Binance’dan nasıl para çekilir?

Binance’den paranızı çekmek için yapmanız gereken işlemin ne olduğunu bu yazımızda anlatacağız. Mevcut iki seçenek vardır, bunları cüzdanınıza veya başka bir borsaya veya doğrudan bankanıza gönderebilirsiniz.

Binance nedir?

Şu anda en yüksek hacme ve en fazla sayıda kullanıcıya sahip olan merkezi kripto para borsasıdır. Binance, bu platformu geliştirmeden önce Wall Street için ticaret yazılımı mimarı olarak çalışan Changpeng Zhao tarafından Temmuz 2017’de piyasaya sürüldü.

Başlangıçta bir borsa daha olarak kurulmuş olsa da sunduğu faydalar giderek artıyor. Daha da ileri giderek Ethereum’a çok benzeyen ancak daha düşük ücretlerle kendi blok zincirlerini başlattılar. Bu blok zincirinin kendi yerel jetonu olan Binance Coin (BNB) ve ayrıca kendi sabit parası olan BUSD vardır.

Ancak, kullanıcıları çekmek için yeni işlevler ve tamamlayıcılar da eklemiştir. Binance şu anda Ethereum 2.0 için para kazanmak için kullanmaya başlayabileceğiniz bir yığın havuzu sunuyor. Ayrıca, kullanıcıların tokenlerini kontrolü kaybetmeden “ödünç vermelerine” ve küçük bir ödül kazanmalarına olanak tanıyan bir “likit havuzuna” sahiptir. Son olarak borsa, Ethereum blok zincirinde ve Binance Akıllı Zincirinde dağıtılan NFT’ler oluşturma, satın alma ve satma seçeneğini ekledi.

Binance’den para çekme yöntemleri

Kripto paralarımızı Binance’den büyük problemler yaşamadan çekebiliriz. Borsa şu anda kripto para birimlerimizi bir cüzdana veya başka bir borsaya ya da bir bankadan gerçek para olarak çekme imkanı sunuyor. Bu hareketlerin bir para çekme komisyonu olduğunu unutmamalıyız.

Cüzdana veya takasa kripto para çekme

Bu durumda sabit bir komisyon yoktur, komisyon hedef blok zincirine bağlı olarak değişebilir. Binance’in bizden aldığı ücret, ağ komisyonu artı platform bakımı için küçük bir ekstradır. Ayrıca, her durumda bir minimum para çekme tutarı olduğunu unutmamalıyız.

Kripto paraların çekildiği ağa bağlı olarak az ya da çok komisyon ödeyeceğimizi vurgulamalıyız. Ağa bağlı olarak çok değişirler. Tüm komisyonları ve tüm bilgileri bu sayfadan görebilirsiniz.

Para çekme yöntemleri ve ücretleri nelerdir?

Binance, bazıları şu anda etkinleştirilmemiş olsa da, farklı türde para çekme olanakları sunar. Türk Lirası cinsinden para çekme olanaklarını ve komisyonları listeleyeceğiz ve diğer fiat para birimlerindeki tüm olasılıkları ve komisyonları görmek için bu sayfayı size bırakıyoruz.

TL cinsinden yöntemler ve ücretler şunlardır:

 • Yöntem
 • Yatırma Ücreti
 • Çekim Ücreti
 • Advcash Hesap Bakiyesi
 • 1.50%
 • 0
 • Banka Transferi
 • 1.50%
 • 0
Tablonun tamamı için sola kaydırın.

Binance’den kripto para nasıl çekilir?

Kripto para birimlerinizi Binance’ten çekme ve bir cüzdana veya başka bir borsaya gönderme sürecini adım adım açıklayacağız. İşlem aşağıdaki gibidir:

 1. Binance’e giriş yapmalıyız.
 2. Sağ üst köşedeki kullanıcı ikonuna tıklayarak portföyümüze gitmeliyiz.
 3. Portföyümüzdeki kullanılabilir bakiye görünecektir. Toplam, Bitcoin ve dolar olarak görünecek, ayrıca bize bakiyeyi hangi kripto para birimlerinde dağıttığımızı gösterecek.
 4. “Para Yatır” butonunu ve “Para Çek” butonunu sarı renkte göreceğiz. Erişmemiz gereken ikincisidir.
 5. Varsayılan olarak bizi itibari para ile çekmemiz için gönderiyor, ancak hemen solda “kripto para biriminde” çekiliyor gibi görünüyor.
 6. Komisyon ödemesini kabul ediyoruz ve işlemin ağ tarafından onaylanmasını bekliyoruz.

Son işlemden önce bilmemiz gereken farklı unsurlar görünecektir:

 • Para Birimi: Çekmek istediğimiz kripto para birimini seçiyoruz
 • Adres: Söz konusu kripto para birimini göndermemiz gereken alfanümerik kombinasyondur.
 • Ağ: Binance’deki çoğu kripto para birimi çeşitli ağlara gönderilebilir. Adresi eklediğimizde ağ otomatik olarak seçilir
 • Tutar: Göndermek istediğimiz ve en az 0.001 BTC olması gereken miktardır. Sahip olduğumuz tüm kripto para birimlerini de ekleyerek maksimum limitin 100 BTC olduğunu unutmamalıyız ki bu çok büyük bir paradır.

Binance’den para çekme süreci daha kolay ve daha sezgisel olamazdı. Alanları düzgün bir şekilde doldurun ve çok basit olan talimatları izleyin. Sahip olduğumuzdan fazlasını çekemeyiz, yani bu anlamda en ufak bir sorunumuz da olmayacaktır.