Kartal Belediyesi iş ilanları 2024

Kartal Belediyesi iş ilanları, kamu personel alım ilanlarını kapsayan memur, sözleşmeli, şirket çalışanı veya süreli işçi statüsünde olabilir. Kartal Belediyesi, farklı tarihlerde yaptığı duyurularla yeni personel alımı gerçekleştirileceğini ilan edebilir.

Kartal Belediye Başkanlığı, iş ilanlarını ilan.gov.tr, İŞKUR, KARKAM ve İBB Bölgesel İstihdam Ofisi marifetiyle verir. Peki, Kartal Belediyesi personel alımı hangi branşlarda yapılacak? Personel alımı başvuru şartları neler? İşte Kartal Belediyesi personel alımı ilanında yer alan detaylar…

Kartal Belediyesi İş İlanları

Kartal Belediyesi öğretmen alım ilanı

Kartal Belediyesi’nden yayınlanan son iş ilanına göre müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Belediyeden verilen ilanın açıklamasında “Kartal Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 6’ncı dereceli 2 (iki) Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. İlana başvurular ilan.gov.tr sitesindeki başvuru formu ile yapılacaktır.

  • İlan adı: Müfettiş alımı
  • Pozisyon: 2
  • Başvuru tarihleri: 4 Ekim – 3 Kasım

Başvuru koşulları:

  • 2.1. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans (KPSS A Grubu) sonuçları esas alınmak kaydıyla KPSS P48 veya P31 puan türlerinden 70 (yetmiş) ve daha yukarı puana sahip olup başvuranlar arasında yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlı 40(kırk) kişi içerisinde yer almak (son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilecektir).
  • 2.2. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
  • 2.3. 01 Ocak 2023 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihi ve daha sonra doğanlar).
  • 2.4. Eğitim süresi en az 4(dört) yıl olan; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak.
  • 2.5. Erkek adaylar için, askerlik görevini yapmış ya da erteletmiş olmak veya askerlikle ilgisi olmamak.
  • 2.6. Görevini devamlı yerine getirmesini engelleyecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak. (Sınava başvuran adayların bu koşulu sağladığı kabul edilecek olup yazılı sınavda başarılı olan adaylardan, sözlü sınavdan önce bu durumlarını gösteren sağlık kurulu raporu istenecektir)
  • 2.7. Müfettişlik mesleğinin gerektirdiği karakter ve vasıflara haiz olmak.

Diğer ilanlar ve bilgilendirme

Şu anda aktif başka bir iş ilanı bulunmamaktadır.

Belediyeden yayınlanan son ilanlar, yaz aylarında ot biçmek amaçlı geçici işçi alınmasına yönelik oldu. İlgili ilana göre Kartal Belediye Başkanlığı bünyesinde en az ilköğretim okulu mezunu 25 işçi istihdam edileceği duyuruldu. Kartal Belediyesi için geçici işçi alım ilanı sonuçlandı. 23 Mayıs’ta yapılan Noter huzurunda kura çekilişi ile 32 başvuru arasından belirlenen 25 kişi işe girmeye hak kazandı.

İŞKUR üzerinden Kartal Belediyesi’nin iş ilanına başvuru nasıl yapılır?

Kamuya personel alımları büyük çoğunlukla İŞKUR üzerinden yapılıyor. Peki Kartal Belediyesi’nin İŞKUR’a verdiği ilana nasıl başvurulur? İŞKUR üzerinden Kartal Belediyesi’nin iş ilanlarına başvurmak için yapmanız gerekenler…

1. İŞKUR’un iş ilanı arama sayfasına bağlantıdan girin: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

2. Arama filtresinde aşağıda da gösterildiği gibi ili İstanbul, ilçeyi Kartal ve işyeri tipini kamu olarak seçin. Son olarak “Ara” düğmesine tıklayın.

iskur-is-ilani-belediye

3. İlanın üstüne tıklayarak ilanı açabilir ve başvuru yapabilirsiniz.