İBB tuvalet çalışma saatleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) İstanbul’da verdiği hizmetler arasında yer alan tuvalet hizmetleri kesintisiz olarak sürüyor. Özellikle sahil bölgelerinde rağbet gören ücretli tuvalet hizmeti İBB iştiraki İSPER tarafından sağlanıyor. İBB tuvalet çalışma saatlerini merak eden vatandaşlar için İBB WC çalışma saatlerinin en güncel durumunu sizinle paylaşıyoruz. Belediye tuvaletlerinin saat kaçta kapandığı ile ilgili bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İstanbullu vatandaşların da vergileriyle katkı sunduğu İBB bütçesinden ilçelere verilen önemli hizmetlerden tuvalet hizmeti kesintisiz olarak devam ediyor. Özellikle sahil kesiminde yer alan konteyner tuvaletlerden vatandaşlar yararlanıyor. Tuvalete girmek için İstanbul Kart marifetiyle 1 TL ödemek gerekiyor. İsteyenler bozuk demir 1 TL para ile de ödeme yapabilir. Tuvaletlerde görevli personeller mesai esaslı çalışıyor. İBB şehir tuvaletlerinin çalışma saatleri ise 08:00 – 20:00 arasındadır. İBB wc saat 08:00’da açılır ve akşam saat 20:00’da kapanır. İBB tuvaletlerinin kapanma saati 20:00’dır. Ancak yaz aylarında tuvaletler 23:00’da kapanır. Ayrıca Maltepe sahil parkı içinde 24 saat açık tuvaletler vardır.

İBB WC çalışma saatleri

İBB’nin şehir tuvaletleri kent sakinleri için çok büyük önem arz ediyor. Vatandaşlar İBB’nin tuvalet hizmetlerinden çok memnun. Bazı tuvaletlerin çalışma saatlerinin daha uzatılması iyi bir tercih olabilir. Çünkü geç saatlere kadar eğlenmek isteyen insanlar tuvaletlerden ihtiyaçları olduğu saatlerde yararlanamıyor. Ayrıca tuvalet girişlerinde turnikeler bulunur ve buradan geçerken para ödeyerek geçilebilir.

Esasında 24 saat açık olma sistemi getirilse güzel olur. Mesela 24 saat açık tuvaletler olabilir, nöbetçi tuvaletler gibi tercih edilebilir. Çünkü aktif bölgelerde özellikle sahil gibi yerlerde geç saatlerde de kullanım olabilir. Tuvaletlerde genellikle alaturka tuvalet, oturmalı tuvalet ve lavabo gibi üniteler bulunuyor. Tuvalet havlusu ve tuvalet kağıdı gibi kısımlar ile sifon düğmeleri genellikle otomatik değildir.

İstanbul’da kesintisiz tuvalet hizmetleri

Eskiden bu tuvaletler turuncu renkliydi. İBB tuvaleti denilince akla hapishane tulumları geliyordu. Şimdilerde turuncu tuvalet sayısı azalmış görünüyor. Bazı yerlerde ağaç rengine boyanmışlar. Saçma da olsa insanlar bu hizmetten memnun. Bu nedenle geliştirilmesi önemlidir.

Aynı zamanda vatandaşların tuvalete girmeleri ile beraber tuvalet ihtiyaçlarını böylece görmeleri açısından kaliteli ve sürekli çalışan personel ile temiz ve hijyen dolu bir WC deneyimi sunuluyor. Bu bakımdan insanlar İstanbul şehir tuvaletlerinin sayılarının arttırılması ve çalışma saatlerinin uzatılmasını istiyor. İBB’nin şu anda sahillerde çok sayıda tuvalet hizmet alanı bulunuyor.