Maltepe Belediyesi Etkinlik Takvimi 2024

Maltepe Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri devam ediyor. Her ay yepyeni etkinlikler ile vatandaşlara ücretsiz kültür ve sanat ziyafeti sağlanıyor. Maltepe’de tiyatro, konser, sinema gösterimi, panel, kitap imza günleri ve sergi gibi etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

Maltepe’de belediye tarafından ücretsiz etkinliklerle kültür ve sanat adına insanların ilgisini çekecek gösteriler sunuluyor. Maltepe’de belediyenin etkinlikleri genellikle Altayçeşme Mahallesi’nde bulunan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ve Gülsuyu Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Maltepe Belediyesi Etkinlik Takvimi

10 Şubat 20:00
Konser: Hüsnü Arıkan - Dengin Ceyhan
Hüsnü Arkan, yirmili yaşlarda şiirler üstüne yazdığı şarkıları, klasik müzik piyanisti Dengin Ceyhan’ın düzenlemeleri ve eşliğiyle “Kırk Yıl Sonra - Şiirlerden Şarkılar” başlığını taşıyan albümde yer alan eserlerini seslendirecek.
- Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi
11 Şubat 20:00
Konser: Mihr Ayin
İran Kültür Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan konserde İran’lı sanatçılardan oluşan Mihr Ayin müzik grubunun otantik İran sazları eşliğinde icra edeceği konser Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sizlerle buluşacak. Şef ve Setar: Behnam Kouravand, Solist: Kave Pirkendi, Kabak Kemane: Berkant Kavak, Def Ve Tonbak: Lezgin Yalın Kılıç, Santur: Mirhamed Seyednejad , Daf: Amirali Nakhaei, Tar: Soroush Shams
- Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi
12 Şubat 20:00
Anma: Nazım Hikmet
- Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi
14 Şubat 20:00
Konser: Evren Türeci - Vedat Sakman
Sevgililer Günü'nde, kendilerine has yorumu ve özgün sesleriyle Vedat Sakman ve Evren Türeci aynı sahnede buluşuyor. Anadolu'nun zengin müzik geleneğini, modern dünyanın melodileriyle birleştirerek müziğin evrensel dilini anlatmaya devam eden Vedat Sakman, sadece şarkılarıyla değil, şiir ve hikâyeleriyle de sizlerle birlikte olacak. Bu özel gecede Evren Türeci ve Vedat Sakman, sizleri hem birlikte hem de ayrı ayrı, aşkın, tutkunun ve sevginin büyülü dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkaracak.
- Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sergilenen tiyatro ve konser gibi etkinliklere katılmak için etkinlikten en erken 2 gün önce saat 09:00’dan itibaren TSKM’nın sitesinden ücretsiz davetiye edinmeniz gerekmektedir.