Konya ekmek fiyatları 2024

Konya’da 2024 yılı ekmek fiyatları belli oldu. Konya’da ekmeğe zam yapıldı. Konya’da 2024 yılı yeni ekmek satış fiyatı tarifesi belli oldu. Gramajı 200 gram olarak belirlenen ekmeğin fiyatı 7 TL oldu.

Ekmeğin fiyatı kısa bir süre önce 6 TL olmasına rağmen bir zam daha yapıldı ve Konya’da ekmek fiyatı 7 TL oldu. Konya’da nerdeyse her 3 ayda bir ekmeğe zam yapılıyor. Her ne kadar bazı vatandaşlar duruma tepkili olsa da Konyalı vatandaşlar ekonomideki durumdan dolayı genel olarak zamları anlayışla karşılıyor.

Konya’da ekmek fiyatı

Konya’da 2021 yılında 1.40 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin fiyatı, 2022 yılı başlarında yüzde 79 artışla 2.50 TL oldu. Ekmek fiyatında yapılan ilk artışla Ekim ayından itibaren geçerli olmak üzere 1.75 TL olarak belirlenirken, Aralık ayında ekmeğin gramajı fiyatı 2 TL yapılmıştı.

2023 yılına girilirken ekmeğin fiyatı 4 TL olurken, Haziran ayında gelen zam ile ekmek fiyatı 5 TL oldu. Konya’da ekmeğe 22 Temmuz’da 6 TL yapılırken, 5 Ekim’de 7 TL’ya yükseltildi.

Konya’da ekmeğe zam

Konya Ticaret Odası tarafından alınan karara göre, Konya’da ekmek fiyatı 7 TL oldu. Konya’da daha önce de Temmuz ayında 6 TL olan ekmek fiyatı, 7 TL’ye yükseltildi. Konya’da ekmek fiyatı son 2 yılda 1.40 TL’den 7 TL’ye yükseldi.

Yeni fiyat tarifesi Konya ve ilçelerinde geçerli olacak. Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerindeki fırıncılar da yeni fiyata uygun satış yapacaklar.