Kartal Belediyesi tiyatro kursu

Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Atölyesi yeni eğitim öğretim dönemi için ön kayıtlar başladı. Kartal Belediyesi’nin tiyatro kursları için kayıtlar her yıl ekim ayında gerçekleştiriliyor.

Kartal’ı Anadolu Yakası’nın sanat merkezi yapmak için kültürel olanaklarını her geçen gün daha da genişleten Kartal Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kartal Belediye Tiyatrosu Oyunculuk Atölyesi ve Kartal Belediyesi Sinema Atölyesi yeni eğitim ve öğretim dönemi için ön kayıtlara başladı. Ön kayıtların tamamlanmasının ardından sınavlar gerçekleştirilecek ve kabul edilecek öğrenciler belirlenecek.

Kartal Belediyesi’nden tiyatro kursu

Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek olan kurslar, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde verilecek. Kartal Belediye Tiyatrosu Oyunculuk Atölyesi için 15 yaş üstü şartının arandığı kursiyerler, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yetenek sınavına tabi tutulacaktır. Kartal Belediye Tiyatrosu Oyunculuk Atölyesi için yetenek sınavı da gerçekleştirilecek.

Tiyatro Eğitim Dönemi her yıl eylül ayında başlayıp haziran ayında sona ermektedir. Müracaat için Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ne gidebilirsiniz. Kartal Sanat Akademisi kapsamında gerçekleştirilecek tiyatro derslerine katılmak isteyen yetenekli öğrencilerin ön kayıt işleminden geçerek daha sonra yetenek sınavına girmeleri gerekmektedir. Yetenek sınavını geçen adaylar akademiye kabul edilir ve bir dönem boyunca eğitim verilir.