Maltepe Belediyesi evde sağlık hizmetleri iletişim

Maltepe Belediyesi, evde sağlık hizmetleriyle vatandaşların taktirini kazanmaya devam ediyor. Maltepe Belediyesi’nin, evde verdiği bakım ve kuaförlük hizmeti sayesinde muhtaç vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılıyor. Maltepe Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar için evde verdiği bakım ve kuaförlük hizmeti, yüzleri güldürüyor. Günde ortalama 10 kişinin faydalandığı hizmet, büyük ilgi görüyor.

Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2 kadın ve bir erkek personelden oluşan ekiple, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik, saç-sakal ve kişisel bakım hizmetini de içeren “Evde Bakım ve Kuaförlük Hizmeti” veriyor.

Maltepe Belediyesi’nden evde sağlık hizmeti

Maltepe Belediyesi’nin evde sağlık hizmeti çerçevesinde, Maltepe’de oturan 65 yaş üstü bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşların, düzenli periyotlarla evlerine gidilerek, kişisel bakımları yapılıyor. Günde ortalama on kişinin faydalandığı ye kişisel bakım hizmeti kapsamında saç, sakal, bıyık, tırnak kesimi yapıyor. Ayrıca enjeksiyon, serum, pansuman, sonda takılması (beslenme , idrar sondası), uzun süreli yatan hastalarda yara bakımı, kan alma gibi hizmetler sağlanıyor.

Ekipler talebe göre, manikür ve pedikür hizmeti de veriyor. Ücretsiz gerçekleşen hizmetten vatandaşlar düzenli olarak yararlanırken, kanser hastalarına haftalık bakım gerçekleşiyor. Belediyenin bu hizmetinden yılda en az bin kişinin faydalandığı öğrenildi.

Maltepe Belediyesi Evde Sağlık randevu ve iletişim

Maltepe Belediyesi’nin evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, form beş belgesi, kimlik fotokopisi ve varsa hastalık raporu ile birlikte İdealtepe Mahallesi Mızrak Sokak No: 4’te bulunan Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilir.

Ayrıca dileyenler 444 1 706 numaralı telefondan bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirler. Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin en az bir gün önceden randevu almaları gerekiyor.