Vodafone müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası

Bir telekomünikasyon hizmeti almak üzereyken, genellikle baktığımız tek şey teklifleridir, ancak şirketin sunduğu müşteri hizmetlerine bakmak daha uygundur. Operatörümüzle her iletişim kurmak istediğimizde bir telesekreterle konuşmak veya bir telefondan diğerine aktarılmak oldukça rahatsız edici olduğundan, giderek daha fazla insan bu tür hizmetlere bakıyor. Müşterisiyseniz veya Vodafone’a geçmeyi düşünüyorsanız, şirketin müşteri hizmetleri ile bu şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Ücretlerde olduğu gibi, Vodafone müşteri hizmetleriyle iletişim kurarken özel müşteriler, faturalı ve faturasız hat sahipleri veya şirketler arasında ayrım yapar. Her durumda, Vodafone müşteri hizmetleriyle iletişim kurmanın ana yolu çok çeşitlidir ve bunu telefonla, iletişim formu yoluyla, mobil uygulamadan, operatörün kendi forumunu kullanarak, müşteri alanından veya fiziksel mağazalardan yapabiliriz.

Sadece Vodafone müşteri hizmetleri ile değil, örneğin teknik desteğe başvurmak isteyen veya faturalara bakmak isteyen tüm müşteriler için de geçerlidir. Vodafone şirketi 2006 yılında Telsim’i satın alarak Türkiye pazarına girdi. Vodafone müşteri alanına girmek istiyorsanız aşağıdaki satırları okumanız tavsiye edilir.

Telefon ile iletişim

Vodafone bize gerçekleştirmek istediğimiz prosedürlere bağlı olarak arayabileceğimiz bir dizi telefon numarası, bir iletişim e-posta adresi sunar.

Operatör, özel müşterilerine, ihtiyaçlarına bağlı olarak ulaşılabilecek, telefonla arayabilecekleri bir dizi ücretsiz numara sunar.

Vodafone hattı üzerinden 542’yi arayarak Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Diğer operatörlerden ve sabit hatlardan +90 542 542 00 00 numarasını arayabilirsiniz.

Vodafone Red aboneleri için özel iletişim numarası +90 542 700 80 00 ve kurumsal aboneler için +90 542 705 00 00’dır.

Vodafone Net evde internet müşterileri için müşteri hizmetleri numarası 0 850 542 0 542’dir.

Eğer Vodafone’un sizi aramasını isterseniz, Sizi Arayalım servisine numaranızı girin ve aranmayı bekleyebilirsiniz.

Ayıca Vofafone Genel Merkez numarası +90 212 367 00 00’dır.

İletişim formu ile mesaj göndermek

Vodafone’a iletişim formu ile mesaj göndermek için Vodafone Yanımda sitesine giriş yapmalısınız.

Tüketici Şikayetleri sayfasına yönelmelisiniz.

Burada mobil abonelik veya evde internet için ayrı belirtilen şikayet kısımlarını göreceksiniz. Mobil abonelik için “Şikayetimi İletmek İstiyorum”a tıklayın ve gelen iletişim formunu doldurun.

Email, posta ve faks ile iletişim

Farklı telefon numaralarının ötesinde, iletişim kurmanın başka yolları da var, bu yüzden ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre Vodafone ile iletişim kurmanın yollarını size göstereceğiz. Daha hızlı ilgilenmek istiyorsanız, telefonu tercih edeceksiniz, çünkü şimdi size bir dakikadan daha kısa sürede yardımcı olacaklarına söz veriyorlar, ancak daha rahat olduğu veya içeriği güvence altına almanıza izin verdiği için başka bir iletişim biçimini tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, onlara nasıl erişeceğinizi anlatıyoruz.

Yazılı ve geleneksel yollarla yapmayı tercih edersek, Vodafone ile mail yoluyla iletişime geçebiliriz.

Tercih edenler şirkete şu adresten e-posta ile de ulaşabilirler: netyardim@vodafone.com ve musterihizmetleri@vodafone.com

Daha geleneksel olanlar veya teknolojilerle arası daha kötü olanlar için de Vodafone, her türlü soru ve sorunda gidebileceğimiz bir adres sunuyor: Vodafone Plaza Büyükdere Cd. No: 251 Maslak 34398 İstanbul

Acil bir şey arıyorsak bu en iyi seçenek değildir, ancak bu şekilde iletişimi tercih ettiğimiz durumlar olabilir. Ya da sadece bir faks göndermeniz gerekiyorsa ve onu hangi adrese yönlendireceğinizi bilmiyorsanız. Normal posta veya fax ile iletişime geçebilirsiniz. Vodafone faks numarası: 0(216) 556 31 73

Ayrıca, Vodafone Türkiye’nin Türkiye coğrafyasına yayılmış farklı merkezleri, İstanbul, Ankara ve İzmir’de vardır. Her birinin posta adresini resmi Vodafone merkez sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Sosyal ağlar

Vodafone’a sosyal ağlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Twitter ve Facebook en çok önerilen seçenekler olsa da bunu Twitter, Instagram veya Facebook üzerinden yapabilirsiniz. Verilerinizi verebilmeniz ve karşılığında bir çözüm alabilmeniz için doğrudan mesajlarını açık tutuyorlar, böylece müşteri hizmetleri saatlerinde anında yanıt alma imkanı olabilir. En etik olmasa da, daha iyi çözmek için sizi özele yönlendirecek olsalar da, sorgunuzu mesajlarda da yapabilirsiniz.

Sohbet etmek

tobi

Vodafone ile iletişime geçmenin bir diğer çözümü de My Vodafone’a girdiğinizde karşınıza çıkacak olan sohbettir. Orada sorgunuzu yapabilir veya genellikle var olan sık sorulan soruları görebilirsiniz. Tobi, şirketin kişisel asistanıdır. Bu bir bottur, yani sorunuza en uygun yanıtlar karşınıza çıkacaktır, Vodafone web sitesinde veya içeriğini keşfederek bulabileceğiniz ancak bu hayatınızı kolaylaştıracak bir şeydir.

Vodafone Yanımda Uygulaması

vodafone yanimda

Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü şirketin web sitesinde müşteriler için şirketle iletişim kurmanın da mümkün olduğu özel bir alanı var. Müşteri alanına erişmek ve faturanızın, firmanızın veya şahıslarınızın tüm detaylarını kontrol etmek için Vodafone Yanımda uygulamasını indirebilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmamız gereken telefonunuzun uygulama mağazasında Vodafone Yanımda uygulamasını arayıp indirmek ve kendimizi 7000’e S yazarak şifrenizi alarak telefon numaranız ve şifremiz ile tanımlamak.

Aynısını iOS ve Android cihazlar için kullanılabilen Vodafone Yanımda uygulamasından da yapabiliriz. Kurulduktan sonra kendimizi tanıtıyoruz ve uygulamaya girer girmez, ana ekranda şirketle iletişim kurmamız için yardım asistanına erişmemizi sağlayacak bir Yardım simgesinin nasıl göründüğünü göreceğiz. Asistanla iletişim kurma seçeneğimiz var.

Söylediğimiz gibi bu, yıllar önce tarifeniz veya numaranız için kiminle anlaşma yapmış olursanız olun, Vodafone müşteri alanına girmemizi sağlayacaktır.

Fiziksel mağazalar

vodafone en yakin magaza

Ayrıca herhangi bir fiziksel mağazaya giderek durumumuzu anlatabiliyor ve Vodafone müşteri hizmetleri ile görüştüğümüzde bize yapacakları gibi yardımcı olup olamayacaklarını öğrenebiliyoruz. Bu durumda Vodafone ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa, bize yardımcı olan kişi firma ile iletişime geçerek yardım talebinde bulunacaktır. Vodafone en yakın mağaza arama kısmından size en yakın mağazayı bulabilirsiniz.

Sadece bölgeyi, şehri, adresi veya posta kodunu girin ve birkaç saniye içinde tüm fiziksel Vodafone mağazaları ve verileri görünecektir: sokak ve tam adres, iletişim telefon numarası veya müşteri hizmetleri saatleri. Elbette en yakın mağazanızı biliyorsunuzdur, ancak başka bir yerdeyseniz veya evinize hangisinin daha yakın olduğunu bilmiyorsanız, bu araç çok yardımcı olacaktır.