Disney Plus’taki en iyi korku filmleri

Çoğu kişinin Disney+ denince aklına korku filmleri geldiğinden şüpheliyim, ancak gerçek şu ki, akış platformunda bu türden izlemeye değer birçok uzun metrajlı film yer alıyor. Şimdi bu türde Disney Plus kataloğunda bulabileceğimiz en iyi filmlerden bazılarını incelemek istedik.

Konuya girmeden önce, Virüsler ve salgınlar hakkında korku filmlerinin yer aldığı bir listemiz olduğunu da hatırlatırım. Şimdi evet, Disney+’a odaklanalım.

The Empty Man

the empty man

Küçük bir Ortabatı kasabasındaki bir dizi gizemli kaybolma olayı, doğaüstü bir varlıkla bağlantılı olabilir. Eski bir polis, küçük bir Ortabatı kasabasındaki bir dizi gizemli kaybolma olayının doğaüstü bir varlıkla bağlantılı olabileceğinden şüpheleniyor.

28 Days Later

28 days later

Bir grup yanlış yönlendirilmiş hayvan hakları aktivisti, ‘Rage’ virüsü bulaşmış kafesteki bir şempanzeyi tıbbi bir araştırma laboratuvarından kurtarır. Londra’da bisiklet kuryecisi Jim (Cillian Murphy) bir ay sonra komadan uyandığında, kasabasını neredeyse terkedilmiş halde bulur. The Rage’in zombi kurbanlarından kaçan Jim, Selena (Naomie Harris) ve taksici Frank’in (Brendan Gleeson) da aralarında bulunduğu bir grup hayatta kalana rastlar ve onlara güvenlik olduğunu umduğu tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

The New Mutants

The New Mutants

Beş genç mutant – Mirage, Wolfsbone, Cannonball, Sunspot ve Magik – gizli bir kurumda onları tehlikeli güçlerinden kurtaracak tedavilere tabi tutulur. Dr. Cecilia Reyes tarafından hikayelerini paylaşmaya davet edilen anıları, neden tutulduklarını ve onları kimin yok etmeye çalıştığını merak etmeye başladıklarında kısa sürede korkunç gerçekler haline gelir.

Alien

Alien

Dünya’ya geri döndüğünde, kargo gemisi Nostromo yolculuğunu kısa keser ve yedi mürettebatını uyandırır. Merkezi bilgisayar ANNE, yakınlardaki görünüşte ıssız bir gezegenden gelen bilinmeyen bir yaşam formunun gizemli iletimini tespit etti. Gemi daha sonra iletişimin kökenini araştırmak için garip gezegene gider.

Aliens

Aliens

Alien mükemmel bir organizmadır, fiziksel üstünlüğüne ancak saldırganlığıyla rakip olabilecek bir ölüm makinesidir. Memur Ripley ve ‘Nostromo’ gemisinin mürettebatı, geçmişte bu canavarca yaratıkla karşılaşmıştı. Ve sadece Ripley katliamdan kurtuldu. Birkaç yıl uzayda dolaştıktan sonra Ripley kurtarıldı. Bu süre zarfında, Alien’ın gezegeni kolonize edildi. Ancak, aniden, koloni ile iletişim kaybolur ve nedenlerini araştırmak için Ripley liderliğindeki bir uzay seferi yola çıkarılır. Orada binlerce ürkütücü yaratık onları bekliyor. Alien çoğaldı ve bu sefer mücadele insanlığın hayatta kalması için.

The Incident

the incident

Birkaç dakika içinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin belli başlı şehirlerinde, açıklanamayacak kadar tuhaf ve ürpertici ölümler meydana gelir. Philadelphia’lı bir fen bilgisi öğretmeni olan Elliot Moore (Wahlberg), bu gizemli ve ölümcül olaydan kaçınmaya çalışırken, karısı (Deschanel), arkadaşı Julian (Leguizamo) ve kızıyla birlikte Pennsylvania’ya gider. Ancak kısa süre sonra hiçbir yerin güvenli olmadığı anlaşılır. Ama aniden, Elliot olan bitenin gerçek doğasını görmeye başlar.

The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

Gezginler ABD hükümeti tarafından kurulan steril bir nükleer bölgesinde mahsur kalınca çıktıkları aile yolculuğu ürkütücü bir hal alır. Ancak, şanssız gezginler dehşet içinde çorak arazinin ıssız olmaktan çok uzak olduğunu keşfederler. Kana susamış bir mutant çetesi bölgede dolaşıyor ve taze etten başka hiçbir şeyi sevmiyor.

The Village

The Village

Film yapımcısı M. Night Shyamalan, Joaquin Phoenix ve Sigourney Weaver, Adrien Brody, William Hurt ve Bryce Dallas Howard gibi yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosunu bir araya getirerek, sınırlarının hemen dışında uzanan şaşırtıcı gerçekle yüzleşen izole bir köyün heyecan verici hikayesini getiriyor.

The Happening

the happening

Bu üzücü M. Night Shyamalan gerilim filminde hayatta kalanlar, ABD’nin her yerinde toplu intiharlara neden olan gizemli bir güçten kaçıyorlar. Mark Wahlberg, doğal bir felaket medeniyeti sona erdirmekle tehdit ettiğinde ailesini kaçan bir adam olarak rol alıyor. Havaya salınan görünmez bir nörotoksin, Philadelphia’daki insanları çıldırtır ve intihar eder.

Signs

Signs

M. Night Shyamalan’ın “İşaretler”i, korkuyu yoktan var edebilen doğuştan bir film yapımcısının eseridir. Bittiğinde, ne kadar az karar verildiğini değil, ne kadar deneyimlendiğini düşünüyoruz. Mel Gibson, Bucks County’de bir çiftlikte yaşayan Peder Graham Hess’i canlandırıyor. Birisi ona “Baba” dediğinde, onun bir rahip olduğunu geç de olsa keşfediyoruz.

The Fly

the fly

Vincent Price’ın oynadığı film için şimdiden ilham kaynağı olan kısa hikayenin yeni versiyonu. David Cronenberg’in elinde uğursuz bir dönüşüm geçiren Jeff Goldblum, saplantılarından birkaçını rahatsız edici ve çarpık bir filmde keşfediyor, ancak bunu filmin trajik doğasını artıran romantik bir bileşenle yapıyor.

The Omen

The Omen

Richard Donner’ın bu eserinin seviyesine asla ulaşmayı başaramayan bir seriye yol açan, şeytani korku filmlerinin vazgeçilmez bir klasiği. İçinde, Jerry Goldsmith’in film müziği ve korkunç Damien’ın babası olarak Gregory Peck’in olağanüstü performansının da yardımıyla, sürekli bir huzursuzluk duygusu iletmeyi başarıyor. Hangisini izleyeceğinizi seçerken dikkatli olun, çünkü katalogda onun yeniden çevrimi de var.

The Nightmare Before Christmas

the nightmare before christmas

Tim Burton’ın zihninden ortaya çıkan ama Henry Selick tarafından hayata geçirilmiş, en iyi animasyon filmlerinden biriyle karşı karşıyayız. Antolojik karakterlerden oluşan bir galeriyle unutulmaz bir müzikal korku komedisi.