İBB’nin 29 Ekim kutlamaları 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir dizi etkinlik planladı. İBB’nin 29 Ekim kutlamaları için detaylı programı belli oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle İBB tarafından hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. İBB tarafından hazırlanan kutlama programı ile İstanbullular Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha anacak.

Kutlamaların merkezi bu yıl Maltepe olacak. Maltepe’nin dışında İstanbul’un birçok ilçesinde de etkinlikler yapılacak.

Maltepe Sahil Etkinlik Alanında yapılacak kutlama programı saat 12:30’da başlayacak. Etkinliklerde çok sayıda ünlü şarkıcı ve grup sahne alacak.

İBB’nin Cumhuriyet Bayramı kutlama programı

28 Ekim Cumartesi günü Maltepe etkinlik alanında; Gazapizm, Melike Şahin, Madrigal, Ozbi, Selçuk Balcı, Nova Norda, Kolektif İstanbul sahne alıyor.

29 Ekim Pazar günü Maltepe etkinlik alanında Zülfü Livaneli, İskender Paydaş, Duman, Kubat, Edis, Sıla, Mazhar Alanson, Adamlar, Sevcan Orhan, İlyun Bürkev, Cümbüş Cemaat, Ersin Show sahne alıyor.

İBB’nin gün boyu gerçekleştireceği başka etkinlikler de olacak. Fatih Mevlanakapı Kara Surları’nda konserler, bando gösterileri, atölyeler yapılacak. Müze Gazhane’de gün boyu, heykel atölyesi, bando gösterisi ve tango atölyesi gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Ayrıca 29 Ekim boyunca İstanbul’da ulaşım ücretsiz olacak. Ücretsiz ulaşım, İstanbulkart’a entegre olan deniz motorlarında da geçerli olacak.