Ankara’da ekmek kaç para?

Ankara’da ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Ankara’da 2023 yılı ekmek fiyatı belli oldu. Ankara’da büyükşehir genelinde, il merkezi ve ilçelerde satılacak ekmeğe büyük bir zam yapıldı. Ankara’da ekmek 7 TL oldu.

Ankara’da 200 gram ekmeğin fiyatı 7 TL oldu. Türkiye Fırıncılar Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Ankara’da ekmek fiyatlarının 21 Temmuz 2023’ten itibaren 7 TL olacağı bildirildi.

Yapılan zammın başta un olmak üzere hammadde fiyatlarının artmasından kaynaklandığı bildirildi. Unun ekmek üretim maliyetinin yüzde 30’una denk geldiği öğrenildi. Son dönemde un fiyatlarının artması sebebiyle ekmeğe zam yapıldı.

Ankara ekmek fiyatı

Ankara ekmek fiyatları yapılan son zam ile beraber 7 TL oldu. Ankara büyükşehir genelinde geçerli olacak ekmek fiyatı, il genelindeki tüm ilçelerdeki fırınlarda ve ekmek satış noktalarında uygulanacak.

Ekmek gramajı ve fiyatı konusunda standart olarak uygulanacak olan tarifeye tüm fırınların uyması zorunlu olacak. Aksi halde belediyeler tarafından soruşturma açılıp cezai işlem yapılabilecek.