Belediye’den Sokak Hayvanlarına Kuru Mama

- Yorumlar

KARTAL’DA SOKAK HAYVANLARI İÇİN KURU MAMA DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yaşanan soğuk hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları unutulmadı. Kar yağışı başlamadan, yiyecek ihtiyacını karşılamakta zorlanan sokak hayvanları için belediye ile ortaklaşa ve gönüllü olarak çalışan vatandaşlara kuru mama dağıtımı gerçekleştirildi. Mama dağıtımı, Kartal’ın 20 mahallesinde sokak hayvanları için gönüllü çalışan 287 hayvansevere yapıldı. Kartal Belediyesi, hayvanların aç kalmaması için 35 ton köpek, 10 ton kedi maması olmak üzere toplam 45 ton kuru mama tedarik etti. 45 ton kuru mamanın 10 tonu barınaklara verilirken, 35 tonu da sokak hayvanları için kullanılacak.

“Kış boyu yetecek kadar kuru mama stokladık”
Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban, “Sokak hayvanları için yıl boyu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar, ihtiyaç doğrultusunda yazın su desteği şeklinde olurken, kışın da özellikle kuru mama şeklinde yapılıyor. Sokak hayvanları; kış koşullarında aç kalmasın, yaşamlarını idame ettirebilsin diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu maksatla kış boyu yetecek kadar kuru mama stokladık. İlçe genelinde tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarını kliniğimizde tedavi etmeye devam ediyoruz. Gıda ihtiyacı olan hayvanlar için özellikle kışın kar yağışından sonra başta Aydos Ormanı olmak üzere, Kartal’ın 20 mahallesinde belirlenen alanlara mama bırakıyoruz. Kartal Belediyesi’nde kayıtlı olan 287 civarında yerel hayvan gönüllülerinin de desteği ile her noktada desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

Hayvansever vatandaşlardan destek

Kuru mama dağıtımının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten vatandaşlar, “Sokak hayvanları, insanlardan gelecek yardımlarla kışı geçirip hayatta kalabilirler. Kartal Belediyesi’nin onlara sahip çıkarak mama vermesi çok duyarlı bir davranış. Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz’e bu hassasiyeti ve duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu yardım bizi çok mutlu etti.” dedi.

SOKAK HAYVANLARINA MAMA DAĞITIMI (1)

SOKAK HAYVANLARINA MAMA DAĞITIMI (7)

SOKAK HAYVANLARINA MAMA DAĞITIMI (8)

x