İstanbul’da kar ve soğuklar günlerce sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kenti esir alan kar yağışının bitişi için tarih verdi. Kar İstanbul’u günlerce etkisi altına alacak ve soğuk havalar hafta boyunca sürecek. Meteoroloji’den gelen son hava durumu tahmin raporuna göre İstanbul’da Pazartesi akşamı başlaması beklenen kar yağışının Salı günü etkisini arttırması bekleniyor.

İstanbul için soğuk ve karlı havalar ise hafta boyunca etkisini gösterecek. Kar yağışlarının 6 Şubat Pazartesi gecesinden itibaren 9 Şubat Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor. Soğuk havaların da hafta boyunca devam etmesi ve 10 Şubat Cuma günü kenti terk etmesi bekleniyor. İstanbul’da gelecek hafta kar, karla karışık yağmur ve yağmur yağışlı bir hava olacak.

İstanbul’da kar ne zaman yağacak?

İstanbul’da etkili olan soğuk havalar özellikle pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günleri daha da şiddetli olarak etkili olacak. Bu hafta aşırı soğuklar ve kar İstanbul’u esir alacak. Cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları düşmeye başladı. Meteoroloji’den yapılan hava tahminlerine göre pazar gününden itibaren yurdun önemli kısmında kar yağışı olacağını duyuruldu.

En güncel hava durumu raporuna göre İstanbul’da cuma günü hava sıcaklıkları 10 derece birden düşerek 6° dereceye kadar düştü. Şiddetli rüzgar ile birleşen hava şartları yer yer fırtınaya neden oluyor. Karla karışık yağmur yağışı görülürken, yüksek kesimlerde kar yağışı var. Özellikle Pazartesi günü gece saatlerinde yoğun tipinin etkili olması bekleniyor.

İstanbul’da kar yağışı bekleniyor

Pazartesi günü gündüz yağmur ve rüzgâr bekleniyor. En yüksek hava sıcaklığı 5°C bekleniyor. Rüzgâr KKD, 40 – 55 km/saat ile esecek. Yağmur ihtimali %100. Yaklaşık 6 mm yağmur yağışı bekleniyor. Rüzgâr bazen 65 km/saat üzerinde hızla esebilir. Gece karla karışık yağmurlu ve rüzgârlı. Hava en düşük 2°C. Rüzgâr K, 30 – 50 km/saat. Yağış ihtimali %80. Rüzgâr bazen 65 km/saat üzerinde hızla esebilir.

Salı günü gündüz hava hafif karlı ve rüzgârlı. Hava en yüksek 4°C. Rüzgâr K, 30 – 50 km/saat. Kar ihtimali %80 olarak görülüyor. Gece kar sağanağı bekleniyor. Hava en düşük 1°C. Rüzgâr K, 25 – 40 km/saat. Kar ihtimali %70 olarak ölçülüyor.

Çarşamba gündüz karla karışık yağmur bekleniyor. Hava en yüksek 4°C. Rüzgâr K, 25 – 40 km/saat. Yağış ihtimali %90 olarak ölçülüyor. Gece karla karışık yağmur bekleniyor. Hava en düşük 2°C. Rüzgâr KKD, 15 – 30 km/saat. Yağış ihtimali %80 olarak görülüyor.

Perşembe günü sağanak yağışlar bekleniyor. Hava en yüksek 5°C. Rüzgâr KKD, 15 – 30 km/saat. Yağmur ihtimali %70 olarak ölçülüyor. Gece sağanak yağışlar bekleniyor. Hava en düşük 3°C. Rüzgâr KD, 15 – 30 km/saat. Yağmur ihtimali %40 olarak ölçülüyor.