Bana kısa saç mı uzun saç mı yakışır?

Yaz aylarında cildinizi korumakla birlikte saçlarınıza da daha fazla özen göstermelisiniz çünkü güneş, sürekli denizde ıslanmak ve havuzlardaki klor en korkulan düşmanlarınızdır. Bu nedenle, saç kesimi gibi görünüş değişikliğinden de vazgeçmeden, elbette o anın ihtiyaçlarına uygun kaliteli ürünler kullanmak hayati önem taşıyor.

Bu günlerde kuaföre gitmeyi düşünüyorsanız ve hala makasla kaç santimetre kaybedeceğiniz konusunda şüpheniz varsa endişelenmeyin çünkü en tanınmış güzellik salonlarının profesyonellerinin uyguladığı ünlü numaralar var. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Burada size uzun saç mı yoksa kısa saç mı yakışır konusunda bilimsel bir açıklama yapacağız.

Daha uzun süre temiz saçlar

Havalar ısınmaya başladığına göre, kendinize aylar önce çok istediğiniz şekli vermenin ideal zamanı. Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla yapabileceğiniz en çok talep edilen planlardan biri de kuaföre uğrayarak kendinizi emin ellerde şımartmak.

Saçımızı kaç santimetre kesiyoruz? Genellikle kuaförün kapısından içeri girmeden önce ortaya çıkan şüphelerden biridir, değil mi? Kararınızdan emin olmak için atmanız gereken ilk adım, burada bahsedeceğimiz güzellik kurallarına uymaktır.

Kısa saç mı uzun saç mı?

İhtiyacınız olan tek şey bir kalem ve cetvel. Kalemi yatay olarak çenenizin altına ve cetveli kulağınızın altından dikey olarak yerleştirin; kesiştikleri nokta 5,7 santimetreyi geçiyorsa uzun saç size yakışır, geçmiyorsa kısa saç size yakışır!

Uzun saç mı kısa saç mı konusundaki bu teori sektördeki profesyoneller arasında en iyi bilinenlerden biri. Ama en önemli şey, tüm dünyayı dolaşan bu numarayı bir kuaför olarak uygulamaya koysanız bile, müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak, saçlarıyla ne anlatmak istediğini anlamak ve diğerlerini gizlemeden iyi özelliklerini geliştirmektir.