğu, ister cüzdan, ister anahtar seti veya kamera çantanız olsun, öğelerinizi takip etmenize ve izlemenize yardımcı olmak için Bluetooth ve kalabalık bulma özelliğini kullanır. Üstelik bunlar düşük maliyetli ürünlerdir ve bir kez satın aldığınızda size uzun süre dayanırlar. Bir Apple AirTag alternatifi arıyorsunuz, işte size en iyi önerilerimiz.

SAMSUNG GALAXY SMARTTAG

samsung galaxy smarttag
Fotoğraf lisansı: Samsung

Galaxy SmartTag, kendisine bağlı nesneleri bulmak için Bluetooth düşük enerji (BLE) teknolojisini kullanır. Bu izleyici, bağlanmak ve yerini belirlemek için SmartThings uygulamasını ve SmartThings Find modülünü kullanır. Ancak, hafif bir yakalama var. SmartTag yalnızca Samsung Galaxy telefonlarla çalışır. Bununla birlikte, izleyicinin yerinin bulunması eşleştirilmiş telefonla kolayca gerçekleştirilir. Ayrıca, zil sesi seviyesi iyi ve işi azaltıyor.

Ürünün kurulumu biraz karmaşıktır. Olumlu tarafı, uygulama, izleyiciyi bulmak veya ses çalmak için size birkaç seçenek sunar. Ayrıca, bazı şık komutlar programlayabilirsiniz. İkincisi, başka Samsung akıllı ürünleriniz varsa özellikle yararlıdır. İzleyici kaybolduğunda, izleyicinin BLE sinyalini bulmak için diğer Galaxy akıllı telefonlarını kullanır. Yine, olağan kurallar geçerlidir (Apple AirTag gibi), onu bulabilmeniz için çevresinde yeterli sayıda Galaxy akıllı telefonu olması gerekir.

CHIPOLO ONE BLUETOOTH KEY FINDER

CHIPOLO ONE BLUETOOTH KEY FINDER

Düşük maliyetli bir Bluetooth izleyici arıyorsanız, Cjipolo One izleyicisine bir göz atmalısınız. Değiştirilebilir pil, bildirim uyarıları gibi neredeyse tüm temel özellikleri bir araya getirir ve suya dayanıklıdır. Daha da önemlisi, tetiklendiğinde kolayca duyulabilen yüksek sesli bir alarma sahiptir. Ayrıca, eşleştirilen telefon kapsama alanı dışına çıktığında sizi uyarır.

Kurulum süreci roket bilimi değildir. Öncelikle Android telefonunuza Chipolo uygulamasını indirmeniz ve izleyici ile eşleştirmeniz gerekiyor. Uygulama ayrıca bilinen son konumu görmenizi sağlar ve bulamazsanız, her zaman ‘Bulmak için çal’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha önce belirtildiği gibi, zil sesi yüksek ve 20 dB’ye kadar çıkıyor.

Şimdiye kadar, Chipolo One yeterli sayıda olumlu eleştiri aldı. Kullanıcılar, uzun pil ömrü, kullanımı kolay doğası ve neredeyse tam yerini belirleyebilmesi nedeniyle onu seviyor. Apple AirTag gibi, bu da herhangi bir yüzeye yapıştırılamaz ve bunları anahtarlıklar aracılığıyla nesnelere bağlamanız gerekir.

TILE STICKER ADHESIVE BLUETOOTH TRACKER

TILE STICKER ADHESIVE BLUETOOTH TRACKER

Başlıca avantajlarından biri, herhangi bir düz yüzeye yapışması ve böylece özel bir tutucu veya anahtarlık alma zorluğunu ortadan kaldırmasıdır. Bununla birlikte, TV uzaktan kumandaları, çalışan kartları veya oyun kumandanız gibi normal ev eşyaları için tasarlanmıştır. Kısacası, yanlış yerleştirme olasılığınız daha yüksek olan nesneler.

Ev eşyaları diyoruz çünkü bu izleyicinin menzili benzerleri kadar güçlü değil ve kayıp bir izleyiciyi takip etmek oldukça zaman alıyor. Apple AirTag gibi, bu da kaybolduğunda izleyiciyi bulmak için diğer Tile kullanıcılarının telefonlarındaki Tile uygulamasını kullanır. Tile’ın en büyük kalabalık bulma ağlarından birine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Pil yaklaşık 3 yıl uzun süre dayanır. Pil değiştirilemez ve yeni bir izleyici satın almanız gerekir.

NUTALE KEY FINDER

NUTALE KEY FINDER

Adından da anlaşılacağı gibi, her sabah anahtarlarınızı aramayı sinir bozucu buluyorsanız, Nutale Anahtar Bulucu sizin için doğru olanıdır. Bu anahtar izleyiciler basit ve hafiftir. Değiştirilebilir bir pil ona güç sağlar ve her pil setinin yaklaşık 10 ay yeterli olması beklenir.

Çoğu izleyici gibi, onu bir yardımcı uygulama aracılığıyla kurmanız gerekecek. Eşleştirilmiş telefon kapsama alanı dışına çıktığında size ping atacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Şimdiye kadar, Nutale anahtar bulucu, kurulum sürecini beğenen kullanıcılarla birlikte çok sayıda olumlu eleştiriye sahip. Ancak bazı kullanıcılar, uyarı sesinin muadilleri kadar yüksek olmadığından şikayet etmişlerdir. Bunun yanı sıra, izleyici sık sık bağlantıyı kesme eğilimindedir.

TILE ESSENTIALS 2020

TILE ESSENTIALS 2020

Tile Mate, Tile Slim veya Sticker gibi bazı popüler Tile ürünlerinden yararlanmak istiyorsanız, Essentials paketi iyi bir satın alma olduğunu kanıtlıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm izleyicilerin avantajlarından yararlanırsınız. Ayrıca paketin çok yönlülüğü, iç ve dış mekanlarda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, teknoloji meraklıları için iyi hediyeler yaparlar.

Tile Slim, cüzdanınızın ve çantanızın içine koyabileceğiniz kredi kartı şeklinde bir takip cihazıdır. Genişlik, üst üste dizilmiş üç kredi kartına eşittir ve büyük ihtimalle cüzdanınızda ağırlık yapmaz. Ancak pilin yeri doldurulamaz ve bittiğinde yenisini almak zorunda kalacaksınız.