Netflix en iyi lise dizileri

Düşündüren yoğun diziler ve iyi vakit geçirmeye yarayan çok daha hafif diziler var. Her ikisi de sizi eğlendirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olsa da, ekranın önünde rahatlamak istiyorsanız bazen gençlikle ilgili bir şey görmek tercih edilir. Aynı nedenle bugün sizlere Netflix’teki en iyi lise ve üniversite dizilerinin hangileri olduğunu söyleyeceğiz.

Öğrenci hayatı aşklar, hayal kırıklıkları, kahkahalar, gözyaşları ve unutulmaz durumlarla doludur. O anları hatırlamak mı istediniz? O zaman, bu listede görünen herhangi bir dizi ile yapın. Her çeşit ve her zevke uygun!

Bu yazıda yer alan tüm dizilerin sizi ilk andan itibaren kendine bağlayacak her şeye sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Siz sadece tarzınıza uygun olanı seçip izlemek için mükemmel bir zaman bulmaya özen gösterin.

Sex Education

netflix-lise-dizileri-1

Bir okulda ya da fakültede geçen güzel bir dizi istiyorsanız, Sex Education tam size göre bir alternatif. Ergenlik teması, seks ve farklı yaygın sorunları böylesine komik bir şekilde ele alma şekli sayesinde, bir süreliğine zihninizi boşaltmak istiyorsanız mükemmel bir seçenek. Otis ve Eric arasındaki dostluğun veya Maeve ile olan ilişkinin nasıl olduğunu gördüğünüzde, insanlara ve her birinin hayatına sempati duymaya başlayacaksınız.

Élite

netflix-lise-dizileri-2

Elite, Netflix’in en popüler kolej ve lise dizilerinden biridir. İçinde, özel bir liseden başka bir şey olmayan bazı işçi sınıfı çocuklarının nasıl ateş hattına girdiğini ve gizemli bir cinayetle ve iğrenç bir sınıf mücadelesiyle nasıl karşı karşıya kaldığını göreceksiniz. Elite’te çeşitli ergen klişeleri gösterilse de, aynı zamanda bu tür dizilerde normalde ele alınmayan çok ilerici temalar da vardır. Bu sayede bu yayın platformunda dünyanın her yerinde başarılı olmuş popüler bir diziden bahsediyoruz.

Riverdale

netflix-lise-dizileri-3

Bu dizi, Archie’nin hayatının en iyi arkadaşı ve okulda yeni bir öğrenciyle bir aşk üçgeni yaşadığı Riverdale lisesindeki garip olayları anlatıyor. Bu yetmezmiş gibi, bir öğrencinin cesedi tüm toplulukta şüphe uyandırıyor ve çevrede gizem yaratıyor. Riverdale gerilim, drama, romantizm ve sizi diziye bağımlı hale getirecek tonlarca sürprizi bir araya getiriyor.

13 Reasons Why

netflix-lise-dizileri-4

Thirteen Reasons Why’dan bahsetmeden Netflix lise ve okul dizilerinden bahsetmek mümkün değil. Ana konusu ve intiharlar kadar hassas bir konuyu ele alış biçimiyle milyonlarca izleyiciyi kendine hayran bırakan bir yapımdan bahsediyoruz. İlk sezonda, yakın zamanda ölen arkadaşının gizemli bir şekilde ona bıraktığı ses kasetlerini keşfeden bir genç olan Clay Jensen’i takip edeceksiniz. Kendi hayatına son vermesine neden olan nedenleri hem öğrencilere, hem öğretmenlere hem de yakın çevresine göndermeler yaparak anlatıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu yürek burkan ama aynı zamanda ilginç bir hikaye.

Glee

netflix-lise-dizileri-5

Glee, son on yılın en popüler dizilerinden biridir. Bu müzikal dizide, McKinley Enstitüsü’nde hayatın nasıl olduğunu görecek ve Glee Kulübü adındaki uyumsuzlar kulübünün bir parçası olacaksınız. Özel bir öğretmenin yardımıyla bu öğrencilerin mutlulukları ve özgüvenleri inanılmaz bir şekilde artacaktır. Glee, ilk sezondan itibaren sizi güldürecek, şarkı söyleyip dans ettirecek bir müzikal ve gençlik komedisidir. Müziği seviyorsanız ve rahatlamanın bir yolunu arıyorsanız, Glee sizin için mükemmel bir dizi olabilir.

Deadly Class

netflix-lise-dizileri-6

Deadly Class sizi 80’lere götüren ve tanınmış bir suikastçı okulunda okumaya başlayan bir gencin hayatını anlatan bir dizi. Evet, bir suikastçı okulu ve listede görünen diğer dizilerdeki gibi normal bir enstitü değil. Kahraman, acımasız özgeçmişi üzerinde çalışırken ahlaki kodunu korumanın bir yolunu bulacaktır: Şiddet içeren sosyal grupların bir parçası olmak ve ergenlik belirsizliği ile karşı karşıya kalmak ölümcül olabilir. Bütün bu çılgınlığın sonucu nedir? İlk bölümünden sizi kendine bağlayacak bir dizi.

Skins

netflix-lise-dizileri-7

Skins, İngiltere’den sapkın bir grup gencin hayatını gösteren Netflix’te bulunan bir dizidir. Bu yapım kişilik bozuklukları, yeme sorunları, karmaşık aile durumları, akıl hastalıkları ve uyuşturucu bağımlılığı gibi konulara değiniyor. Ancak ekran karşısında eğlenceli ve eğlenceli vakit geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Birçok konu yoğun olsa da, bu öğrenci grubunun yaşadığı komik durumlara da çok gülebilirsiniz.

Chilling Adventures of Sabrina

netflix-lise-dizileri-8

Genç cadı Sabrina dizisini hatırlıyorsanız, bu yeni Netflix uyarlaması sizi büyüleyecek. Sabrina’nın kökenini takip edin ve hayatını “normal” bir şekilde sürdürürken cadı doğasıyla nasıl başa çıktığını keşfedin. Büyüleyici kahramanın iki tarafını uzlaştırması gerekecek, çünkü kötü güçler ailesini, arkadaşlarını ve insanlığı bu şekilde tehdit ediyor.

How to sell drugs online (fast)

netflix-lise-dizileri-9

How to sell drugs online (fast), çevrimiçi ecstasy satmak için küçük bir işletmeye başlayan iki pervasız üniversite öğrencisinin hikayesini anlatan bir Alman dizisidir. Her ne kadar inek olarak damgalansalar da, her şey kahramanı Moritz’in eski kız arkadaşının dikkatini bu çılgın şekilde çekerek aşkını yeniden canlandırmak istemesiyle başladı. Ancak durum kontrolden çıktı ve her şey akıl almaz bir çılgınlığa dönüştü. Listedeki diğer Netflix lise dizilerinden farklı olarak bu dizi 2015 yılında Leipzig’de geçen gerçek bir hikayeden esinlenilmiş ve bu diziye ilham veren kişi 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. İlginç buldunuz mu? O halde en kısa sürede izlemeye başlayın!

I Am Not Okay With This

netflix-lise-dizileri-10

Charles Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan bu dizi, hayatı iniş çıkışlarla dolu tipik bir lise öğrencisi olan Sydney’in hikayesini anlatıyor. Okulda bir gencin ortak sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kalacak, ancak dünya ona karşı görünüyor. Ayrıca Sydney’nin ailesinin çok karmaşık olduğunu, ilk kez cinsel dürtüler yaşadığını ve görünüşe göre gizemli süper güçler geliştirdiğini belirtmek gerekir. Şu andan itibaren, kahramanın telekinezi ile başa çıkmayı da öğrenmesi gerekecek.

Atypical

netflix-lise-dizileri-11

Atypical, otistik bozukluğu olan bir gencin hayatını anlatan çok önemli bir Netflix dizisidir. Sam adındaki kahraman, ailesinden sevgi ve bağımsızlık için kapsamlı bir arayışa başlar. Ancak bu istek, aile üyeleriyle olan ilişkilerinde köklü değişikliklere neden olacaktır. Sam kendi başının çaresine bakmayı öğrenmek ister, ancak eğlenceli ve acılı yolculuğunda istemeden ailesini de işin içine katar. Bazıları ona yardım etmeye çalışırken, diğerleri kenarda kalıyor. Aynı şekilde, o yolda onunla birlikte yürüyebilir ve otizmli biri için hayatın nasıl olduğunu keşfedebilirsiniz.

Young Royals

netflix-lise-dizileri-12

Altı bölümlük dizi, dehşet dolu bir gecenin ardından seçkin Hillerska Yatılı Okuluna gönderilen İsveçli Prens Wilhelm (Edvin Ryding tarafından canlandırılıyor) etrafında dönüyor ve burada kraliyet sorumluluklarını ergenlik hayatından iniş ve çıkışlarla dengelemeye çalışıyor.

Get Even

netflix-lise-dizileri-13

Get Even, ilk olarak BBC’nin iPlayer akış hizmetinde yayınlandı; Gretchen McNeil’in romanlarının bir uyarlaması ve gençlik gerilimi ile lise dramasının ilginç bir birleşimi var. Dört kız, zorbaları küçük düşürmeye çalışan gizli bir grup oluştururken, prestijli bir hazırlık okulunda her zamanki lise problemlerini yaşıyor.

Extracurricular

netflix-lise-dizileri-14

Netflix dizisi Extracurricular, konu sinema olduğunda hatırı sayılır bir inandırıcılığa sahip olan ancak televizyonun şu anki yeni altın çağına neredeyse hiç katkıda bulunmayan Güney Kore üzerinden geliyor. Bu dizi – kolej için para ödeyebilmek için bir fahişe kadrosunu yöneten bir liseli hakkında – uluslararası akış içeriği yığınında öne çıkmayı başarıyor.

Teen Wolf

netflix-lise-dizileri-15

2011 ve 2017 yılları arasında altı sezon boyunca dizi için toplam 90 bölüm üretildi. Dizi Jeff Davis’ten geldi ve Scott McCall adında bir genç etrafında dönüyordu. Scott, oradaki ikinci yılına başlamadan birkaç gün önce ısırıldıktan sonra kurt adam olduğu için sıradan bir lise öğrencisi değildi.

Control Z

netflix-lise-dizileri-16

Netflix’in Control Z’si, Meksika’daki Colegio Nacional’daki öğrencileri merkeze alıyor. En popüler öğrencilerin skandal sırları bir hesap tarafından paylaşıldığında, bilgisayar korsanını bulmak ve öğrencileri neden ifşa ettiğini öğrenmek, sosyal mesafeli gözlemci bir kız olan Sofia’ya kalmıştır.

At Eighteen

netflix-lise-dizileri-17

18 yaşındaki Choi Joon-Woo (Ong Seong-Wu) yalnızlığa alışmıştır. Duygularını ifade etmekte pek iyi değil ama sevimli bir yanı var. Yoo Soo-Bin (Kim Hyang-Gi) ile tanıştığı yeni bir okula transfer olur. Çok iyi bir öğrencidir, ancak hayatı annesi tarafından kontrol edilmektedir. Yoo Soo-Bin bağımsız olmayı hayal ediyor. Choi Joon-Woo ile tanıştıktan sonra hayatında küçük değişiklikler yaşar. Bu arada, Ma Whi-Young (Shin Seung-Ho) mükemmel ve nazik görünen bir öğrencidir, ancak bir kompleksten muzdariptir. Güçlü biri gibi davranıyor ama aslında 18 yaşında çekingen bir çocuk. Choi Joon-Woo okuluna transfer olduktan sonra hayatı değişmeye başlar.

Grand Army

netflix-lise-dizileri-18

Dizi, Brooklyn’de yaşayan ve liseyi dış dünyalarının gerçekleriyle dengelemeye çalışan bir grup genci konu alıyor. Grand Army, modern gençlerin hayatına ilginç bir bakış sunarken, aynı zamanda çok hassas ama çok gerçek bazı konulara da değiniyor. Dizide ayrıca karakterlerin hikayelerini dengeli ve profesyonel bir şekilde hayata geçirmeye yardımcı olan genç oyunculardan oluşan yıldız bir kadro yer alıyor.

Love 101

netflix-lise-dizileri-19

Love 101 veya Aşk 101, en sevdikleri öğretmenini okulda tutmaya karar veren 17 yaşındaki uyumsuz bir grubu takip eden bir Türk gençlik dizisidir. İlk sezon 24 Nisan 2020’de yayınlandı. İkinci sezon 30 Eylül 2021’de yayınlandı.

Love Alarm

netflix-lise-dizileri-20

Love Alarm, Chon Kye-young’un aynı adlı Daum webtoon’una dayanan bir Güney Kore drama televizyon dizisidir. Kim So-hyun, Jung Ga-ram ve Song Kang’ı canlandırıyor. İlk sezon şu ana kadar sekiz bölümden oluşuyordu. İkinci sezon 12 Mart 2021’de yayınlandı.