İstanbul Sultangazi’deki üniversiteler

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde çok sayıda üniversite bulunuyor. Sultangazi’deki üniversitelere bir bakış atabileceğiniz bu rehberi hazırlayarak Sultangazi ilçesindeki üniversiteleri keşfetmenizi istedik.

  • İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu: Esentepe, C1 Cd. No:27, 34265 Sultangazi/İstanbul
  • Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Sultangazi İlhan Varank Yerleşkesi: Uğur Mumcu, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi 2115 Sok. No:6, 34265 Sultangazi/İstanbul
  • İstanbul Üniversitesi Sultangazi: Uğur Mumcu, Cebeci Şehir Parkı, 34265 Sultangazi/İstanbul

Sultangazi’de yeni üniversiteler

Sultangazi Belediyesi tarafından yapımına 2017 yılında başlanan Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun inşaatı hızla yükselirken, okul 2018’de tamamlandı. Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun inşaat çalışmalarına başlandı. Sultangazi Belediyesi, ilçeye yeni üniversiteler kazandırarak sürdürüyor. Sultangazi Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla 3 üniversitenin inşaatına başladı. Esentepe Mahallesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yapımı hızla tamamlandı, Uğurmumcu Mahallesi’nde Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun yapımına başlandı.

SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU

Sultangazi Belediyesi, yapım bütçesini kendi imkanlarıyla karşıladığı Esentepe Mahallesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu tamamladı. 17 bin metrekare kullanım alanına sahip olan sosyal bilimler meslek yüksekokulunda; amfi salonları, derslikler, mesleki uygulama alanları ile seminer salonları yer alıyor. Projede ayrıca iki adet konferans salonu da bulunuyor.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ VE SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU

Uğur Mumcu Mahallesi’nde inşaatı başlayan Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun da yapım maliyeti yine Sultangazi Belediyesi tarafından karşılanıyor. 52 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje, iki üniversite tek bir çatı altında toplayacak. Projede amfi salonları, derslikler, laboratuvarlar, mesleki uygulama alanları ile konferans salonları yer alacak.