AK Parti’de Teşkilatın Temurhan Yıldız Israrı Kriz Yarattı

- Yorumlar

AK Parti‘nin Kartal için, Kartal’da yaşamayan birini aday göstereceği iddiası ve genel merkezde bunun konuşuluyor olduğu duyumları, Kartal’da teşkilatı gerdi.

Teşkilatçıların, kendi adayları olarak gördükleri Temurhan  Yıldız‘ın arkasında durması ile aday belirleme süreci içinden çıkılmaz bir hal alırken bazı kanaat önderleri ise çok farklı bir isimde diretiyor. Buna Erzurum’lu tanınmış önemli bir ismin gizliden gizliye kendi adamını aday yaptırtma girişimleri de eklenince aday belirleme süreci tam bir krize döndü.

Son duyumlara göre Kartal’daki kulislerde, AK Parti teşkilat emekçileri ise aralarında, Temurhan Yıldız için, “kimsenin elini cebine koymadığı zamanlarda teşkilatı doğrulttu, tam bir Kartallı ve Kartal’ın tüm sorunlarını biliyor aynı zamanda temiz bir politikacı, neden böyle bir insan dururken seçim sırasında ortaya çıkan ya da Kartallı olmayan birini aday yapmak istiyorlar” şeklinde konuşuyor.

Her ne kadar teşkilat Yıldız’ın arkasında dursa da kimi aday adayları ise seçilemeyeceklerini düşündükleri için, şimdiden Kartallı olmayan adaya da destek vereceklerini ve önemli olanın Başbakan’ın ağzından çıkacak söz olduğunu açıklıyor. Teşkilat emekçileri ise Temurhan Yıldız ya da Kartallı birisinin aday yapılmasından yana.

x