Marmaray’dan Kartal’a şok!

Marmaray seferlerine yeni bir düzenleme getirildi. Marmaray seferleri Maltepe ile Zeytinburnu arasında arttırıldı. Ancak sefer artırımına Kartal, Pendik ve Tuzla dahil değil. Gebze-Halkalı arasında çalışan Marmaray trenlerinin sefer sayıları Maltepe istasyonu ile Zeytinburnu İstasyonu arasında arttıldı. 2 Mart Pazartesi’den itibaren geçerli olacak yeni düzenlemeye göre, 15 dakika yerine 8 dakikada bir tren gelecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD Taşımacılık tarafından işletilen, merkezi hükumete bağlı Marmaray’da sefer sayıları arttırıldı. Alınan bilgilere göre, yoğunluğun en fazla olduğu gerekçesiyle Maltepe-Zeytinburnu hattı arasındaki tren sayısı ve sıklığı arttırıldı. Oysa trenler Pendik ve Kartal’dan da tıklım tıklım geçiyor, oturmak neredeyse imkansız. Sefer sayısının arttırılmasına Kartal ve Pendik’in dahil edilmemesi soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Uygulama ile beraber, Tuzla, Pendik ve Kartal gibi ilçelerden 15 dakikada bir geçen Marmaray trenleri, Maltepe’den itibaren 8 dakikada bir geçecek.