Bir zamanlar vatandaşlar akın ederdi! Şimdi in cin top oynuyor

- Yorumlar

Kartal’ın merkezinde bulunan Yavuz Selim Devlet Hastanesi hayalet hastaneye dönüşmüş. Terk edilmiş hastanenin etrafındaki dükkanlar bir bir kepenk kapatmış.

Kartal’dan Tuzla’ya taşınan Yavuz Selim Devlet Hastanesi yıkılmayı bekliyor. Kartal 24’ün haberine göre, hastanenin şimdiki hali ise içler acısı. Geçmişte Kartallıların hastalandıklarında ilk geldikleri hastane olan koca çınar kaderine terk edilmiş.

yavuz selim hastane - 3

Kartal 24’ün haberine göre, Vatandaşlar Kartal’da hastaneye gitmek için Tuzla, Pendik ve Maltepe gibi ilçelere gitmek zorunda kalıyor. Kartal’da kalan nitelikli tek devlet hastanesi olan Dr. Lütfi Kırdar Kartal Devlet Hastanesi de Maltepe Esenkent ile Kartal Cevizli sınırında. Bu hastane de merkeze oldukça uzak ve ulaşım sıkıntısı mevcut. Kartal’da bu anlamda iyi bir hastane bulunamazken, Kartal’ın en önemli hastanesi Tuzla’ya taşındı. Pendik, Tuzla, Sultanbeyli ve Sancaktepe gibi ilçelerde çok sayıda nitelikli hastane bulunuyor.

Esnaf bölgeyi terk etti

yavuz selim hastane - 5

Hastanenin etrafındaki esnaf artık işlemeyen dükkanlarını kapatmış. Eskiden hastanenin olduğu noktaya çok yakında bir de tren istasyonu vardı. Kartal 24’ün haberine göre, Ancak 2012’de kapatılan banliyö tren hattı ile birlikte tren yolunu kullanan vatandaşlar da bölgeden uzaklaştı. Yenilenen banliyö tren hattında Kartal istasyonunun yerinin değişmesi de bölge için kapanan son kapı olmuş.

yavuz selim hastane - 1-

yavuz selim hastane - 2

yavuz selim hastane - 4

yavuz selim hastane - 7

x