Migros’tan alışveriş yaparken para tasarrufu için 8 yöntem

Migros yaygın bir süpermarket ve müşterilerin onu tercih etmesi için çok sayıda neden var. Bu nedenlerin en öne çıkanı, en sevdiğimiz ürünlerin çoğunun oldukça uygun fiyatla alınabilir olmasıdır.

Bununla birlikte, Migros’lardan daha iyi fırsatlar elde etmek için birkaç basit adım olduğunu söylersek ne dersiniz?

1. Migros Money Kart edinin

Money Kart ile kataloglardaki binlerce ürünü indirimli alabilirsiniz. Kampanyaları takip ederek Money puan kazanabilirsiniz ve kazandığınız puanları sonraki alışverişinizde indirim olarak kullanabilirsiniz. Money kartınızı Hopi uygulamasına ekleyerek Hopi’den kazandığınız paracıkları da Money kart ile harcayabilirsiniz. Money kart üyeliği ücretsiz olarak Migros kasalarında ya da online olarak yapılıyor.

2. Migroskop’u ve Money uygulamasını kontrol edin

Bu kullanışlı küçük dergiyi Migros için ayın en büyük hitleri olarak düşünün. Öne çıkan ürünleri, en son fırsatları ve sınırlı sayıda ürünleri vurgulamaktadır. Çevrimiçi veya mağazada bulun ve satışta olanları görmek için bir tarama yapın.

Alışveriş listenizi önceden oluşturmak için de kullanabilirsiniz; yemek planlama, anlık alımlar ve rastgele malzemelerle dolu bir arabadan kaçınmanın en iyi yollarından biri alışverişi önceden planlamaktır. Ayrıca Money uygulaması ile Money puanı kazandıran indirimleri kartınıza tanımlamayı unutmayın.

3. Kendi poşetinizi getirin

Migros’ta alışveriş yapmaya gitmeden önce kendi poşetlerinizi yanınıza aldığınızdan emin olun. Böylece poşet için ayrıca para ödemekten kurtulursunuz. Özellikle naylon yerine doğa dostu poşetler tercih edebilirsiniz. Eğer az miktarda ürün alacaksanız, manav reyonundan şeffaf poşetleri alarak ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

4. Sanal Market uygulamasını kullanın

Alışverişlerinizi Sanal Market üzerinden yaparak daha fazla indirimden yararlanabilirsiniz. Etkili kategori sistemi sayesinde aradığınız ürünlere rahat ulaşıp, indirimli ürünleri telefonunuzdan görebilirsiniz.

5. Hediye çeki bulun ya da Money puanınızı kullanın

Abonesi olduğunuz hizmetlerden Migros Sanal Market’te geçerli hediye çekleri bulabilirsiniz. Birçok firmada bu tür hediye çekleri belli miktarda alışveriş yapana 20 TL indirim gibi çekler sunmaktadır. Ayrıca ücreti öderken Money puanlarınız varsa onları da kullanabilirsiniz.

6. İndirimli veya ikili fiyatlı ürünleri takip edin

Uygulamanın kampanyalar bölümünden birçok kampanyayı görebilirsiniz. Ayrıca kategorilerde gezinirken indirimli ürünleri sıralayabilirsiniz. Bazı ürünlerde direkt indirim olurken, bazı ürünlerde ise ikili fiyat ya da 3 al 2 öde gibi fiyatlar bulunur. İkili fiyata göre bir üründen ikincisini de alınca ikinci ürünün fiyatı belli bir yüzdede düşer. Bu yüzde genelde yüzde 80 gibi olabilir. 3 al 2 öde yazanlarda ise aynı üründen 3 tane sepete eklediğinizde 2’sinin fiyatı genel toplama eklenir ve 1 ürün ücretsiz gelir.

7. Mutlu saatler yakalayın

Migros bazı günlerde ve bazı saatlerde uygulamadan ilan ederek “Şanslı Saatler” adıyla indirimler düzenler. İndirim saatlerinde seçilen ürünlerde veya kategorilerde bazı ürünlerde cazip indirimler sunar. Bu indirimler genelde rutin olarak indirime girmeyen ürünlerde gerçekleşir.

8. İade politikasından yararlanın

Mutsuz olduğunuz bir şeyin maliyetini önemsiz görmeyin. Migros son derece cömert bir iade politikasına sahiptir. Yanlışlıkla eve kabak gibi çıkan kelek bir karpuz alırsanız size soru sormadan geri ödeme yaparlar.