Kartal’da kapatılan hastane çürümeye terk edildi

Kartal’da 2017 yılında kapatılan Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi, adeta çürümeye terk edildi. Tuzla’da yapılan şehir hastanesine taşınan Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin ana yerleşkesi, 6 yıldır işlevsiz bir şekilde duruyor.

Kartal’ın merkezinde bulunan Yavuz Selim Devlet Hastanesi adeta hayalet hastaneye dönüştü. Terk edilmiş durumdaki hastanenin çevresindeki dükkanlar kepenk kapatırken, hastanenin etrafı bir kıyamet sonrası film platosunu andırıyor.

yavuz-selim-hastanesi
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal’dan Tuzla’ya taşınan Yavuz Selim Devlet Hastanesi yıllardır işlevsiz şekilde bekliyor. Geçmişte Kartallıların hastalandıklarında ilk gittikleri hastane olan eski adıyla Kartal SSK Hastanesi resmen kaderine terk edilmiş durumda.

yavuz selim hastane - 3-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Özellikle hastanelerden randevu almanın çok zor olduğu bir dönemde Kartallılar hastanelerinin eksikliğini çekiyor. Kartal’da hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevu bulamadıkları için Pendik, Kadıköy, Adalar, Maltepe ve Tuzla gibi ilçelere gitmek zorunda kalıyor.

yavuz selim hastane - 1-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal ilçe sınırları içinde yer alan tek nitelikli devlet hastanesi olan Dr. Lütfi Kırdar Kartal Devlet Hastanesi ise Kartal merkezden hayli uzakta; D-100 otoyolunda, Maltepe sınırında bulunuyor.

yavuz selim hastane - 2-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Hastanenin etrafındaki esnaf ise artık işlemediği için dükkanlarını kapattı. Hastanenin kapanmasıyla beraber iş yapamayan esnaf bölgeyi terk etti.

yavuz selim hastane - 5-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Pendik, Tuzla, Sultanbeyli ve Sancaktepe gibi ilçelerde çok sayıda nitelikli hastane bulunmasına rağmen Kartal’ın ilçe merkezindeki hastane Tuzla’da yapılan şehir hastanesine taşındı.