Sağlık Bakanlığı hastaneyi kapattı, Kartal Belediyesi açıyor

Kartal Belediyesi, Kartal’ın merkezine poliklinik hastanesi açıyor. Sağlık Bakanlığı, 2014 yılında Kartal’ın merkezindeki tek devlet hastanesi olan Yavuz Selim Devlet Hastanesi’ni kapattı ve içindeki tüm teçhizatları, hastanenin kadrosu ile birlikte Tuzla Devlet Hastanesi’ne taşıdı. Taşınma çalışmalarına Tuzla Belediyesi’ne ait araçlar da yardım etti. Aradan geçen 10 yılda Kartal’ın merkezinde Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin yerini alacak bir hastane yapılmadı. 10 yılda bir hastane yapılmadı, vatandaşlar otobüsle, minibüsle Lütfü Kırdar’a gidip geldi, adeta zulüm çekti. Şimdi ise durum değişiyor, Kartal Belediyesi, içerisinde ultrason ve röntgen hizmetlerinin de olduğu tam teşekküllü bir poliklinik hastanesi açıyor.

Kartal Belediyesi’nden poliklinik hastanesi: Ultrason ve röntgen hizmeti de var

Kartal Belediyesi’nin poliklinik hastanesi, Kartal’daki vatandaşların poliklinik ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olacak. Vatandaşlar Kartal Lütfü Kırdar Devlet Hastanesi’nde randevu bulamazken, Kartal’ın merkezinde mis gibi bir poliklinik hastanesi olacak. Çalışmalar son aşamada, açılış kısa bir süre içinde olacak. Böylece, Yukarı Mahallesi, Petrol iş Mahallesi, Karlıktepe Mahallesi, Yunus Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi sakinleri yürüyerek Kartal Belediyesi’nin polikliniklerinde tedavi olabilecek.

gokhan-yuksel-proje-poliklinik

Kartal’da israf bitti, halkın bütçesi halka hizmete dönüştü

2019’da Gökhan Yüksel göreve gelince tüm heykel inşaatlarını durdurdu, Altınok Öz’ün memleketi Nevşehir’deki kira ödenen otelden çekildi, diğer gereksiz harcamaları da kısınca Kartal’da israf bitti, halka hizmet imkanı doğdu. Halkın bütçesi halka hizmete dönüştü. Heykel belediyeciliğinden hizmet belediyeciliğine geçildi. Bunun meyvelerinden biri de Kartal Belediyesi’nin poliklinik hastanesi oldu. Bu vizyon ile şimdi de Kartal’a tam teşekküllü bir poliklinik hastanesi açılıyor.

En ufak hastalıkta Lütfü Kırdar’a gitmek için otobüste – minibüste zorluk çekme dönemi sona erdi

Böylece Kartal’da en ufak hastalıkta vatandaşlar otobüse binip ta Maltepe sınırında D-100’deki Lütfü Kırdar’a gitmek zorunda kalmayacak, yürüyerek Kartal Belediyesi polikliniğine gidecek. Hastalananlar Cevizli’de, Atalar’da Marmaray’a binecek, 10 dakika sonra Kartal’da inip poliklinikte muayene olacak. Topselvi’de KM34’e binecek, 10 dakika sonra Kartal’da inip poliklinikte tedavi olacak. Lütfü Kırdar’a kadar 30-40 dakika minibüste – otobüste zorluk çekmeyecekler. Hem de eskisi gibi dükkandan bozma olmayacak, gerçek bir tıp merkezi olacak.

Acıbadem Hastanesi Kartal’a geliyor

Kartal Belediyesi’nin sağlık adımları bununla sınırlı değil. Türkiye’nin en kaliteli hastanesi olan Acıbadem Hastanesi, Kartal’da dev bir özel hastane açıyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, müjdeyi verdi. Acıbadem Holding, Kartal’a geliyor. Gökhan Yüksel, Doğu Merkez Planlarını tamamladı. 30 yıldır Kartal’ı yönetenlerin yapamadığı planlar. Şimdi, o bölgeye belki de Türkiye’nin en iyi özel hastanelerinden biri yapılacak. KAP’a bildirildi, inşaat başlıyor, vaat değil, bir gerçeklik, anlaşmalar imzaandı. Borsaya KAP bildirimleri de yapıldı. Aşağıda görebilirsiniz.

kartal acibadem hastanesi

Birleşim Mühendislik, 11 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Acıbadem Kartal Hastanesi projesinin 2. faz mekanik tesisat işleri için Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. ile KDV dahil 141.908.988 TL bedelli yeni bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

  • Birleşim Mühendislik: Şirketimiz ile Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Tic A.Ş arasında Acıbadem Kartal Hastanesi’nin mekanik tesisat işlerini yapmak üzere KDV dahil 78.000.000 TL bedelle sözleşme imzalanmış olup isin süresi 5 ay olarak planlanmıştır. Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur.
  • Birleşim Mühendislik: Şirketimiz ile Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. arasında Acıbadem Kartal Hastanesi projesinin 2’nci faz mekanik tesisat işleri için KDV dahil 141.908.988 TL olmak üzere yeni bir anlaşma imzalanmıştır. Şirketimizin imzaladığı sözleşmenin bedeli ilk faz ile beraber KDV dahil toplam 219.908.988 TL olup işin süresi ise 6 ay olarak planlanmaktadır.