İBB Wi-Fi nedir, nasıl bağlanır?

İBB Wi-Fi, İstanbul’da ücretsiz olarak vatandaşlara sağlanan internet hizmetlerini ifade eder. İBB Wi-Fi ile vatandaşlara aylık 30 GB internet ücretsiz olarak sunulur.

İBB’nin İstanbul’da çok sayıda Wi-Fi noktası bulunuyor. İBB’nin Wi-Fi noktasından yararlanmak için bir seferlik şifre alınması gerekiyor. Aynı şifreyi kullanarak sürekli olarak giriş yapılabilir. İBB’nin ücretsiz internet hizmetinden tüm vatandaşlar aylık 30 GB kota ve 2 Mbps hız sınırlaması ile yaralanabilir.

İBB Wi-Fi nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılından itibaren kent genelinde bazı meydan, cadde, park ve bahçe, spor ve kültür tesisleri gibi alanlara “İBB WiFi” ismiyle ücretsiz internet hizmeti sunulmaya başlandı.

İBB WiFi hizmeti, İstanbul genelinde vatandaşlara ücretsiz erişim imkanı sağlıyor. İBB’nin Wi-Fi hizmetini İSTTELKOM adlı iştirak şirketi gerçekleştirmektedir.

Başlangıçta kullanıcılara günlük 2 GB kota ve 2 Mbps hız sunan İBB WiFi, 2019’dan itibaren yapılan değişiklik ile aylık 30 GB kota ve 2 Mbps hız sunmaya başladı.

İBB Wi-Fi ile nasıl bağlanır?

Bulunduğunuz yerde İBB WiFi ağı varsa, İBB WiFi ağına bağlantı sağlamak için telefon ve bilgisayarınızı İBB WiFi ağına bağladıktan sonra otomatik olarak gelen kayıt ve giriş ekranını kullanmalısınız.

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra kayıt olup şifrenizle ağa bağlanabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Senin uygulaması üzerinden kayıt olursanız, ilk 3 ay için 60 GB kota alabilirsiniz.