Beykoz’da kar yağışı etkili oldu

İstanbul’da etkili olan kar yağışı Beykoz’u beyaza bürüdü. Gece sabaha karşı etkisini arttıran kar yağışı, bugün Beykoz’un yüksek kesimlerini tamamen beyaz örtüyle kapladı. Beykoz’un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

Kent genelinde etkili olan kar yağışlı ve olumsuz havalar, Meteoroloji’nin raporlarına göre gelecek hafta boyunca devam edecek. Bu sabah Beykoz’da karla karışık yağmur görülürken, ilçenin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu.

Beykoz’daki tepelerde ve ormanlık alanlarda etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçenin tepeden görünümü beyaza bürünürken, kartpostallık manzaralar ortaya çıkmasına neden oldu. Kar yağışının gelecek hafta bitimine kadar etkili olması bekleniyor. İlçede hava sıcaklıkları sıfıra yaklaşırken, yüksek kesimlerde eksi derecelere kadar düştü.

İlçede cuma günü hafif yağmurlu bir hava beklenirken, gece saatlerinde hava sıcaklıklarının -2 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Hafa sonu hava sıcaklıkları -2 ila 3 derece arasında değişecek ve kar yağışları görülecek. Soğuk ve karlı havaların 22 Şubat’a kadar devam etmesi bekleniyor.