WhatsApp’ta renkli yazma

WhatsApp Messenger'da renkli harflerle yazmak için kullanışlı numaraları keşfedin.

WhatsApp’ta uygulamanın mesajlaşma deneyimini güçlü kılan pek çok numara var. Ek olarak, iPhone ve Android için uygulamayı denemeye değer çok ilginç işlevlerle sürekli güncellediği için her zaman yeni şeyler göreceğimizi kabul etmeliyiz.

Öte yandan WhatsApp, kullanıcılarının çıkartmalar, metin biçimleri ve hatta mesajlarda harflerin rengini değiştirirken uygulamanın kullanılabilirliğini beğenilerine göre şekillendirebilecekleri alternatif bir kişiselleştirme yolu da açıyor. Bu eğitimde size WhatsApp’ta nasıl renkli yazı yazılacağını öğreteceğiz.

WhatsApp mesajlarında yazı rengi nasıl değiştirilir?

WhatsApp’ta sohbet ederken yazı tipi rengini ve stilini değiştirmeyi hiç düşündünüz mü? Bunun mümkün olmadığını düşünüyorsanız, okumaya devam edin ve WhatsApp’ta harfin rengini nasıl değiştireceğinizi keşfedin.

whatsapp-renkli-yazma

WhatsApp, harfin rengini doğrudan uygulamadan değiştirmenize izin verecek şekilde bir yapılandırma sistemine sahip değildir. Bu nedenle alternatif yöntemler kullanılmalıdır. Kullanıcılar metin biçimini değiştirmek için özel kodlar kullanırken, WhatsApp mesajlarının yazı rengini değiştirmek söz konusu olduğunda üçüncü taraf uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu durumda, WhatsApp’ta renkli harflerle ve diğer daha kişiselleştirilmiş metin biçimleriyle yazmanıza olanak tanıyan üçüncü taraf klavyelerden biri olan Stylish Text uygulamasını kullanacağız.

  1. Uygulama mağazasından Stylish Text uygulamasını indirin.
  2. Ardından uygulamayı açın.
  3. Ardından telefonunuzdaki klavye ayarlarını açın. iPhone’da Ayarlar > Genel > Klavye.
  4. Stylish Text klavyesini etkinleştirin.
  5. Şimdi bir WhatsApp sohbetine girin.
  6. Açık mavi renkli yazı tipini seçin.
  7. İstediğiniz metni yazın ve… bitti!

Ayrıca, Stylish Text’e benzer diğer klavye uygulamalarını, Cool Fonts veya Fonts gibi diğer yazı tipleriyle de kullanabilirsiniz. Son olarak, IG Fonts gibi web sayfalarında metin oluşturucuları kullanabilirsiniz, ancak bu seçeneğin dezavantajı, WhatsApp mesajınızın yazı tipi rengini her değiştirmek istediğinizde metni kopyalayıp yapıştırmanız gerekmesidir.