Sancaktepe Belediyesi kreşleri

Sancaktepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kreş faaliyetleri kapsamında ilçe genelinde iki aktif kreş bulunuyor. Sancaktepe’deki kreşler Meclis Mahallesi ile Abdurrahmangazi Mahallesi’nde yer alıyor.

Sancaktepe Meclis Mahallesi kreşinin adresi: Meclis Mahallesi Teraziler Cad. No:128 Sancaktepe. Meclis Mahallesi kreşinin telefon numarası: 0 216 755 19 81 – 0 216 755 19 82.

Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi kreşinin adresi: Abdurrahmangazi Mah. Mersin Sok. No:1/A Sancaktepe/İstanbul. Abdurrahmangazi Mahallesi kreşinin telefon numarası: 0 216 755 19 81 – 0 216 755 19 82.

Sancaktepe Belediyesi kreşleri

Sancaktepe Belediyesi kreşlerine başvuru için yaş sınırı 3-6 yaştır. Ancak güne göre kesin doğum günü tarihleri aralığını belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz. Kreşlere başvurabilmek için ikamet adreslerinizin belirtilen mahallelerde olması gerekir. Meclis Mahallesi kreşine sadece Meclis Mahallesi’nde oturanlar başvurabilir gibi. Ailelerin aylık geliri 8 bin TL’yi aşmamalıdır ve kamu personeli bayanlara öncelik tanınır. Ön müracaatlar eylül ve ekim aylarında alınır.

Kapasitenin yüzde 70’i vatandaşlara, yüzde 30’u kurum çalışanlarına verilir. Öğrencilerin yüzde 10’u ücretsiz eğitim alır. Şehit ve gazi çocukları ve annesi ve babası vefat edenler ücretsiz kapsama alınır.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, seçimlerden önce yaptığı bir konuşmasında Sancaktepe’de sosyal tabanlı projelere ağırlık vereceklerini söyledi. Döğücü, ilçedeki 19 mahalleye 19 kreş açacaklarını belirtti. Ancak henüz Sancaktepe’de sadece iki mahallede kreş bulunuyor. Yeni kreşlerin ne zaman açılacağına dair bir bilgi bulunmuyor.