Ahmet Şimşek yıkılıyor, Kartal’a yeni meydan geliyor: Tüm bölge Kartal Belediyesi’nin projesine dahil oldu

Kartalspor’un eski stat alanı ve Ahmet Şimşek Koleji’nin olduğu alandaki tüm binalar Kartal Belediyesi’nin yeni meydan projesine dahil oldu. Kartal Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in hayata geçirmek için büyük uğraşlar verdiği, adeta ilmik ilmik işlediği proje gerçek oluyor. Alandaki binalar yukarı tarafa alınacak, Ahmet Şimşek’in olduğu caddeye komşu alana meydan, kültür merkezi, sosyal tesisler ve yer altı otoparkı yapılacak.

Kartal Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Gökhan Yüksel, müthiş bir projenin nasıl işlendiğini detaylı olarak anlattı. Ahmet Şimşek yıkılıyor, Kartal’a yeni meydan geliyor: Tüm bölge Kartal Belediyesi’nin projesine dahil oldu, binalar daha yukarıya çekilerek Kartal’ın merkezine nefes aldırılacak, çok sayıda tesis inşa edilecek.

kartala yeni meydan 2

Kartal’a seviye atlatacak bir proje gerçekleştirilecek ve alanda tahliyeler ve yıkımlar şu anda devam ediyor; proje aslında şu anda devam ediyor. Bu proje bitince caddenin karşı tarafına geçiliyor ve Çavuşoğlu blokları da aynı dönüşüme dahil ediliyor.

kartala yeni meydan 1
kartal yeni meydan projesi
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

5-6 yıl önce Kartal’ın merkezine eşek heykeli yapan belediye döneminde hayalini kurmak bile imkansız olan bu gelişme, 2019’da gerçekleşen belediye başkanı değişikliği ile beraber şimdiki vizyon ile Gökhan Yüksel ile gerçek oluyor.

kartala yeni meydan 3
kartal yeni meydan projesi 3
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Ahmet Şimşek yıkılıyor, etrafındaki tüm binalar Kartal Belediyesi proje alanına dahil oluyor – Kartal’ın yeni meydanı bu alanda yapılıyor.

kartala yeni meydan 4

Kartal’ı geleceğe taşıyacak en önemli projelerden biri de Kaymakamlık Binası’ndan başlayıp Neyzen Tevfik Meydanı’na ve Kilise arasında kalan 60 dönümlük alanda gerçekleşecek.

kartala yeni meydan 5
kartal yeni meydan projesi 4
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Bu alanda depreme dayanıklı konutlar, meydan ve cadde dükkanlar, gösteri sanatları merkezi, kapalı otopark ve kent pazarı, spor meydanı ve kültür merkezi inşa edilecek.

kartala yeni meydan 6
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Yeni kent meydanı, sosyal alanları ve yer altı otoparkı ile Kartal’a nefes aldıracak. Dünyanın en sevilen markaları burada şube açacak.