Maltepe Belediyesi gezi etkinlikleri

Maltepe Belediyesi, gezi etkinlikleri ve ücretsiz boğaz turu ile çeşitli kültürel bölgeleri ve boğazı görmek isteyenlere fırsat sunuyor. Çeşitli etkinliklerin düzenlenmesiyle gerçekleşen en son tekne turları, günde iki kez düzenlendi ve etkinliklere her mahalleden yüzlerce kadın katıldı.

Maltepe Belediyesi, büyük bir ilgi gören Boğaz turuna kaldığı yerden devam ediyor. Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen, sabah 09.30-12.30 ve öğleden sonra 13.00-16.00 saatleri arasında, günde 2 kez düzenlenen turlar, 7 Ağustos’ta Bağlarbaşı ve Esenkent sakinlerinin katılımıyla başladı. Her mahalleden 250 kadının katıldığı turun son günü olan 26 Ağustos Cumartesi günü, öğleden sonra çalışan kadınlar için özel olarak düzenlendi.

Maltepe Belediyesi gezileri

Çeşitli eğlence ve etkinliklerin düzenlendiği ve ikramlarda bulunulduğu turlar, toplamda 18 kez yapıldı. Boğaz’ın nadir güzellikleri ve İstanbul’un tarihi mekanlarının gezildiği turlarda rehber, psikolog ve sağlık ekibi de hazır bulundu.

Cevahir Otel’in karşısındaki Tuz İskelesi’nde hareket eden tekneler için, muhtarlıklar önünde sabah 08.30 ve öğlen 12.00’da araç kaldırıldı. İleri tarihlerde yapılacak olan gezileri, Etkinlikler sayfasından takip edebilirsiniz.