Başıbüyük’teki Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden randevu nasıl alınır?

Maltepe Başıbüyük’teki Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden randevu almak çok kolay. Yazımızda, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden randevu nasıl alınır, randevu alırken nelere dikkat etmek gerekir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Eskiden randevu almak için sabah erken kalkıp hastane kuyruklarında beklemek gerekirdi. Ancak, uzun bir süredir bu devir tarihe karıştı. Artık randevu almak için internet üzerinden işlem yapmanız gerekli. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu vermemekte. Bu yüzden Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden randevu almak için üniversitenin internet sitesini kullanmanız gerekli.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden randevu nasıl alınır?

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden onine randevu almak için, internete bağlı bir cep telefonu, tablet ya da bilgisayara ihtiyacınız var. Aşağıda, mobil veya bilgisayarda internet tarayıcısı ile randevunun nasıl alınacağı anlatılmıştır.

  1. Randevu almak için Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Randevu sitesine giriş yapılır.
  2. TC kimlik numaranızla giriş yapın. Ardından “ben robot değilim” yazan yerin başındaki ‘boş kutuya’ tıklayın ve ‘devam’a tıklayın.
  3. Gelen sayfadan randevunuzu seçin ve onaylayın.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nde randevu ilk kez burada muayene olacaklara verilmektedir. Muayene sonrası Diğer Anabilim Dallarımıza, ilk muayenenizden sonra yönlendirme yapılıyor ve artık randevu almaya gerek olmuyor.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Randevunuzu en hızlı şekilde alabilmeniz için T.C. kimliğinizi yanınızda hazır bulundurunuz.
  • Yeni randevu günü saat 20:00 da açılmaktadır.
  • 3 defa randevunuza gelmezseniz, cezalı duruma düşeceksiniz ve 90 gün içerisinde yeni randevu alamayacaksınız.
  • Randevunuza gelemeyecek durumda iseniz cezalı duruma düşmemek için randevunuzu iptal ediniz.
  • Randevu saatinden önce hasta kabulden giriş işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir.
  • Randevu saatindeki sıralar başvuru önceliğine göre verilmektedir; erken gelmeniz menfaatinize olacaktır.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’ne ulaşım

Maltepe’den Maltepe-Başıbüyük-Fındıklı minibüslerine binmeniz gerekiyor. Eğer metro ile Maltepe’ye gelecekseniz, metrodan inip köprüye çıktıktan sonra bu minibüse binebilirsiniz.

Pendik veya Kartal tarafından geliyorsanız, Maltepe Merkez Cumhuriyet Cami önünde inip Atatürk Caddesi’nden yukarıya doğru giden Maltepe-Başıbüyük-Fındıklı minibüslerine binmeniz gerekiyor.