Halk Ekmek simit fiyatı 2024

İstanbul’da uygun fiyatlı unlu mamulleri üretimi ve satışı yapan İstanbul Halk Ekmek’te 2024 yılı simit fiyatı belli oldu. Özellikle düşük gelirli vatandaşların kahvaltıda ve öğlen yemeğinde tercih ettiği simit artık Halk Ekmek’te 7 TL’ye satılacak.

Halk Ekmek’te simit fiyatına zam yapıldı. Simit fiyatlarındaki artışın hammadde fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığı öğrenildi. Vatandaşların açlıklarını gidermek için tercih ettiği 100 gramlık sade simit 7 liraya satılacak.

Simit özellikle çay ile beraber çok iyi giden bir yiyecek olarak biliniyor. Halk Ekmek’te simit fiyatı 7 TL’dir.

Halk Ekmek simit fiyatı

Halk Ekmek’te her gün on binlerce simit üretiliyor. Halk Ekmek’te üretilen simidin gramajı 100 gram olarak ayarlanıyor. Halk Ekmek’te simit fiyatı 7 TL’dir. Simit, Halk Ekmek büfelerinden alınabilir, İHE’nin online satış mağazasında satışı bulunmamaktadır.

Simit, Türkiye’de kültürel olarak vazgeçilmez bir üründür. Kahvaltılardan eksik olmayan simit, aynı zamanda dar gelirli vatandaşların da geçim kaynağıdır. İstanbul Halk Ekmek’te (İHE) üretilen simitler, en hijyenik koşullarda el değmeden üretilerek sofralara gelir. İHE’nin simitleri bu yönüyle de sağlık açısından gerekli hijyen koşullarını sağlar.

Halk Ekmek’te üretilen simidin içeriğinde; özel amaçlı buğday unu, su, susam, tuz, ekmek mayası, ayçiçek yağı ve üzüm pekmezi bulunur. Ayrıca gluten, ve susam içerir. 100 gramlık Halk Ekmek simidinin besin değerleri şöyledir: Enerji 302 kcal, Yağ 9,05 g, Doymuş Yağ 2,12 g, Karbonhidrat 44,13 g, Şeker 2,6 g, Protein 9,87 g, Tuz 1,65 g.