İstanbul’da Trabzonluların elinden alınan “Trabzon Park”

İstanbul Ümraniye’deki Trabzon Park, 10 yıldan uzun süredir Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneği (TİAB) tarafından kullanılıyor. Ancak alan 23 Haziran seçimlerinin ardından Ümraniye Belediyesi tarafından Trabzonluların elinden alınarak Millet Bahçesi adı altında değiştiriliyor. 21 Nisan’da TİAB’a tahliye emri gönderildi.

Peki 10 yıldan uzun süredir Trabzonlu iş adamları tarafından yönetilen ve 5 milyon TL’den fazla yatırım yapılan ağaçlarla kaplı Çırçır mesire yeri ne olacak? Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Trabzonluların elinden alınan alana Millet Bahçesi yapılacağını şu sözlerle açıkladı: “Orayı millete açacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri kültürünü şehirlere yerleştirdi.”

TİAB’dan Trabzon Park açıklaması

Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar AŞÇIOĞLU imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Büyük uğraşlar ile 10 sene önce Derneğimize kazandırılan, çırçır mesire alanı ile ilgili, yenilenmesi gereken tahsis işlemi; 10 aydır verdiğimiz uğraşımıza rağmen maalesef, Ümraniye Belediyesinin, anlamsız, mesnetsiz, etik değerlere sığmayan siyasi oyunları ile olumsuz cevaplanmıştır. Tüm hukuki, mali, idari şartların eksiksiz yerine getirilmesine ve bu şartlar altında sözleşmenin hükümlerine göre tarafımıza öncelikle tahsis yoluyla kiralanması gereken Dernek yerimizin, Trabzon’ luları hiçe sayarak mevcut Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ ın, defalarca kendisine durumun anlatılmasına rağmen takındığı olumsuz tavır ve inatla yaptığı kulisler sonucu elimizden alındığını tüm üyelerimizin dikkatine sunarız. Bugüne kadar yağmalanmasını engellediğimiz, hassasiyetle yeşilini koruduğumuz Trabzon’ luların hemşeri buluşma ve hasret giderme noktası olan Trabzon Park‘ ın elimizden gitmemesini temin etmek için hukuki sürecin başlatıldığını bilgilerinize sunarız.

Trabzon Park’ın son hali

Öte yandan, Trabzon Park’a da Salda gölüne yapıldığı gibi bir millet bahçesi yapılacağı öğrenildi. Peki Millet Bahçesi haline döndürülmeden önce Trabzon Park nasıl görünüyordu. İşte Trabzon Park’ın son hali:

[webp align=”0″ credit=””]105752[/webp] [webp align=”0″ credit=””]105753[/webp] [webp align=”0″ credit=””]105754[/webp] [webp align=”0″ credit=””]105755[/webp] [webp align=”0″ credit=””]105756[/webp] [webp align=”0″ credit=””]105757[/webp] [webp align=”0″ credit=””]105758[/webp]