Pendik TOKİ evleri: TOKİ Pendik projesi ne zaman başlayacak?

TOKİ Pendik projesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. TOKİ’nin Pendik evleri hakkında burada yer alan en kapsamlı haber ile en son gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Pendik projesi için çalışmalara başladı. TOKİ bu proje kapsamında binlerce konut satmayı hedefliyor. Peki uzun zamandır çalışmaları devam eden TOKİ Pendik Kurtköy projesinde son durum nedir?

TOKİ Pendik projesi

TOKİ’nin Pendik Kurtköy projesinde yer alan 31 blokta toplam 1056 adet konut bulunuyor. Proje kapsamında sunulan konutlar, 2+1 ve 3+1 seçeneklere sahip ve boyutları 84 metrekare ile 112 metrekare arasında değişiyor.

“Pendik Kurtköy TOKİ Konutları 1. Etap” ile beraber dar gelirlilerin konut ihtiyacını karşılamak amacıyla konut üreten TOKİ, Pendik projesi ilçede çok sayıda konut yapıyor. Konutların konumu, Pendik Sülüntepe Mahallesi’nde yer alıyor.

Dar gelirlilerin konut ihtiyacını karşılamak amacıyla konut üreten TOKİ Pendik projesi ile binlerce konut satarak önceki yıllara göre daha fazla konut satmayı hedefliyor. TOKİ’nin Pendik ilçesindeki projesi kapsamında yapılacak konutların satışı gerçekleştirilecek.