Kartal Belediyesi kürek ve kano eğitimleri başlıyor

Kartal Belediyesi, deniz sporlarına ilgi duyanlar için bir eğitim programı düzenlemektedir. Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı bu program dahilinde, 15-60 yaş aralığındaki vatandaşlar için kürek ve kano eğitimleri verilecektir.

Bu eğitimler, Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’nde beş farklı dönemde yapılacaktır ve yalnızca Kartal’da ikamet eden vatandaşlara sunulmaktadır. Eğitimler, haftanın altı günü üç farklı gruba verilmektedir.

İstanbul’un en iyi rüzgar alan noktalarından biri olan ve açıldığından bu yana kısa sürede şehrin önde gelen su sporları merkezlerinden biri haline gelen Dragos’taki Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi, çeşitli branşlarda sunduğu ücretsiz eğitimlerle su sporlarını her yaştan insan için sevdiriyor ve sporcu yetiştirme görevini büyük bir başarıyla yerine getiriyor.

Kartal Belediyesi kürek ve kano eğitimleri

Kürek ve kano sporlarına ilgi duyan vatandaşlar, haftada iki gün birer saatlik eğitimler almakta. İlk derslerde teorik bilgiler ve tekne kullanımı ile güvenlik kuralları öğretilmekte, zaman izin verirse deniz pratiği de yapılmakta.

Eğitimler sabah 08.00’de başlar ve 11.00’e kadar devam eder, ardından 16.00’ya kadar mola verilir. Günün ikinci eğitimi 17.00’de başlar ve eğitmenler 20.00’ye kadar sporculara gruplar halinde eğitim verir.