Yüzdeki koyu lekeler için krem

Lekeleri önlemek ve tedavi etmek için en çok önerilen kozmetik ürünlerini seçiyoruz.

Birkaç yıl önce ilk kez melazmadan muzdarip olana kadar yüzümdeki lekeler hakkında hiç bu kadar endişelenmemiştim. Ne olduğunu bilmiyorsanız, yüzdeki en yaygın leke türleri ve bunları tedavi etmek veya önlemek için nasıl davranmanız gerektiğini anlatan bu makaleye göz atmanızı öneririz.

O zamandan beri, rutinlerimi mevsime ve güneşin yoğunluğuna göre değiştirsem de, şapkalar, güneş kremi ve pigment giderici kozmetikler ayrılmaz günlük müttefiklerim oldu. Örneğin, yazın ışığa duyarlı olmayan daha hafif bir pigment giderici krem ​​kullanırken, her kış genellikle bir bakım peelingi uygularım ve daha güçlü bir pigment giderici madde kullanırım.

Siz de lekelerden şikayetçiyseniz ve çözüm arıyorsanız, yıl boyunca yüksek faktörlü güneş kremi kullanmaya alışmanın yanı sıra, cildi nemlendirmemize yardımcı olan farklı leke önleyici kremleri ve kozmetikleri güzellik rutininize dahil etmeniz gerekir.

Ağartma maddeleri ve melanin düzenleyiciler veya güçlü antioksidan etkisi sayesinde E Vitamini gibi bileşenler içeren bir pigment giderici ürün, yüzdeki siyah noktalar için bire birdir.

Arbutin ve kojik, traneksamik ve azelaik asitler gibi bazı asitler içeren kozmetiklerin yanı sıra glikolik veya retinol gibi yenileyici bileşenler ve niasinamid, C vitamini veya ferulik gibi antioksidanlar tercih edilebilir.

Bir depigmentasyon kremi seçerken temel nokta içeriğidir, çünkü bunlar etkinliğini belirleyecektir. Her bir kozmetik ürününün hassas ciltler üzerindeki olası etkilerini, başka hangi ürünlerle birleştirilip birleştirilemeyeceğini veya yılın hangi döneminde kullanılması gerektiğini de dikkate almak gerekir.

Neoretin Discrom Control Ultra Emulsion

Neoretin Discrom Control Ultra Emulsion

Yüzdeki siyah noktalardan çok endişe duyan 30 yaşından çok ileri yaşlara kadar olan kadınlar için her türlü hiperpigmentasyonu tedavi etmek için en iyi krem. Neoretin’in pigment giderici kremi, eczacılar tarafından yüz lekelerini tedavi etmek için en çok tavsiye edilen kremlerden biridir. Sürekli olarak kullanabileceğiniz veya daha yoğun bir etki için diğer depigmentasyon tedavileriyle birleştirebileceğiniz bir kozmetik.

Formülü, melanin sentezinden sorumlu maddeleri bloke ederek pigment giderici etki gösteren yüksek konsantrasyonda retinoidler, traneksamik asit ve niasinamidden oluşturulan RetinSphere Technology® teknolojisi ve ayrıca markanın kirliliğe karşı karakteristik koruması (lekelerin olası nedenlerinden biri olan EDAFENCE®) ile öne çıkar.

Eucerin Anti-Pigment

Eucerin Anti-Pigment

Yıl boyunca düzenli bir nemlendirici olarak günlük kullanmak için iyi bir güneş kremi (daha yüksek korumaya ihtiyaç duyacağınız yaz ayları hariç). Sıkı bir rutini takip etmekte zorlanan ve hepsi bir arada güneş kremi, nemlendirici, bakım ve leke önleyici arayan kadınlar için mükemmeldir. Formülünde bulunan tiamidol, karanlık noktaların aydınlatılmasına ve daha birleşik ve parlak bir tona dönüşen melanin üretimini azaltarak çalışır.

Bu, Mifarma kullanıcıları için favori leke önleyici kremlerden biridir. Özellikle hiperpigmentasyonun (koyu lekelerin) tedavisinde endikedir, aynı zamanda hafif bir SPF 30 güneş koruma faktörüne sahiptir ve özellikle tamamlayıcı bir leke önleyici serum veya cildi ışığa duyarlı hale getirebilecek bir bakım kullanıyorsanız, sabahları uygulamak için mükemmeldir.

Sesderma Repaskin Invisible Fluid SPF50

Sesderma Repaskin Invisible Fluido SPF 50

Yıl boyunca kullanılabilecek bir günlük bakım arayanlar için iyi bir leke önleyici krem. Depigmentasyon etkisi diğer kremler kadar yoğun değildir, ancak örneğin yaz aylarında bakım tedavisi olarak mükemmeldir. Bu kremin pigment giderici özellikleri, melanin üretiminden sorumlu enzimleri ve ileticileri inhibe eden traneksamik ve azelaik asitler ve 4-bütilresorsinolden kaynaklanmaktadır. Bu sayede siyah noktaların görünümünü engellerler.

Öte yandan, TGF-BETA2 büyüme faktörü, lekelerin ortaya çıkmasına neden olabilecek hasarı onararak daha iyi cilt yenilenmesine katkıda bulunur. Ve son adım olarak, parlak pigmentler mevcut noktaları gizlemek ve bulanıklaştırmak için tonu birleştirir. Sonuç, daha düzgün, genç görünen ve güçlendirilmiş bir cilttir. Ama aynı zamanda SFP50 güneş koruma faktörü içerir, bu nedenle yaz aylarında bile yıl boyunca kullanabilirsiniz.

Bella Aurora Tratamiento Anti-Manchas

Bella Aurora Tratamiento Anti-Manchas

Güneş, akne veya yaştan kaynaklanan koyu lekeleri tedavi etmek ve önlemek için iyi bir krem, özellikle normal veya kuru cilde sahip kadınlar için önerilir. Güneşin yoğun olarak gelmediği aylarda gündüz nemlendiricisi olarak kullanmak idealdir.

Mükemmel fiyat ve sonuç oranıyla en çok tavsiye edilen markalardan biri olan Bella Aurora’nın leke önleyici krem ​​ve emülsiyonları arasında Bio10 Forte serisi öne çıkıyor. B-CORE 221™ teknolojisi ile formüle edilmiş pigment giderici kozmetikler, daha hızlı ve daha etkili bir sonuç için pigment giderici aktif bileşenlerini doğrudan melanin (melanositler) üretmekten sorumlu hücrelerin içine salar. Böylece lekeleri hafifletmenin yanı sıra tekrar oluşmasını da engeller.

Formülünde ayrıca cildin elastikiyetini ve sıkılığını artıran, küçük kırışıklıkları ve mimik çizgilerini gizleyen nemlendirici, antioksidan ve yaşlanma karşıtı aktif maddeler bulunur. Ekstra olarak hafif SPF20 güneş koruma faktörü ile gün içinde kullanmanıza olanak sağlar, ancak güneşin daha yoğun olduğu aylarda daha yüksek bir koruyucu ile değiştirmelisiniz.

Isdin Fotoultra 100 Active Unify Color SPF50+

Isdin Fotoultra 100 Active Unify Color SPF50

Tek bir üründe bir araya geldiği için yıl boyunca kullanılabilecek en iyi leke önleyici güneş kremi. Lekelerden rahatsız olan ve leke oluşumunu engellemek isteyen bayanlar için birebirdir. Formülünde bulunan DP3-Unify Kompleksi, melanin üretimini düzenlemesine ve pigment giderici bir etki göstermesine izin verir. Ancak koruması normalden çok daha yüksektir, özellikle SPF 50+ (SPF 100’e eşdeğerdir), bu da onu güneşin neden olduğu yeni lekelerin ortaya çıkmasını önlemek için mükemmel kılar.

Tüm uzmanların hemfikir olduğu bir nokta varsa o da güneşten korunmanın yıl boyunca kullanılmasının önemidir. Sadece lekelerin ortaya çıkmasını önlemek için değil, aynı zamanda yüzünüzü güneş ışınlarının etkisinin neden olduğu erken yaşlanmaya karşı korumak için. Bu nedenle, her zamanki kreminizi Isdin’in Fotoultra Active Unify 100 Ff Photoprotector gibi leke önleyici etkili bir güneş kremi ile değiştirmek çok iyi bir fikir olabilir.

Ekstra olarak formül, CCream gibi çalışan, tonu çok daha eşitleyen renk pigmentleri ile zenginleştirilmiştir.

Lotus Radiance Dark Spot Treatment

Lotus Radiance Dark Spot Treatment

Işığa duyarlı olmadığı için yıl boyunca kullanmak için iyi bir leke önleyici krem. Yeni hiperpigmentasyonun ortaya çıkmasını önlemek isteyen veya bunu diğer daha yoğun depigmentasyon tedavileriyle birleştirecek olan kadınlar için özellikle önerilir. Doğal bir formüle sahip olan bu Freshly Cosmetics krem, iki adımda çalışır. İlk olarak, yüzdeki koyu lekeleri aydınlatmak için melanini azaltır. Öte yandan, yeni lekelerin ortaya çıkmasını önlemek için melanin sentezinden sorumlu hücrelerin işleyişini iyileştirir ve düzenler.

Bunu, C vitamini kapsülleri ve sistoseira alglerinin pigment giderici etkisi, laktik asit, Meksika arnikası ve menekşe rhodella tarafından gerçekleştirilen pul pul dökülme ve azelaik asit kapsülleri tarafından gerçekleştirilen melanin üretiminin düzenlenmesi sayesinde başarır. Elbette kullanıcılar daha parlak bir ton ve daha yumuşak ve daha güzel bir cilt fark ettiklerini iddia etseler de diğer daha yoğun tedaviler gibi lekeleri hafifletmiyor. Bu nedenle, önlemek tedavi etmekten daha iyi bir seçenektir.