Bir zamanlar vatandaşlar akın ederdi! Şimdi in cin top oynuyor

Kartal’ın merkezinde bulunan Yavuz Selim Devlet Hastanesi adeta hayalet hastaneye dönüştü. Terk edilmiş durumdaki hastanenin çevresindeki dükkanlar kepenk kapatırken, hastanenin etrafı bir kıyamet sonrası film platosunu andırır halde.

Kartal’dan Tuzla’ya taşınan Yavuz Selim Devlet Hastanesi yıllardır yıkılmayı bekliyor. Kartal 24’ün özel haberine göre, hastanenin son hali ise içleri acıttı. Geçmişte Kartallıların hastalandıklarında ilk geldikleri hastane olan koca çınar kaderine terk edilmiş durumda.

yavuz selim hastane - 3-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal’da hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevu bulamadıkları için Pendik, Maltepe ve Tuzla gibi ilçelere gitmek zorunda kalıyor.

yavuz selim hastane - 1-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal ilçe sınırları içinde yer alan tek nitelikli devlet hastanesi olan Dr. Lütfi Kırdar Kartal Devlet Hastanesi ise Kartal merkezden hayli uzakta; Maltepe Esenkent ile Kartal Cevizli sınırında bulunuyor.

Esnaf bölgeyi terk etti

yavuz selim hastane - 5-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Hastanenin etrafındaki esnaf ise artık işlemediği için dükkanlarını kapattı.

Eskiden hastanenin olduğu noktaya çok yakında bir tren istasyonu da vardı, ancak 2012’de kapatılan banliyö tren hattı ile birlikte tren istasyonu da kapandı ve Marmaray yapılırken istasyonun yeri değiştirildi.

yavuz selim hastane - 2-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Bu nedenle hastanenin bulunduğu mevkiinin tüm albenisi kayboldu ve esnaf bölgeyi terk etti.

Pendik, Tuzla, Sultanbeyli ve Sancaktepe gibi ilçelerde çok sayıda nitelikli hastane bulunmasına rağmen Kartal’ın ilçe merkezindeki hastane ani bir karar ile Tuzla’ya taşındı.

yavuz selim hastane - 4-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24
yavuz selim hastane - 7-kartal24
Fotoğraf lisansı: Kartal 24